on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

 

Херсонщина матиме свою відеокнигу

У березні 2015 року Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара започаткувала проект «Поети Херсонщини. Читаємо разом». «Ми прагнемо популяризувати творчість херсонських поетів. Адже ми не згодні з думкою, що всі найкращі вірші вже написані і сучасна поезія не може дивувати. Для того щоб взяти участь у проекті, вам не обов'язково бути професійним оратором, достатньо просто обрати улюблений вірш, відчути його всією душею та прочитати від щирого серця», - сказала завідувач краєзнавчим відділом бібліотеки Оксана Токовило.

Наймолодшій учасниці проекту 8 років, а найстарший - це відомий мовознавець та філолог Родіон Полоскін уже достатньо поважного віку. Долучаються до проекту люди з різноманітних літературних спільнот, зокрема, на базі бібліотеки ім. О. Гончара існує літературне об'єднання «Елінг», засідателі якого приймають участь в упорядкуванні відеоролика.

Найголовнішою умовою участі у цьому поетичному проекті є любов до літератури, зокрема до творчості поетів свого краю. Обирайте вірш херсонського майстра слова, записуйте його на відео - а це можна зробити або самому або ж завітати до «Гончарівки» і зняти свій виступ там. «Приходять і люди зі своїми власними віршами, дехто запитує, чи можна заспівати пісню, адже на вірші багатьох херсонських авторів створено пісні. Такі ініціативи спонукають нас до формування трьох збірок - поезія письменників нашого краю, пісні, написані на вірші цих письменників і, можливо, буде збірка із творами жителів Херсона», - пояснила Оксана Токовило.

Відео треба завантажити на YouTube або інший відеохостинг та надіслати на одну із електронних адрес бібліотеки (з посиланням на ваш ролик в Інтернеті): nmo.libks@gmail.com, kslibr@gmail.com. У темі листа потрібно обов'язково зазначити назву проекту та вказати свої контактні дані. Якщо ви не маєте такої можливості, то принесіть матеріал до відділу краєзнавства обласної бібліотеки або до найближчої районної бібліотеки - працівники допоможуть вам розмістити його в Інтернеті. На основі отриманого матеріалу вже формуватиметься відеоролик.

У проекті активну участь беруть і херсонці, і жителі районних центрів області. Читають в основному поезію таких майстрів слова, як Валерій Кулик, Василь Завгороднюк, Анатолій Кичинський, Микола Братан. Обирають вірші патріотичної тематики. За ці півроку зібрано вже більше 100 відео.

«Я читала два вірші. Перший - це «Сивашівка» Миколи Братана, - вірш про село, в якому я народилася і виросла. Другий - це мій власний вірш, присвячений коханій людині. Кохання - це те, що кожен з нас хоч раз у житті повинен відчути. Про нього хочеться говорити всьому світу. Саме тому я обрала цю поезію. Думаю, вона буде цікава молодим людям, які вже пережили чи переживають це світле почуття», - поділилася одна із учасників проекту Аліса Тютюник. Давайте відкривати для себе творчість херсонських поетів - обирайте улюблений вірш та прославляйте майстрів слова свого краю!

Альона Мовчан
«Херсонський вісник+Прямо в руки».- №48 (1318).- 03.12.2015.- стр.4

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.