on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

До зустрічі, «Мельпомено»!

Відкрив цьогорічний фестиваль неперевершений виступ Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру виставою «Тарас Бульба». А далі півтора десятка театральних труп одна за одною підкорювали серця вимогливих херсонських глядачів.

Незважаючи на театральні уподобання, кожен бажаючий міг знайти щось для себе, адже жанрова канва представлених на фестивалі вистав - найрізноманітніша. Це і комедії, і містерії, і драми, і опери...
Не обділили увагою навіть наймолодших любителів театру: участь у «Мельпомені» взяли також володарі дитячих сердець - Херсонський обласний театр ляльок з виставою «Дюймовочка» (Г. X. Андерсен) та Херсонський академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша з дитячою казкою-грою «Все шкереберть» (її прем'єра відбулася за кілька днів до «Мельпомени»). На херсонський фестиваль, за традицією, приїжджають тільки найкращі театри. Більшість із них місцевий глядач знає й поважає, тому, як правило, кожна вистава закінчується тим, що всі присутні у театрі аплодують стоячи. Але виступ Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича викликав справжній фурор.

Херсонців так вразила містерія «Вій» (Микола Гоголь), що шквал емоцій та вигуки «браво!» не вщухали хвилин 15 по завершенні вистави. Глядачі не розходилися і своїми аплодисментами тричі викликали акторів на сцену, щоб подякувати. Родзинками цьогорічного фестивалю стали виступи так званих театрів одного актора: моновистава Лариси Кадирової «...Бути...» та моноопера «Очікування» у виконанні Ірини Красиліної. Доля цих акторок, до речі, тісно пов'язана з нашим містом. Лариса Кадирова стояла біля витоків фестивалю «Мельпомена Таврії», а Ірина Красиліна - корінна херсонка, яка виїхала до Одеси на навчання й повернулася до рідного міста після 22 років відсутності, щоб взяти участь у фестивалі.

Зачарували херсонців й виступи закордонних театральних труп. Зокрема неперевершена гра румунського театру-студії ATENEU зі спектаклем «Історія коняки. Холстомер» (Лев Толстой).

Хочу відзначити прекрасне музичне оформлення, вражаючу режисуру та, звичайно ж, витончену гру акторів багатьох театральних колективів. Але за регламентом «Мельпомена» - конкурсний фестиваль, тому журналістське журі визначило кращих із кращих. Отже, у номінації «Краща жіноча роль другого плану» перемогла Ольга Шаламова (вистава Херсонського обласного театру ляльок «Дюймовочка» Г. X. Андерсен); за «Кращу чоловічу роль другого плану» дипломи отримали Андрій Буняєв (за роль Качкарьова у виставі «Одруження» М. Гоголя Ніжинського українського драматичного театру ім. М. Коцюбинського) та херсонський актор Євген Гомаюнов (за ролі у виставах «Страшна помста» М. Гоголя та «Все шкереберть» К. Драгунської Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша); у номінації «Краща чоловіча роль» переміг Петро Чичук (за роль Хоми Брута у виставі «Вій» М, Гоголя Коломийського обласного академічного музично-драматичного театру ім. І. Озаркевича). Із закордонних театрів нагороди отримали Румунський театр-студія ATENEU у номінації «Кращий акторський ансамбль» та Мурманський народний драматичний театр «Комедіограф» у номінації «Дебют фестивалю».

А безперечним переможцем цьогорічної «Мельпомени Таврії» (номінація «Гран-прі») став господар фестивалю - Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша за виставу «Страшна помста».

Аби зрозуміти ставлення учасників «Мельпомени» до цьогорічних змін у журі (нагадаю, що воно складалося не з експертів-театрознавців, а з журналістів), кореспондент «Нового дня» звернувся до директора Закарпатського державного обласного українського музично-драматичного театру Олега Зайцева. «Я не маю нічого проти журналістів. Ви знаєте глядацькі симпатії і, можна сказати, говорите від імені більшості пересічних глядачів», - сказав він.

На запитання, як вас приймають на фестивалі, Олег Зайцев відповів: «У вас тепле та приємне місто, гарна атмосфера, душевний прийом. А особливо приємно, що у Херсоні виховані, культурні глядачі, які розуміються на мистецтві. За це директору фестивалю Олександру Книзі окрема подяка».

До слова, журі, яке представляло найрізноманітніші театральні періодичні видання України, виділило окрему номінацію «За виховання глядацької культури» й нагородили нею директора нашого драмтеатру.

...Спорожнілі сцени та спущені завіси - XI Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» закінчився. Однак херсонський глядач не засмучується і з нетерпінням чекатиме наступного, тепер уже XII фестивалю. А річну перерву сприймає як затяжний антракт, протягом якого херсонські театри ще не одноразово порадують своїх глядачів улюбленими виставами та цікавими прем'єрами.

Вадим Лубчак
"Новий день".- 04.06.2009
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.