on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

06.07.2020, 10:07

У Херсоні презентують сайт-специфік перформанси «Червона лінія»

03.07.2020, 10:24

Роман херсонця спеціально відзначили на конкурсі “Коронація слова”

03.07.2020, 09:19

Гончарівка – на сторінках міжнародного туристичного путівника «Kherson&Region»

 

У об'єктиві - «Скіфія»

Перша телепрограма вийшла в ефір у Херсоні в травні 1959 року. Диктор Владислав Сиромля розповів про новини області. А у вересні почалися регулярні телепередачі. Спочатку транслювалися щодня (крім вихідних) лише місцеві програми: обласні вісті, кінофільми, телеспектаклі. На початку 1960-го вийшли перші кіносюжети, зняті на кіноплівку. А через рік надійшла перша пересувна телевізійна станція. У 1961 році жовтнева святкова демонстрація трудящих Херсона вперше транслювалася напряму. У 1962-му Херсонський телецентр почав транслювати першу програму Центрального телебачення, а ще через 10 років - Українського телебачення. З січня 1981 року передається друга програма ЦТ. У кольоровому зображенні передачі в нас - з 1981 року. В березні 1986-го придбано пересувну телевізійну станцію.

Біля витоків Херсонського телебачення стояли: В. П. Тимохін - тодішній начальник облуправління зв'язку, В. Г. Халіпер - начальник телецентру, В. Я. Коновалов, І. Я. Присяжний - колишні директори студії телебачення, С. І. Івахін, В. С. Мошинський - головні режисери; першими редакторами були: І. К. Федоров, В. І. Бородачов, В. П. Якименко. Перші диктори - Тетяна Гусєва і Катерина Расторгуєва. Завдяки ентузіазму, наполегливості й творчості старшого покоління телебачення на Херсонщині ширилось і розбивалось. У перші роки обсяг мовлення був невеликим - до чотирьох годин щодня. У 1971 році відбулося об'єднання студії телебачення з обласним комітетом радіомовлення і телебачення. Так був створений Комітет з телебачення і радіомовлення Херсонського облвиконкому. Нині в області державну програму розвитку телерадіопростору здійснює ХОДТРК «Скіфія», до складу якої входять обласне телебачення, обласне радіомовлення та технічний центр.

Перші передачі каналу «Скіфія» відбулися 3 і 5 травня 1991 року. Офіційна назва тієї програми не затверджувалася наказом по облтелерадіокомітету. Пізніше, в наказі від 12 серпня 1991-го, відзначалося, що «за липень поточного року підготовлено і випущено в ефір 8 передач інформаційно-розважальної програми «Скіфія», які, в основному, схвально прийняли телеглядачі». У цьому наказі за підготовку та видачу в ефір програм «Скіфія» в липні 1991 року 20 працівників комітету і радіоцентру були відзначені грошовими преміями. З 3 липня 1991 року розпочався регулярний вихід у телеефір інформаційно-розважальної, комерційної програмі, «Скіфія». Хронометраж програми складав 3 години 15 хвилин.

ТВО «Ранок» свій перший телепродукт видало у ефір 4 березня 1997 року. це була ранкова прямоефірна інформаційно-музична програма «Починайте день з нами». На той час програма такого формату була єдиною в українському телепросторі серед обласних телекомпаній. У телерадіокомпанії «Скіфія» сформувався високопрофесійний творчо-технічний колектив. Щороку компанія бере участь у 12-15 міжнародних і всеукраїнських телерадіофестивалях і постійно отримує звання переможця та лауреата цих конкурсів. Херсонську ХОДТРК можна назвати кузнею кадрів. Її вихованці працюють на Першому національному телеканалі, Новому каналі, ICTV, ОТУ «Ері» та інших. Згідно з ліцензіями Нацради України з питань телебачення і радіомовлення телерадіокомпанія забезпечує цілодобове телевізійне та радіомовлення у FM-діапазоні, а також дві години дротового мовлення. Річні обсяги становлять: на телебаченні - 8760 годин (із них власного мовлення 3895 годин, або 10 год. 40 хв. на добу) і на радіо - 9508 годин.

Заслужено високий рейтинг мають інформаційно-музичні та аналітичні програми «Починайте день з нами», «Таврійські новини», «Тиждень». Є свій глядач у прямоефірних телепередач «Час дій», «Спільна мова», «Політична студія», «Півгодини про головне», «Вечірня студія». Чільне місце в телевиробництві каналу ХОДТРК «Скіфія» посідають щотижневі передачі «Аграрний тиждень», «Власна земля», «Беззаперечний факт», «За лаштунками», «Координати памяті», «Особистий щоденник», «Портрети в інтер'єрі часу», «Алгоритм», «Єкономічна панорама», телецикл "ХХ століття. Херсонський хронограф». Теми соціального, культурно-мистецького, духовного життя розкриваються у програмах «Люди нашого краю», «Херсонщина в піснях і обрядах», «Трин-трава», «На добре здоров'я», «Спортивна панорама Херсонщини», «Подарунок від Скіфіка».

Досягнення і проблеми бізнесових структур на Херсонщині розкривають передачі «Шлях до успіху», «Херсонський путівник», «У продажу - новинки», «Блокнот», «Що? Де? Скільки?», «Телепортал». Як і що було на цьому шляху в обласному радіомовленні? Річний обсяг його у 1945 році становив 16 годин. Штат творчих працівників складався з чотирьох редакторів і диктора. Нині річний обсяг мовлення радіо складає понад 7 тисяч годин. У 2001 році на обласному радіо утворено ТВО «Дніпро». В інформаційному радіопросторі Херсонщини своє особливе місце посідає радіостанція «Таврія» - радіоканал, що став чи не найпершим державним мовником, який працює в FM-діапазоні.

Хронологія

8 вересня 1944 p.
Спільною постановою Херсонського облвиконкому та бюро обкому КП(б)У створено обласний Комітет радіомовлення та радіофікації з покладенням на нього організації місцевого радіомовлення. Начальником Комітету затверджено В. П. Сему. 22 листопада вийшла в ефір перша радіопередача місцевого радіомовлення.

З вересня 1953 р.
Обласнии комітет радіомовлення та радіофікації перейменували на обласний комітет радіоінформації облвиконкому. В квітні 1954 р. згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР і рішенням Херсонського облвиконкому перейменований на редакцію радіоінформації управління культури.

2 грудня 1957 р.
При облвиконкомі організована обласна редакція радіомовлення і телебачення. 19 березня 1959 р. згідно з наказом голови Комітету з радіомовлення та телебачення при Раді Міністрів УРСР утворена Херсонська студія телебачення.

Травень 1959 р.
Вийшла в ефір пробна перша телепрограма. Диктор В. Сиромля розповів про новини області. 17 липня вийшли перші передачі Херсонської студії телебачення.

1961 р.
На Херсонську студію надійшла перша пересувна телевізійна станція. 14 січня 1963 р. згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР та розпорядженням облвиконкому (7 червня 1963 р.) обласну редакцію радіомовлення й телебачення перейменовано в Комітет по радіомовленню і телебаченню Херсонського облвиконкому.

Липень 1971 р.
Об'єднаний Комітет одержує нову назву: Комітет по телебаченню і радіомовленню Херсонського облвиконкому. З липня 1991 р. Початок регулярного виходу інформаційно-розважальної комерційної програми «Скіфія», автором і ведучою якої була К. Расторгуєва.

Грудень 1991 р.
Відповідно до Постанови Кабміну УРСР, наказом Укртелерадіокомпанії (12 грудня 1991 p.), Херсонський комітет по телебаченню і радіомовленню реорганізований у Херсонське обласне об'єднання телебачення і радіомовлення, яке стало структурним підрозділом Укртелерадіокомпанії, засновником якої залишався Кабінет Міністрів України. Жовтень 1994 р. На підставі наказу Укртелерадіокомпанії (№ 669 від 24 жовтня 1994 р.) Херсонське обласне об'єднане телебачення і радіомовлення та Херсонський технічний телецентр були реорганізовані у Херсонське обласне творчо-виробниче об'єднання телебачення і радіомовлення, яке залишилося у підпорядкуванні Укртелерадіокомпанії.

Лютий 1995 р.
Відповідно до наказу Держтелерадіо України (№ 1 від 24.02.1995 р.) Херсонське обласне творчо-технічне об'єднання телебачення і радіомовлення реорганізоване в Херсонську обласну державну телерадіокомпанію з підпорядкуванням Держкомтелерадіо України, засновником якого є Кабінет Міністрів України. 4 березня 1997 р. у прямому ефірі вийшла інформаційно-розважальна програма «Починайте день з нами».

8 березня 1998 р.
Почав діяти радіоканал «Таврія» (частота 100,6 FM, середньодобове мовлення 18 год. 15хв.). 

Лютий 2004 р.
Відповідно до наказу Держкомтелерадіо України (№26 від 05.02.2004р.) Херсонська облдержтелерадіокомпанія перейменована в Херсонську обласну державну телерадіокомпанію «Скіфія» з підпорядкуванням Держкомтелерадіо України, засновником якого є Кабінет Міністрів України.

Василь Піддубняк
«Новий день».- №46 (4884).- 12.11.2009.- стр12 
 

2. 14.05.2013 13:32
Редакция_IR12

Добрый день Константин! Просьба прозвонить в редакцию портала Арткавун по тел.: 22-64-48

1. 14.05.2013 13:07
Константин

 Начинаю потихоньку выкладывать цикл передач <a href="http://www.mycity.kherson.ua/hronograf.html">"Херсонский Хронограф"</a>. Серии собирал почти 2 года. Если кто то еще собирает и готов поделится - буду рад. Пишите на kordi@mycity.ks.ua

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.