У музеї ожила історія
Є такий американський фільм “Ніч у музеї”. Там усі історичні експонати оживали і вирушали на пошуки пригод. Це лише кіно. А от у Херсоні це стало реальністю. Минулої суботи в Херсонському краєзнавчому музеї вже вп’яте пройшла міжнародна акція “Ніч музеїв”. Аби доторкнутися до історії, на вході вишикувалися черги! Гостей зустрічали юнаки та дівчата у давногрецькому вбранні. Усе тому, що невдовзі в музеї відкриється виставка “Степова Еллада”.
Для відвідувачів підготували цілих 12 спеціальних майданчиків, на яких розмістили різнопланові виставки, майстер-класи та фотозони. Сюрпризи очікували херсонців буквально за кожним рогом. Так, у стінах у музею розквітло незвичне дерево. На ньому кожен бажаючий міг зізнатися комусь у коханні за допомогою паперових сердечок. Багато хто з відвідувачів знає про роботу друкарських машинок та написання листів гусячим пером лише з фільмів чи книжок. А у музеї вони змогли не лише їх побачити та доторкнутися. Ще й спробувати щось написати за допомогою цих пристроїв із минулого. Особливо у захваті від такого були діти.
В іншому відділі гостям розповідали про цікаве життя братів наших менших, їх звички, улюблену їжу та їх сім’ї. Трохи перепочити від такої кількості цікавинок можна було за чашкою чаю, завареного за китайською традицією. І одночасно дізнатися про чайні традиції та правила заварювання. Підготували сюрприз і для кінолюбителів. Їм запропонували переглянути рідкісні фільми, що вже стали кінокласикою 1930-1940х років: “Тарзан та його дівчина”, “Серенада сонячної долини” та “Дівчина моєї мрії”.
В усі часи дівчата цікавилися модою. А сучасні пані полюбляють роздивлятися костюми минулих століть – від давногрецьких тунік до пишних суконь 18-19 століття. Чи знаєте ви, що панянок у 19 столітті порівнювали з гусками та навіть із конями? А все через важкий залізний каркас – турнюр. Він підтримував жіночу сукню і робив її схожою на гуску. Аби повністю перевтілитися на панянку того часу, стиліст навчила усіх робити відповідний макіяж.
Однією з родзинок “Ночі в музеї” стало…дзеркало. Належало воно родині Тропіних. А виготовила його фірма Йосипа Фраже. Саме він ще у 1824 році організував першу в Європі гальванічну лабораторію. І там гальванічним методом почав наносити на посуд з неблагородних металів шар срібла або золота. Його фабрика за свої вироби отримала найвищі нагороди і медалі на числених виставках.
Окрім виставок та майстер-класів, музей такой влаштував справжній концерт. Маленькі вихованці Музичної школи № 1 зачарували усіх виставою “Стрекоза”. А на музейному подвір'ї переможці обласних та міжнародних конкурсів – ансамбль гітаристів “Entertainer” створив для гостей романтичну атмосферу. Представники Національних спілок Херсонщини продемонстрували красу пісень польською, німецькою та кримськотатарською мовами. Майже до десятої вечора краєзнавчий музей не покидали відвідувачі. Утомлені та щасливі працівники музею давно не бачили стільки бажаючих доторкнутися до історії. І сподіваються, що їх кількість буде лише збільшуватися.
Ілона Полєсова
http://vgoru.org/index.php/template/novini-khersonshchini/item/4198-u-muzei-ozhyla-istoriia