on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

14.02.2022, 08:47

VI Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «DANCE-клас»

Положення про конкурс «DANCE-клас» Дитяча громадська ...
12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...
> Організації > Література > Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Бориса Лавреньова

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім.Бориса Лавреньова

вул. Димитрова, 14-А
м. Херсон, 73020  Україна
телефон, факс:  +38(0552) 296-160
e-mail – obu.ks@ukr.net

Офіційний сайт: www.unalib.ks.ua 

 

 

  Телефони:
 
  приймальня – 296-160
Бібліотека працює щодня з 9.00 до 18.00 міський абонемент – 296-194
В п’ятницю – з 10.00 до 18.00 читальний зал – 296-068
Вихідний день - субота відділ мистецтв – 296-068
Останній день місяця – санітарний інформаційно-бібліографічний відділ – 296-194

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Херсонська  обласна бібліотека для юнацтва була заснована у 1980 році рішенням Херсонської обласної ради народних депутатів №52/2 від 18.01.80 р. в Шуменському мікрорайоні Комсомольського району м. Херсона. Восени 1981 року бібліотека розпочала обслуговувати молодь міста та області.
 
   З 1999 року бібліотеку очолює  Тютюн Галина Іванівна.

   Книгозбірня є визнаним інформаційним, культурним, освітнім та дозвіллєвим центром для молоді. Послугами читальної зали, міського абонемента, відділу мистецтв щорічно користуються понад 12 тис. юнаків і дівчат. Фонди бібліотеки налічують понад 87,5 тис. примірників.

  Одне з головних завдань бібліотеки – сприяння освіті і самоосвіті молоді, допомога в оволодінні навчальними  програмами учням і студентам, які  становлять понад 90% читачів.

   У 2011 році  реалізація комплексних цільових програми «Творча та обдарована молодь – майбутнє нації» та «Читання для всіх і кожного». набрала нових форм і масштабів, значно активізувалась діяльність бібліотеки у сфері естетичного і культурного виховання юнацтва, популяризації читання у молодіжному середовищі. 

Знаковою  подією року став обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу», проведений бібліотекою у місті Гола Пристань. У фестивалі   взяли участь близько 300 школярів і студентів Херсона та Голої Пристані, молодіжні творчі колективи, письменники, поети, бібліотечні працівники Херсонщини. 

    Програма його була насичена заходами, спрямованими на популяризацію читання серед молоді – парад літературних героїв, вікторини, автограф-сесії письменників, майстер-класи для поетів-початківців, презентації творчості молодих письменників, гала-концерт. Наразі варто зазначити: фестиваль сприяв приверненню уваги громадськості, державних і недержавних установ та організацій, засобів масової інформації до проблеми юнацького читання. 

    Пам’ятним для читачів бібліотеки став  Тиждень молодіжної книги, який впродовж п’яти днів щораз дивував, захоплював і радував юних жителів міста. Молодь брала активну участь у флеш-мобі «Бум по BOOK’ам», бліц-опитуванні «Твоє літературне відкриття» на вулицях мікрорайону, спілкувалась з письменниками-земляками П.Питалєвим та Л.Марченком, відкривала в собі талант фотографа, беручи участь у фотоконкурсі «Читати модно!». Зробити справжні книжкові відкриття  школярам допоміг молодіжний BEST «Цікава книжка поруч», який найкраще висловив ідею всього Тижня – читайте і отримуйте задоволення.

   Яскраво, по-новому зазвучали клуби за інтересами, читацькі об’єднання, що традиційно працюють в бібліотеці. 

  Серед них особливо вирізнялася молодіжна літературна кав’ярня «ЛітTERRA», яка при підтримці і участі громадської організації «Молода Просвіта», обласної організації Національної спілки письменників України набула широкого позитивного резонансу в колах творчої молоді, соціальній мережі. 

  Активізувалася робота  Центру соціально-психологічної та правової підтримки молоді, у межах якого  відбулося виїзне засідання правоосвітнього клубу «Дай руку, підлітку». Спільно зі службою у справах дітей Комсомольського райвиконкому книгозбірня організувала краєзнавчу подорож для двадцяти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до села Зміївка Бериславського району.

  Відроджувалась діяльність арт-вітальні «Зустрічі без прощань», яка пропонувала своїм відвідувачам зустрічі з талановитими, неординарними людьми. Почали діяти книжковий клуб «Країна Мультляндія» та «Академія казкового олівця», які з задоволенням відвідували школярі молодших класів та діти, що відпочивали в літніх оздоровчих таборах «Сонечко», «Юнга».

  Налагоджувалися конструктивні зв’язки між бібліотекою та закладами освіти. Успішно працювала на допомогу навчальному процесу загальноосвітніх закладів міста культурологічна медіастудія «Мистецтво у просторі і часі».  Досвід роботи медіастудії отримав схвальну оцінку вчителів ЗНЗ та  фахівців управління освіти міськвиконкому, підготовлені фахівцями бібліотеки уроки стали вдалим доповненням до шкільного курсу «Художня культура». За рік для учнів 9-11 класів було проведено 103 відеопрезентації за 20 темами.  

  Обласний семінар-практикум «Ресурси бібліотек на допомогу реалізації рівного доступу молоді до якісної освіти» збирав на навчання  працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області та бібліотекарів ПТНЗ. 

  Бібліотечні фахівці отримали методичні поради щодо застосування ресурсів сучасної бібліотеки у забезпеченні освітнього процесу молоді, поділились власними  ідеями використання електронних ресурсів як інструментів освіти. Семінар-практикум  засвідчив значне зростання професійної компетенції бібліотекарів області, їхнє прагнення до оволодіння новітніми інформаційними технологіями.

   До арсеналу віртуальних засобів популяризації книги, читання, таких як: віртуальні виставки тематичні та нових надходжень,  віртуальний клуб «Модне читання», додався ще і бук-трейлер, створений вперше працівниками міського абонемента. Це промо-ролик книги українських письменників Марини та Сергія Дяченків «Vita Nostra».

 

 

Новини

Наші заходи
Виставки творчих робіт

Статті

23.03.2011 Галина Таворская: про вампірів очима підлітків та дорослих
25.11.2010 Інтерес до читання - ознака віхованості
25.11.2010 «Херсонщина подарувала світові»...
04.11.2010 «ЛіТЕRRA» запрошує на каву
23.06.2010 Криза читання молоді: вихід є!
30.07.2009 Імена в історії науки Херсонщини
1. 15.09.2010 15:17
Наталья

Классная библиотека!!!! В неё я ходила, теперь мои дети ходят, очень приятный и внимательный персонал.Желаю творческих успехов!!!!

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.