on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Персоналії > Візуальне мистецтво > Джерук Наталія > З проекту "Образи Грецького передмістя"

 

A propos

У портретному фотопроекті, над яким автор працює з кінця 2006 року, робиться спроба звернення до образності і поетичності фотографії на досить локальному прикладі Грецького передмістя Херсона.

Грецький форштадт або Грецьке передмістя - історичний центр міста, заснованого в пониззі Дніпра в 1778 році Катериною ІІ Великої в рамках запропонованого ясновельможного князя Григорієм Потьомкіним Таврійським "Грецького Проекту". І назву місто отримало грецьке, по імені Херсонеса Таврійського в Криму, звідки пішло хрещення Русі.

Історики відзначають деякі паралелі між Херсоном і, як це не здасться на перший погляд дивним, Санкт-Петербургом. Але й справді, обидва міста засновані в ХVІІІ столітті великими російськими імператорами; обидва розташовані на відвойованих землях в дельтах річок, що впадають в море; обидва послужили колисками флотів; обидва починалися з фортеці та адміралтейства; обидві фортеці потім не зробили не одного пострілу по ворогу ... Правда, далі долі міст розійшлися, як долі дворянських дітей з однієї сім'ї, коли одні цілком очікувано виходили в блискучі гвардійці, придворні кавалери і політики, а інші раптом ставали промисловцями і купцями. А то й артистами ...

А населення цілого міста, хай не столиці, але все ж губернського центру, тим більше не могло бути однорідним. Неважко здогадатися, хто переважно селився, наприклад, у Військовому форштаті, на Млинах, в кузні, на Cухарному ... І якщо на Забалці було місце міським маргіналам, то в Грецькому передмісті мешкала більш благородна публіка - місцеві аристократи, дворяни, чиновники, купецтво та представники вільних професій - "аристократи духу".

Ось до образів останніх автор і вирішила звернутися. Зараз, на початку ХХІ століття, зрозуміло все якось перемішалося і поняття "Грецьке передмістя" в проекті використовується більше в метафоричному сенсі. Але фотосесії справді проходять, переважно, саме в центрі старого Херсона, хоча і не тільки там ... А для сьогоднішніх херсонців - їх учасників, здебільшого, із сьогоднішнього найбільш культурного прошарку, пропонуються ті чи інші образні рішення. З тих, що, здається, незримо витають у повітрі старих кварталів ...

Об'єктом уваги фотографа став homo ludens - людина граюча, в сенсі, людина акторство.

Це можуть бути персонажі з минулого, і не дуже, але реальному житті південного міста на кордоні Степу та Причорномор'я.
Це можуть бути втілення плодів уяви відомих літераторів.
Це можуть бути просто колоритні сучасники, що грають ... самих себе.

Фотороботи об'єднує ретельний підхід автора до вибраних тем з акцентом не так на вишукування антуражу або постобробки, а на справжність відображуваних почуттів, розкриття того, що, загалом-то, притаманне самій людині. Але в звичайних умовах найчастіше так і не затребуване.

Застосовувані прийоми і засоби, скоріше можна назвати навіть не стилізацією, а театралізацією ...



4. 07.07.2021 21:05
Светлана Нечай
Уважаемая Наталья! Я из Павлодара, это Северный Казахстан. Многие мои друзья учились в Томске, его называют "Сибирским Петербургом". А Херсон - действительно "Южный Петербург". Я собираю фото городов, заложенных в 18 веке по образу и типу СПб.
3. 21.04.2012 18:33
лингвист любитель

...работ немало, но темы не повторяются ...шо нам говорит за большой потенциал художника...-"значит за потенциал !!!"

2. 21.04.2012 00:42
Рубе Мария Евгеньевна

  Наталья, очень проникновенно! благодарю за удовольствие от созерцания.

1. 03.11.2009 06:02
Перельмутер Михаил Семенович

Наталья, поздравляю с открытием выставки! К сожалению, не смогу её физически посетить, но то что увидел здесь, на сайте, очень понравилось. Уже второй день листаю галерею - потрясающие, завораживающие образы, от каждого из которых невозможно оторваться. Больше всего  поразил "Любитель чая" - что-то меня особенно привлекло в этом образе, какая-то скрытая и глубокая история, судьба, мысль. Дай Б-г здоровья и дальнейших творческих успехов.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.