Центр культурного розвитку "Тотем" запрошує взяти участь у проєкті «Насіння Поліни Райко»
04.03.2024 23:54Небайдужих до творчості знаменитої художниці-наївістки з Олешок Поліни Райко запрошують взяти участь в Open call у проєкті «Насіння Поліни Райко».
Про це розповіла кураторка арт-проєктів Олена Афанасьєва.
"Якщо тобі не байдужа доля спадщини Поліни Райко – цей проєкт для тебе. Ми запрошуємо приєднати не лише митців, але й творчих людей з УСІХ креативних індустрій без обмежень. Ми вважаємо за необхідне не лише говорити про спадщину Поліни Райко, але й перетворювати її на феномен живої української культури.
Олешки – рідне місто Поліни Райко на лівому березі Дніпра, – досі потерпає від окупації. Її вкритий розписами будинок був сильно пошкоджений внаслідок затоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС. Власне, саме після того, як у мережі з’явилися кадри знищених розписів, про феномен Поліни Райко заговорили не лише в Україні, але й у світі – проте переважно як про спадщину, постраждалу від війни.
Проєкт, який ми назвали «Насіння Поліни Райко», має на меті трансформувати цю гірку історію у творчу енергію і усвідомлення того, що мистецький спадок Поліни Райко був, є і залишиться для всіх нас живим джерелом наснаження".
Широка зацікавленість українським наївним мистецтвом доводить, що воно може бути ще однією точкою опори у відновленні/відвойовуванні нашої ідентичності, і саме тому на часі формувати нові зв’язки митців із унікальним всесвітом Поліни Райко, у якому ми бачимо своєрідний мистецький код української ідентичності півдня.
Усіх бажаючих запрошують на два унікальні онлайн-воркшопи, під час яких генеруватимуться ідеї практик, які звертаються до спадку Поліни Райко і забезпечують його «дифузію» в різні сфери мистецтва та креативних індустрій.
Буде створено скетч-бук згенерованих творчих ідей та мапа всіх існуючих і ф’ючерсних мистецьких рефлексій на творчість Райко, щоб побачити вплив спадщини художниці на культурний та мистецький ландшафт України і світу.
Географія проєкту – вся Україна.
Учасниками/учасницями можуть бути також ВПО в Україні та українці за кордоном, які були вимушені виїхати після 24 лютого 2022.
Заповнюйте анкету на участь до 14 березня 2024, 21.00 за посиланням.
Проєкт «Насіння Поліни Райко» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО “Музей сучасного мистецтва” та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO і фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO.
Програма (re)connection UA 2023/24 спрямована на відновлення зв’язків між митцями та їх аудиторіями, підтримку художників/иць як áкторів у збереженні культурної ідентичності України, втілення нових підходів до культури пам’яті, посилення стійкості та адаптивності інституцій, громад, митців до викликів воєнного часу.