on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новини регіону

13.10.2024, 22:02

Відбулася презентація книги “20 речей з Херсона”

19 вересня відбулася презентація книги “20 речей з Херсона”, ...
11.10.2024, 23:56

Онлайн-гастроекскурсія «Автентична кухня Таврії та Галичини"

До Всесвітнього дня туризму в межах проєкту "Мандри херсонської ...
11.10.2024, 23:52

Краєзнавчий променад від проєкту "Мандри херсонської бібліотекарки" відбувся у Тернополі

  5 жовтня для відвідувачів центру "ЯМаріуполь Тернопіль" ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Біосферний заповідник Асканія-Нова ім. Ф.Е. Фальц-Фейна > Заповідник “Асканія-Нова” рік проіснував в окупації як українська установа. Як це вдалося

 

Заповідник підтримувала українська держава та небайдужі з усього світу

Офіційна сторінка українського біосферного заповідника “Асканія-Нова” нещодавно повідомила, що до заповідника таки дісталися окупанти. До офісу установи приїхали "високі чини": перший заступник керівника адміністрації президента Росії Сергій Кірієнко, "т.в.о. губернатора" Херсонської області, колаборант Сальдо й невідома особа в ролі “директора” заповідника Мєщєряков.

“Змушені повідомити про встановлення окупаційною адміністрацією фактичного контролю над Біосферним заповідником", — так прокоментували цей візит на сторінці української “Асканії-Нової”. Окупанти також зареєстрували у своєму державному реєстрі юридичних осіб Государственное автономное учреждение "Биосферный заповедник «Аскания-Нова»".

Проте цей візит окупантів також засвідчив дивний факт, про який мало хто знав: понад рік на окупованих територіях діяв український заклад, який жив за українським законодавством і який, а точніше збереження тварин у ньому, фінансувала українська держава та наші громадяни.

Як понад рік вдалося вижити в умовах окупації та терору, ТЕКСТИ поговорили з директором біосферного заповідника “Асканія-Нова” Віктором Шаповалом, який сьогодні перебуває на підконтрольній Україні території, та природоохоронцем, головою ГО "Українська природоохоронна група" Олексієм Василюком.

Рік в українському форматі

Віктор Шаповал: Сталося так, як ми навіть не сподівалися. Якби мені торік 24 лютого сказали, що ми зможемо понад рік протриматися в українському форматі, я, напевно, в це не повірив би. Але це сталося.

До того ж в умовах, коли ми опинилися обрізаними від “материка” з самого початку. Транспортну логістику було зруйновано від самого початку повномасштабного вторгнення. 24 лютого 2022 року російська бронетехніка о 09:00 уже вийшла на дорогу Чаплинка — Асканія-Нова, яка для заповідника основна.

Олексій Василюк: Ситуація з “Асканією-Новою” справді унікальна. Упродовж року “Асканія” в окупації була, як острів України. З усіх інших охоронюваних територій персонал переважно виїхав. Але з “Асканії” не можна було так просто виїхати. Бо там утримується величезна кількість тварин, насамперед копитних. Вони живуть у степу, на зиму їх треба заганяти в теплі приміщення, доглядати й лікувати.

До того ж “Асканія” — на штучному зрошенні, воду там отримують з артезіанських свердловин, її щодня треба воду.

Держава ухвалила рішення, що ці люди працюють і зберігають українську спадщину, і вони й далі виконуватимуть свої обов’язки та відповідно отримуватимуть зарплату. Так і відбувалося — й працівники заповідника підтримували українську природну спадщину.

31.03.2023

Джерело

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.