on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...
17.06.2024, 12:23

На хустці з колекції українського бренду зобразили роботу, викрадену з херсонського музею

До благодійної колекції шовкових хусток “Викрадене мистецтво” ...
17.06.2024, 12:20

У Словаччині покажуть стрічку "Редакція" Романа Бондарчука, яку знімали на Херсонщині

  23 та 28 червня у місті Кошиці (Словаччина) відбудеться прем’єра ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Бердвотчинг в Таврії

Бердвотчінг у Таврії

Бердвотчінг - (від англ. Bird watching), або спостереження за птахами.


A propos
Через Північне Причорномор'я проходять споконвічні міграційні коридори перелітних птахів, які знаходять відпочинок у Чорноморському біосферному заповіднику, біосферному заповіднику Асканія-Нова ім.Ф.Фальц-Фейна, Азово-Сиваському національному природному парку. Чимало їх живе у плавнях Нижнього Дніпра. Бердвотчери із Західної Європи починають проникати і в Таврію, велика кількість та різноманіття птахів якої є для них відкриттям.

Особлива увага приділяється бердвотчінгу в Проекті "Зелені хутора Таврії"
 

 

Найчастіші запитання про спостереження за птахами (birdwatching)


Де можна спостерігати за птахами?
За птахами можна спостерігати у власному саду. У місцевому парку. Всюди, де ви подорожуєте. Або під час подорожей, в які ви відправилися спеціально, щоб побачити птахів, що живуть у певному природному середовищі, як преріях Північної Докоти або пралісами Карпат.


Хто захоплюється спостереженнями за птахами?
Люди різного віку спостерігають за птахами. Це таке заняття, яким люди захоплюються все життя, в різних частинах світу. Вirdwatching - це захоплення, яке дуже швидко розвивається. Наприклад, у США 51,3 млн. чоловік спостерігає за птахами.


Як можна дізнатися більше про birdwatching?
Вирушайте на прогулянку разом з іншими спостерігачами за птахами. Можна також читати спеціальні книги, дивитися навчальні фільми, відвідувати сайти в Інтернеті ... Однак не витрачайте на це багато часу, краще спостерігайте за цими птахами, прихопивши з собою польовий визначник птахів. Найважливіше, щоб ви, нарешті, усвідомили, що птахи живуть поруч з нами.


Чому птахи?
Красою птахів і їх здатністю літати здавна захоплюються люди. Раніше птахи служили людям як асоціація. Стародавні римляни вірили, що за польотом та співом птахів можна передбачати майбутнє. Сьогодні, сучасна наука все ще використовує птахів як "оракулів". Зміни в популяціях птахів відображає стан навколишнього природного середовища. Деякі птиці є індикаторними видами. Наприклад, для степової зони таким видом є дрохва. Знання птахів допоможе краще планувати людську діяльність, створити більш стійкі відносини з природою.


Що являють собою спостереження за птахами?
Розвага. Велика розвага. Воно відповідає духовним потребам. Це зв'язок з прекрасним світом природи.
Задоволення. Спостерігачі за птахами активізують свої пра-батьківські мисливські інстинкти. Від спостережень люди отримують таке ж задоволення, як і від полювання, хоча "здобичі" не заподіюється шкоди. Спостереження за птахами - прекрасний спорт для 21 століття.

Здоров'я. Спостереження за птахами - заняття, яке сприяє зміцненню здоров'я: ви проводите багато часу на свіжому повітрі, багато рухаєтеся.

Сімейні відносини. Спостереження за птахами об'єднують всі покоління. Батьки прищеплюють дітям інтерес до природи, який залишається у них на все життя.

Дружнє спілкування. Спостереження за птахами - досконалий вид соціального спілкування. Любителі спостерігати за птахами ніколи не почувають себе одинокими, оскільки вони люблять ділитися своїми знаннями, цікавими знахідками.

Усамітнення. Спостереження за птахами - ідеальне заняття для тих, хто любить усамітнення. Особливе задоволення доставляють прогулянки поодинці. Ваші думки та почуття налаштовуються на позитивний лад і здається, що все живе стає вашим другом. Спостереження за птахами - це спорт на всі смаки: він однаково підходить тим, хто любить самотність і дружнє спілкування.


Який внесок у науку спостерігачів за птахами?
Спостереження за птахами задовольняє ще один наш інстинкт - жагу до знань. Вони спонукають до знань. І не тільки пташиних імен, але пісень, поведінки і зв'язках з природою. Фактично, спостерігачі за птахами поповнюють наукові знання. Сьогодні, багато чого з того, що знають орнітологи про птахів, отримано від звичайних спостерігачів за птахами.


Що потрібно для того, щоб почати спостерігати за птахами?
Не так вже й багато. Бінокль, польовий визначник птахів і капелюх. Можливо, маленьку записну книжку, яку можна носити в кишені.


Який бінокль потрібен для спостережень?
Будь-який бінокль краще, ніж нічого. Почати спостереження можна з будь-яким біноклі. Якщо потрібна порада, який бінокль краще, зверніться до професіоналів.


Чи варто ділитися біноклем з товаришем?
Можна, звичайно. Але кожен спостерігач за птахами має потребу у власному біноклі. Коли під час спостережень за птахами ви маєте один бінокль на двох, це означає, що один із вас може розглянути не всі види птахів.


Що собою представляє польовий визначник птахів?
Польовий визначник - це невелика книга "начинена" різної інформацією про птахів. У ній описані і дані зображення птахів, і сказано, на які деталі кожного виду слід звернути увагу. Польовий визначник - Ваш найкращий порадник та експерт.


Капелюх, кепка?
Підійде будь-який старий капелюх чи кепка. Спостереження за птахами - це не показ мод. Капелюх допоможе затінити очі і знизити перешкоди при використанні бінокля.


Навіщо потрібна записна книжка?
Для фіксації польових спостережень. Вона дає можливість записувати те, що ви бачите. Фактично, записна книжка допомагає вам краще бачити: коли ви намагаєтесь описати птицю, ви розглядаєте її більш уважно.


Спостереження за птахами - дороге заняття?
Спостереження за птахами - недороге заняття в порівнянні з іншими видами спорту. Записна книжка, польовий визначник і бінокль - все разом це коштує менше, ніж пара кросівок для занять легкою атлетикою.


Що-небудь ще?
Так. Спостереження за птахами - це своєрідний пошук пригод. Вивчення птахів подібно придбання довічного квитка в "театр природи".
(Інформація перекладена з сайту www.birdwatching.com )
 

Про птахів в регіоні:
Кедровка: гостя з Півночі
Посилання по темі:
Бердвотчінг - спостереження за пернаті

http://www.italynews.ru/material_1177.html  

http://www.kaliningradka.ru/newshow.php?newsid=11602  

 

Галереї


Фото птахів від "Водного лабіринту"

Птахи водно-болотних угідь України

Статті

17.08.2009 Экскурсия выходного дня
14.08.2009 100 орехов за ... щекой?
14.08.2009 Чайки прилетіли
23.07.2009 Крилатих агрономів в образу не дадуть
15.05.2009 Птиці в місті як ужитися з бешкетниками
15.05.2009 Хижі птиці на Херсоні: зимові зустрічі
16.04.2009 Птицы: «странные» встречи
23.12.2008 Кедровка: гостя з Півночі
08.05.2008 «Пташине царство» плавнів і національного парку
01.03.2007 Совы: пушистые и разные...
05.01.2007 Гуси Херсонщины: кто гнездится и кто зимует? (продолжение)
28.12.2006 Утки Херсонщины: кто гнездится и кто зимует?
01.07.2000 Птичьи "коридоры" – это серьезно
3. 05.01.2012 11:31
лингвист любитель

..."бердвотчинг"...Ворос - что может быть уродливее чем  это слово ? Ответ- только тот евро-урод который его придумал.

2. 11.08.2010 19:07
афиша

побывать бы там !

1. 12.07.2010 19:23
Нишкур Татьяна

Всех кто смог наблюдать за стаями пеликанов на Херсонщине прошу высказать предположения их пребывания в наших краях. Июнь первые стаи 10 особей ,и в июле более чем три стаи наблюдались на озере Круглое7     особей, Шпаковое 2особи и в Кардошинском лимане 5 особей. Так же лебединые стаи в Кардашинском лимане.Сто лет тому назад в книге "Описание земель русских...." есть упоминание о том, что пеликаны являются видом птиц обитающих в плавнях Днепра.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.