on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

25.02.2020, 11:45

День пам`яті Героїв Революції Гідності в Херсонському училищі культури

24.02.2020, 15:51

Як педагоги мистецьких шкіл Херсонщини кваліфікацію підвищували

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

> Новости региона > У полоні «Жіночого образу»
Все новости

31.01.2020 11:15

 

У полоні «Жіночого образу»


Фото Ігоря Бойченка

Перша в цьому році виставка херсонських художників «Жіночий образ» стала яскравим творчим вибухом, на який не звернути уваги просто неможливо.

Не тільки тому, що вона тематична, а тематичних експозицій не так вже й багато пропонували глядачам наші митці - вона зібрала надзвичайно різноманітну колекцію найкращих творів як професійних художників, так і аматорів. Відкриття експозиції відбулося 28 січня у виставковій залі на площі Свободи.

Жіноча тема - і раптом посеред зими, а не навесні, десь так під 8 Березня (вважаєте ви святом цей день чи ні - але традиційно саме до нього в нас і згадується найчарівніша половина людства). «Ну, ви ж бачите, яка надворі погода - сказала, що зими не буде», - намагається обійтися жартами очільник Херсонської організації НСХУ Олександр Ковач. І радіє, кажучи, що сезон відкривається такою вдалою, знаковою виставкою - 110 чудових робіт 70 митців.

Виставка дійсно неймовірна і бере в полон з першого погляду! Бо у центрі уваги художників ВОНА - завжди прекрасна та натхненна, схожа на наших південних жінок або екзотична красуня, у звичайному вбранні або у вишиванці, заквітчана або ж оголена, лагідна або зухвала, усміхнена або тривожна, реальна або символічна, у вигляді маленької дівчинки, юної красуні, зрілої жінки чи зморшкуватої старої, - дівчина, кохана, мати, берегиня. Вона всюди - у реальності, в минулому, у міфах, в уяві...

Жіночі обличчя, фігури, силуети створені в найрізноманітніших техніках і мають багато цікавих родзинок, які роблять кожну картину, кожен малюнок неповторними та незабутніми. Це той випадок, коли жодної невдалої роботи, коли хочеться роздивлятися і радіти такому розмаїттю.

Кажуть, багато гарних робіт просто не помістилося у виставкову залу. Бо ж тема жінки у мистецтві невичерпна, і до неї звертається чи не кожен митець - хто портрети пише, хто оголену натуру, хто на жіночий силует на вулиці звернув увагу та переніс його на полотно, хто завдяки жіночим образам створює символи, хто переносить їх у фантастичний світ, а хто малює чудові ілюстрації, зображуючи різні жіночі обличчя. 


Кураторка виставки «Жіночий образ» художниця Яна Голуб’ятникова

Ініціаторка та кураторка виставки Яна Голуб’ятникова і сама часто пише жіночі портрети, але зізнається: дуже важко відтворити саме ту людину, яка є перед тобою, і вважає великою перемогою для себе як для митця, коли вдається хоч трішечки зрозуміти людину і відобразити на полотні не тільки зовнішню схожість, а й внутрішній світ. А ще Яна мріє, щоб хтось після цієї виставки змінив погляд на жінку і побачив весь її унікальний світ. І обіцяє, що тематичні виставки практикуватися будуть і надалі, бо саме вони і поєднують митців.

Тож усі на виставку «Жіночий образ»! І не бійтеся потрапити в полон жіночої краси - цих очей, облич, рук, ліній тіла! Експозиція триватиме до 9 лютого - а потім очікуватимемо нову, незвичайну і, сподіваємось, таку ж вибухову.

Лариса Жарких
Джерело інформації: Газета "Вгору"
Більше фото тут

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.