on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Теми > Музика > Музична освіта на Херсонщині > Держекзамен - свято музики і танцю


Держекзамен - свято музики і танцю

До червня ще далеко, а наймолодший факультет ХДУ - культури і мистецтв - може похизуватися першими випускниками заочної форми навчання спеціальності "ПМСО. Хореографія. Спеціалізація: художня культура".
У холодний вечір 6 лютого 2006 року багато людей зібралися в актовій залі ХДУ, щоб побачити високу майстерність професійних хореографів країни, які через годину-другу отримають диплом спеціаліста і стануть випускниками ХДУ. Державний екзамен проходив у формі концерту, на який вільно могли потрапити цінувальники хореографічного мистецтва та всі бажаючі.

Увазі глядачів були представлені постановки на музику видатних композиторів: Франца Шуберта - "Аве Марія" у виконанні студентів-хореографів, солістів Дніпропетровського академічного театру опери та балету Дар'ї Дубровіної та студента III курсу Максима Петренка; Петра Чайковського - адажіо з балету "Лускунчик", "Іспанський танок" з балету "Лебедине озеро" та "Ханука" у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів, солістів Національної опери України ім. Т. Шевченка Ольги Кіф'як, Костянтина Пожарницького, Анни Жабченко, Владислава Іващенка та Геннадія Рибальченка. Постановку Леоніда Лаврського на музику Сергія Рахманінова "Вешние води" виконали лауреати міжнародних конкурсів, солісти Національної опери України ім. Т. Шевченка Євген Клименко, Марія Добрякова. Хореографію Тетяни Островерх на музику Гальяно "Самотнє танго" чудово виконала вищезгадана Ольга Кіф'як; до речі, не менш блискуче виконав гопак на музику Василя Соловйова-Седого "Варіація Остапа" з балету "Тарас Бульба" Костянтин Пожарницький.

Цінителям вокального мистецтва було запропоновано "Арію Крістіни" з мюзиклу "Привид опери" на музику Ендрю Ллойд Вебера у виконанні студентки II курсу спеціальності "ПМСО. Музика. Спеціалізація: художня культура", лауреата Всеукраїнського конкурсу вокалістів міста Ніжин Вікторії Казанічан.

Завершив творчий І конкурс балета на музику Моріса Равеля "Болеро" в постановці заслуженого діяча мистецтв України, і головного балетмейстера Дніпропетровського академічного театру опери та балету Олександра Соколова у виконанні студентів кафедри хореографії ХДУ та солістів Дар'ї Дубровіної і Максима Петренка. Постановка відзначалася оригінальністю, логічністю побудови композиції, масовістю.

Не зважаючи на те, що копіткий труд над підвищенням майстерності випускників нашої Alma mater відбувався на професійних сценах столичних театрів, ми можемо пишатися тим, що ці люди з досвідом і творчою біографією обрали саме наш ВНЗ, щоб отримати диплом педагога в галузі хореографії. Професійне життя хореографа нетривале, і тому наші випускники мають велике бажання передати свої надбання учням у цьому виді мистецтва.

Випускників привітали перший проректор, професор О.В. Мішуков, декан факультету культури і мистецтв, доцент М.Г. Левченко, завідувач кафедри хореографії, професор В.В. Чуба та керівник Українського культурного центру В.Ф. Усатюк. Вони побажали їм здоров'я, успіхів у творчій та майбутній педагогічній діяльності, після чого О.В. Мішуков урочисто вручив дипломи кваліфікації "Вчитель хореографії, етики, естетики, художньої культури".

ІринаГайдайчук
Університетьска панорама. - №3 (март). - 2006

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.