on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Новини регіону > Вироби з глини, порцеляни, скла: у музеї Херсона діє виставка "Українська скарбниця майстерності"
Всі новини

Вироби з глини, порцеляни, скла: у музеї Херсона діє виставка "Українська скарбниця майстерності"

02.09.2021 09:18

 

 

У Херсонському обласному художньому музеї ім. Олексія Шовкуненка діє виставка «Українська скарбниця майстерності». 99 виробів народних промислів та українських підприємств представили до 30-ї річниці незалежності України.

Старовинні традиції, пісні та казки надихали майстрів, які створили ці всі роботи. На виставці представлені експонати з музейного фонду, каже заступниця директорки художнього музею Владислава Дяченко.

"Уже у 20 ст. оці промисли, ці види мистецтва розквітли. Переважно вже у післявоєнний час. Починалося відновлення промислів на початку 20 ст., потім було занедбано. І вже у післявоєнний час – у 60-ті, 70-ті роки знов була потрібність такого мистецтва і з`явилися цілі плеяди майстрів", - розповіла Владислава Дяченко.

Вироби з глини, порцеляни, кришталю, скла, петриківський розпис, різьблення по дереву Гуцульської та Галицької шкіл представлені на цій виставці, говорить Владислава Дяченко.

"Маємо косівську кераміку, яка теж є брендом сьогодні українського народного мистецтва і відноситься до спадщини ЮНЕСКО, як і петриківський розпис. Також представляємо опішнянську кераміку, зокрема роботу скульптора Омеляненка, дуже відомого, який проніс через все життя своє мистецтво. Був перший, чиї вироби цей завод представляв у Брюсселі на міжнародній виставці. Ці роботи були показані у різних країнах світу", - розповіла заступниця директорки музею.

Є тут окрема вітрина, яка присвячена кришталю. Владислава Дяченко каже, що такі вироби пішли вже в історію, раніше ж люди прикрашали ними свої оселі.

"У нас є яскраві приклади, де теж виражена ця традиція народна, характерна для українського кришталю, така масивність форм, товсті стінки, декор геометричний або рослинний", - каже Владислава Дяченко.

Є тут дві роботи Сусанни Сміян. За словами Владислави Дяченко, однієї з найвідоміших представниць мистецтва художнього скла в Україні.

"Композиція з 2-х ваз, яка називається «Веселка». Тут вона використовує авангардний підхід. Це 70-ті роки, коли створювали такі майже абстрактні композиції, форми. Тут іде використання певних технологій – ілюзія того, що це дощ по стінці вази. Цікаво, що це фабричний брак, але вона використовує цей прийом, як засіб виразності для того, щоб показати ефект дощу", - розповіла заступниця директорки музею.

Виставка «Українська скарбниця майстерності» працюватиме до початку жовтня. 

Джерело інформації





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.