on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

02.12.2021, 09:31

Херсонська легенда: не стало народного артиста Харіса Ширінського

  Невимовний сум і велика втрата для Херсонщини. Із життя раптово ...
30.11.2021, 10:26

Херсонці знову перемогли. Тепер у Тайбеї та Лос-Анджелесі

  Как ранее сообщало наше издание на кинофестивале «Бардак» ...
29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...
> Організації > Література > Бібліотеки > Дитячій бібліотеці - 60 років!

Дитячій бібліотеці - 60 років!


Навряд чи знайдеться людина, яка в дитинстві не відвідувала дитячу бібліотеку. Спочатку в книгозбірню приходить малеча з мамами-татами, чи бабусями-дідусями ще задовго до того, як йтиме до школи, і зовсім не уміючи читати, а просто малюкам подобається розглядати малюнки. І це зрозуміло, адже потяг пізнати оточуючий світ проявляється дуже рано, а яскраві дитячі книжечки зацікавлюють малечу, та й у дитячих садочках уміло прищеплюють любов до читання.

Перші книжечки читають малюкам батьки та вихователі. А як подорослішають, то самі поспішають до книгозбірні... Учні та вчителі в бібліотеку приходять до початку уроків, або після їх закінчення, а з ЗОШ № 1 навіть на перервах. У бібліотеці не тільки замовляють додому книжки по шкільній програмі для написання реферату, підготовці до контрольних чи екзаменів, але й вчать домашні завдання, обговорюють прочитане, беруть участь у заходах, клубах за інтересами, просто спілкуються з однолітками...

Функціонувати районна бібліотека для дітей почала з 12 серпня 1950 року, коли дитяча книгозбірня відокремилась від дорослої. Тоді бібліотеку очолила Лідія Дмитрівна Лебідь, молодий фахівець, яка приїхала за направленням після закінчення Херсонського культурно-освітнього училища, де й пропрацювала до виходу на заслужений відпочинок, з одним - єдиним записом у трудовій книжці, портрет якої заслужено висів на Дошці Пошани кращих бібліотекарів області в Херсонській обласній бібліотеці для дітей.

Лідія Дмитрівна - фанат бібліотечної справи. Для неї це - не просто робота, це не просто професія, це - покликання її душі! І зараз, коли дозволяє здоров'я, приходить до бібліотеки, в свій колектив з порадами, поспілкуватись, відвідати бібліотечні заходи та свята. Разом з нею з перших днів відкриття бібліотеки і до виходу на пенсію пропрацювала також ентузіаст бібліотечної справи, фахівець з великої літери Віра Іванівна Жолуденко, якої на превеликий жаль уже немає.

Довгий шлях становлення пройшла книгозбірня: замерзало чорнило, не вистачало керосину, бракувало стільців, бібліотечні стелажі були з обаполів - книжки падали, або взагалі лежали на підлозі, але в бібліотеці завжди було людно, вільного доступу до книжкового фонду не було - тому біля бібліотекаря завжди утворювались великі черги...

Минав час, зростав книжковий фонд, бібліотечна робота набувала розвитку... У 1980 році було зроблено капітальний ремонт приміщення, проведено опалення, спочатку на вугіллі, потім гасове, придбано сучасні дерев'яні меблі, побудовано внутрішній санітарний вузол, придбано килимове покриття на підлогу, бібліотека поступово перетворилась на казковий дитячій будиночок, гарно оформлений, що приваблює не тільки дітлахів, а й дорослих відвідувачів.

Змінювались працівники бібліотеки, покоління відвідувачів, читачі минулих років приводили до книгозбірні своїх дітей, нині ведуть внучат... Тепер естафету відмінної роботи з гордістю несуть і привітно зустрічають читачів невеликий дружний колектив на чолі з завідуючою Красновид C.O. - бібліотекар молодшого шкільного віку Пашкова Л.М., бібліотекар середнього та старшого шкільного віку Гончарова В.В. Старанно підтримує порядок і чистоту в приміщенні Біган Н.Л.

Колектив дитячої бібліотеки високопрофесійний, працівники з великим досвідом бібліотечної роботи, знавці дитячої літератури, люди закохані в бібліотечну професію. І це відчувається. Усе зроблено і оформлено руками бібліотекарів й активу читачів та з великою любов'ю, адже бібліотекар - художник і дизайнер, вчитель і психолог, краєзнавець і винахідник, сценарист і режисер, математик і оператор ЕОМ. А для малечі - добра, турботлива, чуйна, друга мама!

Каланчацька районна бібліотека для дітей завжди була і є однією з кращих дитячих книгозбірень Херсонщини. І ми пишаємось цим! Славиться дитяча книгозбірня проведенням цікавих, дискусійних, конкурсних, діалогових, ігрових, розважальних заходів для дітей та підлітків. Особливо популярними є бібліотечні клуби за інтересами. В районі працює єдиний клуб юних акторів - ляльководів „Дюймовочка”. Безліч цікавих, повчаючих, захоплюючих вистав на рахунку цього клубу майже за 25 років його успішної роботи. Незмінний керівник клубу бібліотекар Любов Пашкова.

Самі допитливі, всезнаючі юні читачі - учні 3-4 класів зібралися в клубі „Чомучки", якому виповнилося 26 років з дня створення. А учасники Клубу Цікавих Зустрічей, якому також у цьому році виповнилось 26 років з дня заснування, цікавляться народними звичаями, обрядами та традиціями України. Керівник клубу бібліотекар Валентина Гончарова.

У 2007 році був створений новий клуб, супер-сучасний - „Інтернет-Чомучки". Він згуртовував малюків, які з цікавістю пізнають світ, вільно орієнтуються в Інтернет-просторі разом з бібліотекарем Світланою Красновид. Обласні, Всеукраїнські конкурси, фестивалі, огляди, акції останнім часом заполонили бібліотеки: „Моя мала Батьківщина", „Андерсен для XXI століття", „Нащадки пам'ять бережуть", „У вінок Кобзаря вплітаємо майбутнє". „Найкращий читач року", „Лідер читання року", „О мово моя, душа голосна України", „Читай і стань успішним!", фестиваль бібліотечних клубів за інтересами, і в усіх наша дитяча книгозбірня брала активну участь і завжди перемагала та отримувала нагороди.

У січні цього року Каланчацька ЦБС знов єдина серед районів Херсонської області одержала нову перемогу в конкурсі по Міжнародній програмі „Глобальні бібліотеки” фонду Білла і Мелінди Гейтс та виграла Грант Міжнародної Ради наукових винаходів та обмінів (IREX). Бібліотеки району отримають від IREX набір обладнання (дев'ятнадцять комп'ютерів з усім необхідним програмним забезпеченням, принтером/сканером з доставкою та встановленням обладнання), зокрема районна бібліотека для дітей отримає днями чотири комп'ютера з принтером/сканером для організації та надання вільного доступу до Інтернету для юних користувачів книгозбірні.

А готуючись до отримання обладнання від IREXy працівники дитячої бібліотеки пожертвували своїми щорічними основними відпустками і зробили ремонт приміщення. Зараз при встановленні нового обладнання від Міжнародної програми IREX та впроваджені вільного доступу до Інтернету в районній бібліотеці для дітей - єдиній в районі публічній дитячій книгозбірні - відкриваються нові безмежні можливості обслуговування юних читачів, роботі на комп ютері та в мережі Інтернет, одержання будь-якої інформації з будь-якої частини світу, спілкування з однолітками в режимі On-line тощо.

Словом, Завітайте до нашої дитячої бібліотеки! Тут чисто, затишно. Тут панує атмосфера тепла та доброзичливості. Тут вам підберуть книжки чи інформацію з Інтернету на всі смаки, допоможуть знайти відповіді на будь-яке запитання, порадять, підкажуть, допоможуть. Тут вам завжди раді!

 

Надія Федкевич, директор Каланчацької ЦБС,
Депутат Каланчацької районної ради
„Наддніпрянська правда”.- №59.- 13.08.2010.- стр. 8

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.