on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

24.02.2021, 10:35

Херсонців запрошують на онлайн-дегустацію текстів Лесі Українки

  Чи доводилося вам заглиблюватися у нетрі почуттів Лесі Українки? ...
22.02.2021, 13:58

У Херсоні виготовляють кавові піали зі зразків, знайдених під час археологічних розкопок

  У Херсоні майстриня з гончарства із Криму Тетяна Болгарова ...
21.01.2021, 13:46

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»-2021

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці ...
Всі новини

03.04.2017 10:31

Дивоцвіт талантів рідного краю

Так називався творчий звіт аматорських колективів та майстрів народного мистецтва Білозерського району. Оглядову комісію на ганку районного Будинку культури урочисто зустрічав дитячий ансамбль барабанщиків Петровського СБК (кер. О.Маруняк). Виставку народного мистецтва супроводжували запальні Троїсті музики Олександрівського СБК (кер. П.Сонько).

Сама виставка була дуже насиченою та різножанровою. Як і звітний концерт, концепція була побудована на чотирьох блоках – це пори року: «Зимове натхнення», «Сонячний Великдень», «Літнім променем», «Осінні кольори». У кожному блоці були тематичні роботи та майстер-класи: з вітражного розпису, з писанкарства, виготовлення ляльки-мотанки, гіпсових овочів та ін. Крім окремих майстрів, участь у виставці взяли 4 любительських об’єднання декоративно-ужиткового напрямку та гурток технічного моделювання з сільських закладів культури.

Господарі РБК провели спеціальний екскурс по виставці, представили роботи, майстрів-учасників та виконавців майстер-класів.

Концертна програма почалась урочисто, з фанфарами, репортажним відеорядом, гармонійним виступом ведучих – тріо РБК «We are Yong» (кер. В.Тірон). Урочистості заходу додав злагоджений виступ зразкового ансамблю духових інструментів Станіславської ДМШ (кер. О.Кравець).

Концерт продовжувався близько 1,5 годин і теж був побудований у чотири тематичні блоки: «Зимові візерунки», «Весняні мелодії», «Літня круговерть» та «Осіннє розмаїття». За задумом режисера (директор РБК А.Нефьодова) кожному блоку передували гармонійні поетичні підводки, інформація та відеоряд про заходи та перемоги колективів району саме за цей період. У концерті взяли участь: 7 вокальних ансамблів, 1 ансамбль народної пісні, 2 малі вокальні форми, 2 солістки, 1 оркестр та 1 ансамбль народних інструментів, 1 ансамбль духових інструментів, 2 малі музичні форми та 6 хореографічних колективів. Загалом – 268 учасників, з них 133 – діти. На жаль, у програмі не було представлено жодного фольклорного колективу, а хотілось би, щоб це мистецтво не пропало, а навпаки, до нього залучались більш широкі кола шанувальників традиційного народного співу, особливо молодь.

Білозерщина славна своїми стабільними, високохудожніми колективами, з якими працюють знані на теренах культури області фахівці: це народний ансамбль народних інструментів «Колорит стиль» (кер. Л.Корнієнко), народний оркестр народних інструментів Білозерської ДМШ (кер. О.Ляшевська) з неперевершеною солісткою Заслуженою артисткою України Т.Григор̓євою, народний вокальний гурт «Гармонія» Чорнобаївського СБК (кер. Заслужений працівник культури України В.Татарінов), зразковий хореографічний колектив «Фієста» (кер. І.Горєєва), народний хоровий колектив «Калиновий цвіт» Чорнобаївського СБК (кер. Заслужений працівник культури України М.Варгун), народний ансамбль народної пісні «Велетняночка» Велетенського СБК (кер. М.Будник). Ці колективи, як завжди, показались на високому виконавському рівні, видна багаторічна і копітка робота керівників та досвід роботи на сцені самих учасників колективів.

Не поступались рівнем та майстерністю і більш молодіжні вокальні колективи: арт-гурт «Кришталеві голоси» Чорнобаївського СБК (кер. І.Северьянова), дівочий ансамбль «Марічка» та родинний ансамбль «Уляна» Широкобалківського СБК (кер. С.Симоньянц). Гарно прозвучали і молоді виконавці: тріо РБК «We are Yong» (кер. В.Тірон), дует Новодмитрівського СК та чудова молода виконавиця Юлія Добролевська з Правдинського СБК.

Над манерою виконання та вокальною подачею звуку ще треба попрацювати ансамблю «Любисток» Посад-Покровського СБК (кер. О.Таточенко) та дівочому ансамблю Садівського СБК (кер. В.Дяченко). Іноді заважала виконавцям і дуже голосна фонограма супроводу, і не вистроєна робота мікрофонів.

У концертній програмі мистецтву хореографії був присвячений цілий блок «Літня круговерть». Загалом, у творчому звіті взяли участь 6 хореографічних колективів: зразковий ансамбль танцю «Ерідан» Киселівського СБК (кер. Я.Шкробато), хореографічний ансамбль «Арабеск» Білозерського РБК (кер. А.Нефьодова), зразковий ансамбль танцю «Фієста» Білозерської ДМШ (кер. І.Горєєва), хореографічний колектив Інгулецького СБК (кер. Л.Янюк), ансамбль «Креатив денс» Чорнобаївського СБК (кер. Ю.Уткіна) та ансамбль «Міріданс» Станіславської ДМШ (кер. А.Нефьодова).

Всього було виконано 9 творів різноманітних хореографічних стилів та напрямків, але лише одну хореографічну композицію було побудовано на лексиці народного танцю, в інших номерах було використано стилізацію народного танцю. Більшість хореографічних колективів має належний рівень виконавської майстерності, але потрібно звернути увагу на єдність у виконанні танцювальних масових комбінацій.

Заключним акордом концерту став масовий зведений номер «Тобі, Україно» у виконанні вокального ансамблю працівників культури Білозерського району (кер. К.Петренко) та всіх учасників програми. На жаль, невелика сцена не дозволила режисеру ввести до програми більше зведених номерів, які б урізноманітнювали та прикрасили перебіг програми. Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.