З бібліотеки — в макулатуру
Рішення про списання майже 3000 підручників у чотирьох шкільних бібліотеках Каховського району «зі скрипом» було ухвалене на останній сесії місцевої райради. Нічого особливого в цьому звичайному робочому питанні, може, й не було б, якби не «вказівка» державного керівництва прибрати з бібліотек літературу радянських часів. «Невже взялися і за нас?» — захвилювалися депутати. «Ми вирішили не списувати зі шкільних бібліотек художню літературу. Але чи можна знищувати всі підручники? Сьогодні ж кожному з нас цікаво порівняти нинішні посібники з колишніми. Тож, може, залишити для історії принаймні кілька примірників кожної книги?» — запропонував депутат-комуніст, директор Семенівського навчально-виховного комплексу Анатолій Носенко. Категорично проти списання книг, виданих за радянських часів, висловився і його колега Володимир Мельничук.
За словами заступника голови райради Миколи Кудрицького, мова йде про фізично зношені підручники, які не підлягають використанню у зв'язку зі змінами у шкільній програмі. «їх здадуть у макулатуру. Викидати книги ніхто не буде, думаю, по 2—4 примірники школи і так собі залишать», — додав він.
Автор цих рядків поцікавився: про які саме підручники йшла мова? Як розповіла директор Чорнянської ЗОШ Валентина Собко, всі вони видані у 1995—1998 роках.
— Серед них — посібники з географії, зарубіжної літератури, які не використовуються у зв'язку зі змінами у програмі, — прокоментувала Валентина Володимирівна. — Наші вчителі працюють відповідно до методичних рекомендацій, затверджених Міністерством освіти України і, зокрема, «Переліку навчальних програм і підручників на 2008/09 навчальний рік». Проте старі книги ми нікуди не діваємо.
Олег БАТУРІН.
Новий день.-18.12.2008