on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Теми > Література > З історії літературного Херсону > Дитячий гімн «малій Батьківщині»

Дитячий гімн «малій Батьківщині»

04.01.2007

У Національній бібліотеці для дітей у Києві відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Моя мала Батьківщина», який стартував ще в червні за ініціативи Українського фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних сил і Національної бібліотеки України для дітей.

Юні таланти одержали унікальне завдання — створити власну книгу-саморобку. Майбутні прозаїки, поети, публіцисти, художники з усіх куточків нашої країни писали про свої міста, села, селища, про родину і школу — про все те, що вкладається в поняття малої Батьківщини.

Тільки в нашій області в конкурсі взяли участь близько 1300 індивідуальних та колективних авторів, якими було створено 667 (!) книжок-саморобок.
Шість робіт переможців обласного туру та сім книжок, відзначених у різних номінаціях, поїхали у «відрядження» до столиці на фінал. Вимогливе журі відзначило високий рівень творчої майстерності наших земляків: херсонці Іван Копцевич посів І місце у старшій віковій категорії, а книга Давида Іванідзе відзначена у номінації «За оригінальність».

Весела книга Івана Копцевича «Про все потроху» з загадками, вигадками, неймовірними і правдивими історіями підкорила своєю щирістю як дітей, так і дорослих. Іван мешкає у селі Бехтери Голопристанського району. Хлопець у своїй книзі розповів майже про кожного жителя своєї вулиці, про будні й свята, прикмети та рекорди своєї маленької Батьківщини. Віднині невеличка бехтерська вулиця Будівельників відома всій Україні!

Книга Давида Іванідзе також особлива. Хлопчина народився в Грузії. Коли йому було 12 років, сім'я з Тбілісі переїхала в Україну — у Білозерку. Давид написав чудову книгу-мандри в листах «Я тут живу, туди думками лину». Його розповідь про обидві його Батьківщини — Грузію і Україну — нікого не залишила байдужим.

Головний оргкомітет відзначив активну участь у конкурсі херсонських бібліотек. Саме завдяки допомозі та постійній підтримці з боку бібліотекарів тематика та жанровий спектр конкурсних робіт вражали своєю різноманітністю.
Всі книжки-саморобки фіналістів обласного туру конкурсу або їх кольорові ксерокопії експонуються у читальному залі Херсонської обласної бібліотеки для дітей.

Успіх цього конкурсу в області завдячує також організаційній роботі Херсонського обласного відділення Фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних сил. Саме працівники фонду залучили До співучасті видатних людей і підприємців області, саме завдяки яким було сформовано призовий фонд та придбані чудові призи для переможців.

Допомогу в проведенні дитячого конкурсу в Херсонській області надали генеральний спонсор — Український Фонд соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів Збройних сил (президент В. Демьохін), спонсори ХОФ «АКБ УКРСОЦ-БАНК»(Н.О.Калініченко), ТОВ«ВЛА-ДО-К» (І. Поддубченко), БМУ «ЖИЛ-БУД-1» ( Л. Баум), ЗАТ «ІНВЕСТ-СЕРВІС» (О. Буренко), КСП «ЛІДЕР» (Ю. Вечерніков), ТОВ «СТРУМОК» (В. Вільдштейн), ПП «ЛТ-ОФІС» (Л. Гельфандбейн), ХОФ АКБ «ІМЕКС-БАНК» (С. Мирзаков), ПП «АППАРЕЛЬ» (А. Груздов), ПП «КАЛЮЖНИЙ» (0. Калюжний), ПП «Південьгазре-монт» (С. Ковтун), ТОВ «КРИЛА ОЛЬВІЇ» (В. Мащенко), ЗАТ «КРАСЕНЬ» (В. Мірошниченко), ПКФ «ПЛАЙ» (І.Расинський), приватний підприємець С. Ротов, AT «СІҐМА» (І. Семенчев), ТОВ «ПРИЛАД-СЕРВІО (Г. Теслюк), АФ «ПРІОРИТЕТ» (А. Щербина), НВФ «ТАХО» (В. Ходос), ТПВ «ПОСТАЧТЕХКОМПЛЕКТ» (В. Єремєєвський), КП «ОБЛФАРМА-ЦІЯ» (Ю. Горбенко), редакція газети «Новий день» (А. Жупина).

Дитячий Фонд України за особистий внесок у справу виховання дітей та молоді нагородив Кришталевим почесним знаком «Серце, віддане дітям» президента УФСГВ та ВЗС, полковника запасу, голову обласної ради Володимира Демьохіна.

Максим ГРИГОРЕНКО.
Новий день.-2007 4 січня

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.