on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

А ми були на фестивалі!

Ми вже писали про фестиваль народної творчості «Купальські зорі», що проходив 2-3 липня у Голій Пристані. Насправді святкова атмосфера, феєричні шоу, вражаючи своїм масштабом заходи дозволили гостям фестивалю відпочити та розважитись, а голопристанцям - поповнити бюджет міста. Але... Автор матеріалу на власному досвіді переконалась, що свято було святом не для всіх...

Для висвітлення того, що буде відбуватися на фестивалі, організатори запросили представників преси. Для зручності доставки мас-медійників у Голу Пристань організатори навіть замовили катер. Та яким було наше здивування, що дорога до Голої Пристані зайняла майже дві години, через що ми ледь не спізнились на відкриття фестивалю. Додав клопоту безлад із «Програмою», що упродовж дня кілька разів змінювалася, а про зміни журналісти дізнавалися останніми. Організатори запевняли, що створять «відмінні умови для журналістів», а вийшло навпаки. Навіть про обіцяний обід, на тому ж пароплаві, довелось нагадувати кілька разів. Коли ж нарешті все «замаскували», з'ясувалося, що у Програмі знову сталися зміни. Подія, що була запланована на 19.00 раптом «переїхала» на 15:30, про що нас знову забули попередити - прощавай обід, побігли знімати «розгортання прапора».

А от про те, що показові стрибки парашутистів відбудуться на три години раніше запланованого, дізналися також випадково від самих парашутистів. Окремо слід сказати і про «сюрпризи» фестивалю. Зокрема, нова скульптура, подарована голопристанцям, викликала спочатку сміх, а потім обурення місцевих жителів. Козаки, які начебто приїхали на «Купальські зорі», нагадували фантастичних створінь із творів Толкієна, але аж ніяк не Українських лицарів. А представники влади ще й жартували, мовляв, усі чоловіки фотографуються з напівоголеною русалкою, а тепер і жінки можуть позувати» біля козаків. А для досягнення «повного ефекту» (здійснення мрії, наприклад) міський голова Анатолій Негра ще й порадив прекрасній статі доторкнутись до «потрібного» місця та загадати бажання, і воно обов'язково збудеться». При цьому «потрібне» місце на скульптурах таки привертало увагу своїми розмірами.

Що ж стосується візиту до Голої Пристані херсонських депутатів на чолі з Володимиром Сальдо... Володимир Васильович вкотре епатажував публіку. Цього разу він вирішив продемонструвати сміливість та вміння розважатись, тому його привабив атракціон зі зламаним велосипедом. Якщо Голова ОДА Микола Костяк відмовився від атракціону, то «сміливця» Сальдо ніщо не могло зупинити. Ледь не впавши кілька разів з рожевого велосипеда, він таки проїхався на ньому, при цьому щиро усміхаючись у фотокамери.

«На пристані я бачив багато херсонців, які приїхали на фестиваль. Крім того, ми дуже поважаємо голопристанську раду, тому велика група наших депутатів теж приїхала сюди. Так, «Купальські зорі» - фестиваль голопристанський, але ж загалом це фестиваль Херсонщини, і ми, як представники метрополії, обласного центру, з повагою ставимось до таких заходів і обов'язково підтримуємо їх», - голосно заявляв Володимир Васильович. У чому проявилася та підтримка відомо тільки йому. А вже пізно увечері, коли нарешті розпочалось святкове дійство на сцені, він чомусь голосно кричав: «Херсонці, я вас люблю!», вочевидь забувши, що приїхав у гості...

Депутати Херсонської міської ради теж «порадували». Коли журналісти, ледь пересуваючи ноги, добрели до пароплава, де на них очікувала «обіцяна» вечеря, з'ясувалося, що їхній столик вже «замовлено», просто, як у ресторані. Його захопили депутати міської ради, які справно частувалися горілочкою. Пресі запропонували «прогулятися». Дійсно, чому б не прогулятися людям, які приїхали, на відміну від депутатів, не «гульбанити оковиту», а працювати за завданням редакції. У черзі на вечерю «прогулювались» години півтори.

Не вдалося вчасно і повернутися. Вже після того, як відлунали всі пісні, відтанцювалися всі танці - ми ще майже дві години чекали, коли ж надійде команда «згори», відправити замерзлих, голодних, втомлених журналістів у Херсон. Нарешті хтось із «господарів життя» «докушав» останню чарчину горілки, і нам дозволили рушити у путь, який, знову таки, тривав майже дві години.

У Херсоні були після сходу сонця - голодні, холодні, змучені. У відповідь на співчутливий погляд водія автобусу, яким їхали додому, відповіли: «А ми були на фестивалі...».

Від редакції.
Невже ті, хто створює дармову рекламу не заслужили до себе трішечки більш уважливого ставлення?

Колись саме так почали ставитися до журналістів на фестивалі «Таврійські Ігри» (Микола Баграєв, пам'ятаючи про наступні вибори, також приїхав саморекламуватися у Голу Пристань, де фестиваль проходить начебто за його підтримки), після чого більшість видань, які поважають самі себе, відмовилися від висвітлення подій у Каховці, і «Таврійські» тихо «померли».

Чи не чекає така участь і «Купальські»?
Р.S. Коли матеріал вже був готовий до друку, з'явилася додаткова інформація. Зокрема з'ясувалося, що для того, аби мати можливість працювати протягом всього фестивалю, голопристанські підприємці були змушені сплатити - «благодійні внески». Так, на зустрічі з Головою ОДА Миколою Костяком Голова Ради підприємців Голої Пристані Сергій Блакитний заявив, що добровільно-примусовий збір становив 200 гривень: «Негра продавав «перепустки» підприємцям на «Зорі» і не дозволяв їм працювати всю ніч, якщо такої перепустки не було».

А скульптурну композицію «Дажбог», яку було відкрито під час фестивалю, сьогодні вже не побачити: представники духовенства обурились такому «святотатству» і змусили чиновників ледь не власноруч зняти «язичницький символ», мовляв, це суперечить їхнім переконанням та й інших збиває з путі істинного (?). І Анатолій Негра, який на той час перебував у відпустці за межами України, дав добро, пообіцявши «потім розібратись». А як щодо «свободи віросповідання», того, що «церква відокремлена від держави», і того, що «пам'ятка» - не більше, ніж данина історії, а не ідол, який вимагає жертвоприношень?.. Чи Церква вже почала диктувати свої умови?

Маргарита Коваленко
«Акценти». - №26(228). - 13.07.2011. - стр.3,7

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.