on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

19.01.2022, 15:08

У Херсоні відкривається виставка про військове дитинство

19.01.2022, 11:11

"Щедруємо за Україну і безпеку". Херсонці провели акцію проти домашнього насильства

18.01.2022, 15:04

Музикaнти Xepcoнcькoгo дepжунiвepcитeту cтaли учacникaми музичниx "Piздвяниx зуcтpiчeй"

> Персоналии > Литература > Братан Николай Иванович > У пошуках поетичних перлинок

У пошуках поетичних перлинок

Єдину в своєму жанрі книгу планують видати на Херсонщині для увічнення пам'яті відомого поета й публіциста Миколи Братана, котрий 35 років беззмінно очолював обласну організацію Національної спілки письменників України. Вона буде складена... з автографів Миколи Івановича, які він щедрою рукою залишав на своїх творах, дарованих друзям, колегам та знайомим.
- Зазвичай, автографи є звичайними дарчими написами - і не більше. Але у випадку з Миколою Братаном ці написи часто-густо є римованими та сповненими іскрометного гумору - власне, це самостійні художні твори, які цілком заслуговують на публікацію і, безперечно, будуть цікаві широкому колу читачів, - упевнений голова обласної організації НСПУ Василь Загороднюк, наступник Миколи Братана. - Пам'ятаю, свого часу я написав передмову до роману Миколи Івановича «Голодна кров». Передмова називалася «У пошуках справжнього». І коли роман вийшов друком, автор подарував мені книжку з таким дарчим написом: «Хай читачі і мудрі, й безголові шукають справжність в передмові». Напевне, у родинах наших земляків зберігається ще чимало цих маленьких поетичних перлинок, тож прошу повідомляти мене про їх існування, аби поповнювати майбутню збірку».

Керівники обласних осередків товариства «Просвіта» й НСПУ вже звернулися до влади Херсона з проханням посприяти встановленню меморіальної дошки Миколи Братана у рідному місті письменника. Втім, далеко не всі дійшли згоди в тому, де вона повинна розміщуватися. Досить занедбана багатоповерхівка на вулиці Миру, де мешкав поет, межує з ринковим містечком та кварталами, захаращеними стихійними торговцями. Пам'ятна дошка виглядатиме там недоречною, до того ж, немає гарантії її збереження. Тому чимало херсонських літераторів упевнені: меморіальну дошку слід встановлювати на фасаді будинку на проспекті Ушакова, 16, де, по-перше, знаходиться офіс регіональної організації НСПУ — робоче місце Миколи Братана. А по-друге, там уже є одна дошка на честь російського письменника Максима Горького - він мешкав там під час своїх подорожей півднем Російської імперії. До того ж, саме Максим Горький і був ініціатором створення Спілки письменників СРСР, осередок якої очолював і Микола Братан. Щоправда, скептики нагадують: перш ніж обговорювати місце розташування меморіальної дошки, слід було б визначитися, хто профінансує її виготовлення. Адже коштує вона близько двох тисяч гривень, а Спілка письменників таких грошей не має.

Сергій Яновський
“Новий день”.- №16 (4906).- 15.04.2010.- стр.17

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.