on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

Херсонське "Мертве" море

На узбережжі Сиваської затоки, біля села Григорівка Чаплинського району відкрився оздоровчо-лікувальний сезон.

Для тих, хто не знає, Сиваш - це дуже мілка та солона затока Азовського моря. Таке собі складне переплетіння суши та води, своєрідний земноводний лабіринт, що утворює велику кількість таємничих заток, півостровів та островів.

Ця затока взагалі оповита різноманітними легендами. Одну з таких історій нам розповіли місцеві жителі. Нібито 1969 року на Сиваш упав літак. Коли його діставали, утворилася яма, в якій згодом з’явилась вода. Через деякий час люди помітили її дивні властивості: рожевий колір та насиченість різними солями і мінералами, через що зануритися у ці води просто неможливо: тіло постійно тримається на поверхні. Диво-озеро викликало багато запитань, привертало увагу зацікавлених туристів. Та дослідити його властивості на науковому та медичному рівнях ніхто не брався.

Зміни почалися шість років тому. Тоді Володимиру Віговському, мешканцю Полтави, поставили страшний діагноз і пророкували коротке життя. Він говорить, що звертався до висококваліфікованих лікарів України та Росії, застосовував методи нетрадиційної медицини. Та і вони не змогли поставити його на ноги. Родичі привезли його до затоки Сиваш. Як зізнається сам Володимир, після того він жодного разу не захворів. От і вирішив взятися за цю справу. Та перед тим треба було отримати цілу низку документів. Зокрема - дозвіл на користування надрами, висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи тощо.

Сертифікати, отримані в МОЗ України, засвідчили, що грязі затоки Сиваш мають лікувальні властивості, адже насичені мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями. Вони складаються з часток гіпсу і залишків тваринного та рослинного походження, тому мають високу проникаючу властивість, сприяють швидкому всмоктуванню у кров різних іонів, у результаті чого активізується робота майже всіх внутрішніх органів.

Однак, як розповів нам депутат Чаплинської районної ради Георгій Столбуненко, ідея розвитку зеленого туризму біля затоки Сиваш спочатку не знайшла підтримки. У мешканців району та чиновників викликала лише скепсис. І тільки на останній сесії сільради депутати підтримали цю ідею.

За словами Григорівського сільського голови Сергія Кліщевського, кошти на розвиток зеленого туризму у бюджетах села та району поки не передбачені. А тому всі семінари та дослідження проводили за рахунок спонсорів. Чиновники лише виконували функції організаторів.

Та нещодавно спеціальна комісія при Чаплинський райдержадміністрації прийняла рішення виділити Григорівському комунальному підприємству у постійне користування 1 гектар землі біля затоки Сиваш. Це дасть підстави створювати додаткові програми, на реалізацію яких виділятимуть бюджетні кошти. А поки відповідні рішення та дозволи у процесі оформлення.

На думку народних обранців, розвиток зеленого туризму принесе Чаплинському району тільки користь. Уже зараз кілька родин, що живуть біля затоки Сиваш, мають з цього стабільний заробіток. Вони забезпечують відпочиваючих житлом та харчуванням, за що і мають копійку.

Поки у районі не фіксують, скільки людей відвідали Сиваш, адже здебільшого відпочивати сюди приїздять «дикуни», тобто неорганізовані відпочивальники. Та за словами Сергія Кліщевського, цього сезону вже близько 20 садиб села Григорівки приймають відпочиваючих.

У планах чиновників і бізнесменів розвивати тут необхідну для нормального відпочинку інфраструктуру. Проте первинний вигляд цієї території вони обіцяють зберегти. Пансіонати будуватимуть на території Григорівки. Це також забезпечить місцевих жителів робочими місцями.

Ірина Іванець
Херсон маркет.- 16.07.2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.