on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

Ірма Вітовська змусила херсонців плакати

Кінець фінальної сцени, темінь. Коли ж залу заливає яскраве світло, важко не помітити: глядачі заплакані. Так Херсон сприйняв виставу з неперевершеною Ірмою Вітовською в головній ролі.

«Оскар і Рожева пані» – на сцені обласного академічного музично-дра­матичного театру ім. М. Куліша поста­новка за однойменною, всесвітньо відо­мою п’єсою сучасного французького драматурга Еріка-Емануеля Шмітта.

Виставу створив Івано-Франків­ський обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка. Режисер Ростислав Держипільський вклав у спектакль і власну документалку, трагедію, яку до­велося пережити його родині. В основі «Оскара і Рожевої пані» сторі смертель­но хворого десятирічного хлопчика. Оскар лежить у лікарні і знає, що скоро помре. Підібрати слова, аби хоч якось заспокоїти дитину, яка згасає на очах, не можуть навіть батьки. Потрібні сло­ва, тон, міміка знаходяться у зовсім чужої людини. Всього за 12 днів, саме стільки залишилося жити хворому на рак хлопчику, найближчою у світі людиною для нього стає Рожева пані – акт­риса, яка випадково зазирає до лікарні.

Характерну, яскраву роль якраз і грає заслужена артистка України Ірма Вітовська.

– Всі ми знаємо, що кожен із нас помре, рано чи пізно, але це ста­неться. Уявіть, що життя людини – це мандрівка потягом, де хтось їде 10-15 зупинок, а хтось сходить вже після другої. І ми не можемо зміни­ти тривалість цієї подорожі, тобто життя, але ж від нас залежить його якість. Кожна людина заслуговує на чисту постіль і смачний, гарячий чай у вагоні, так само має бути комфорт­ним і кожен прожитий день, який, до речі, може виявитися останнім, – розповідає Ірма Вітовська.

У виставі звучать хіти «Океану Ельзи». Постановка дуже вразила Святос­лава Вакарчука і замість трьох пісень, які за домовленістю він мав написати для «Оскара і Рожевої пані», спектакль отримав ще й розширену версію хітів «О. Е.». Драматизму у сприйнятті не­простої постановки додає й непрофе­сійне, але таке непідробне пере­втілення у роль головного героя. При­реченого на смерть Оскара грає зви­чайний український школяр Марко Киричук. На зорі кожного прожитого дня хлопчик пише листа Богові, дякуючи за те, що бачить цей світ, і адресуючи те чи інше прохання. В останньому листі до Всевишнього хлопчик вже нічого не просить, бо ж його, здаєть­ся, вже все влаштовує...

Постановок «Оскар і Рожева пані» у світі багато, івано-франківська вер­сія з’явилася у 2015 році. Тоді це був благодійний проект театралів, фонду «Відродження» та Міністерства куль­тури України. Після прем’єри у сто­лиці за півроку вистава побувала у Львові, Луцьку, Харкові, Одесі та Івано-Франківську. Головним меседжем проекту був збір коштів для медустанов, де лікуються онкохворі діти. Втім, після завершення проекту команда, яка створювала виставу, вирішила, що «Оскар і Рожева пані» має жити и далі. Тепер вистава са­мостійно подорожує Україною, збираючи кошти для тяжко хворих дітей. Результат вражаючий: за два роки у профільні заклади та відділення передано півтора мільйона гривень. Кошти від про­дажу квитків на виставу в Херсоні надійдуть до відділення гемато­логії обласної дитячої клінічної лікарні. До них додадуться і 5 ти­сяч гривень, пожертвувані теат­ром ім. М. Куліша.

До речі, найголовнішими гля­дачами на цій виставі були батьки дітей, на долю яких випала непро­ста ноша – боротися зі страшною хворобою. На жаль, здолати мон­стра вдається не кожному...

Марина Савченко.
“Новий День” № 50 (5355). – 12.12.2018. – С. 24.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.