on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Організації > Телебачення, радіо > Регіональна дирекція UA: ХЕРСОН > Європа і Китай зворушені херсонцями

Європа і Китай зворушені херсонцями

У скарбниці перемог Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія» — ще одна нагорода, навіть дві. Нещодавно телевізійники повернулися з V Міжнародного телерадіофестивалю «Перемогли разом» (м. Севастополь), який було присвячено 65-й річниці визволення від фашистсько-німецьких загарбників цього міста та 64-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Два фільми, один з яких Херсонська міська організація Української спілки ветеранів Афгану готувала у тісній співпраці з ХОДТРК, викликали фурор і були удостоєні найвищих відзнак журі.

Представити свою роботу у рамках телерадіофестивалю «Перемогли разом!» — честь для кожної держави, телевізійної компанії, творчої людини. Цього разу за звання кращих змагалися Україна, Росія, Болгарія, Туніс, Франція, Китай... Усього — 11 країн. Журі довелося переглянути понад дві сотні фільмів та програм. У великому конкурсному переліку були й роботи наших земляків — «Чекіст із Петергофа» (автор — ст. редактор ХОДТРК Оксана Мелещенко, режисер — ст. режисер ХОДТРК Надія Лухньова) та «Королівський батальйон», який за творчої та технічної допомоги колективу «Скіфії» зняв учасник бойових дій в Афгані Олександр Єлагін.

Обидва фільми присвячені реальним особам та подіям. Головний герой «Чекіста із Петергофа» — інвалід Великої Вітчизняної, кавалер трьох бойових орденів Іван Лаврентьєв. Під час окупації Скадовська працював в НКВС. Саме цей період його життя журналіст Оксана Мелещенко бере за основу для зйомки і своєю роботою вдало розвінчує один з найактуальніших міфів про чекістів: «Якщо згадати анонси фільмів, які можна було побачити на різних телеканалах напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій, про співробітників НКВС говорять не інакше, як кати. Але серед них, безумовно, були й такі, хто мав авторитет чесної, принципової людини, хто вірою і правдою захищав інших». У номінації «Світ без тероризму» фільм «Чекіст із Петергофа» одержав диплом І ступеня.
Не менш зворушливою є робота «Королівський батальйон». «Це історія про загибель цілого батальйону під час війни в Афгані. Коли я дізнався, чому так сталося, не міг не розповісти. ...Йдеться про бездарне керівництво командування дивізії. Довгий час ця справжня причина приховувалася», — говорить автор. Аби зібрати по крихтах спогади очевидців та побратимів загиблих, Олександру Єлагіну довелося знімати у Москві, Мінську, Бресті, Донецьку, Криму. Але винагорода за копітку працю була того варта. Фільм «Королівський батальйон» піднявся над усіма номінаціями і одержав один з трьох головних призів.

— Цього року Держкомтелерадіо оголосило чотири конкурси, у яких ми беремо участь, — зауважує генеральний директор ХОДТРК «Скіфія» Валерій Долина. — І ось у першому вже маємо перемоги. Ми дуже ретельно готувалися. У цьому, мабуть, і є секрет нашого успіху. Безумовно, такі події підтверджують рейтинг телеканалу і якість роботи його творчо-виробничого колективу. Я дуже радий, що наш телепродукт знаходить гідну оцінку на фестивалях і конкурсах такого високого рівня. І скажу одне: так тримати, колеги!
До речі, під час фестивалю інші учасники серйозно зацікавилися фільмами херсонських переможців з бажанням, щоб їх переглянули і в їхніх державах.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
Новий день.-21.05.2009

1. 31.05.2009 04:56
Шеф-повар

...фильмы не видел..но рад за херсонцев !!! 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.