on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
19.04.2024, 11:37

Онлайн-екскурсія «Маріуполь – Херсон: Гозадінови - херсонська та маріупольська гілки династії»

  Друзі, 19 квітня (п'ятниця) о 18:30 відбудеться онлайн-екскурсія ...

Казкові орнаменти майстра

Талант і майстерність можна плідно розвити не лише в молодості, а й у зрілому віці. Прикладів - хоч одбавляй! У жителя селища Нововоронцовки Віктора Ленського все було як в інших, але... Коли дозволяло здоров'я, він мав великий потяг до конструювання з металу. За власними кресленнями виготовляв крупорушки, коренерізки, інкубатори, навіть придумав, як гречану крупу відділяти від полови - все, що було потрібне в домашньому господарстві його близьких та односельців. І ніколи за свою роботу не брав ні копійки! Віктор одного разу навіть замахнувся зібрати із запчастин та вузлів невеличкий колісний трактор Т-25. Для виконання цієї трудомісткої роботи стала в пригоді невеличка майстерня, обладнана ним у гаражі. Щоправда, назвати її повноцінною можна з натяжкою, але працювати тут одне задоволення. Інструменти завжди під рукою, та й ніхто не заважає. Навіть є токарний верстат (станок)!

- Азарт технічної творчості прийшов тоді, коли в уяві вималювався майбутній тракторець, - пригадує Віктор. - Довелося самому виготовляти запчастини та складні механізми, а ще купувати деталі з рук, шукати на звалищах колгоспів та радгоспів. Та коли машина рушила з місця, радості не було меж! Рукотворне «диво» сподобалося моїм дружині Тамарі, синові Володі й доньці Люді, на нього прийшли подивитися близькі, сусіди та колеги по роботі. А згодом для свого тракторця самотужки виготовив плуг, причіп та культиватор, їх було не відрізнити від заводських! А потім я змайстрував причіп до легкового автомобіля, яким користуюся і зараз. Аби виконати ці роботи, довелося самостійно опанувати професії газоелектрозварника, токаря та слюсаря. Хотілося ще попрацювати з металом, та не судилося...

Життя внесло свої корективи і в мрії Віктора Ленського. Після перенесених двох складних операцій, йому вже було не до роботи з металом. Але не в його характері нудьгувати без роботи та скаржитися на хвороби. Майстер взявся за художнє (!) випилювання лобзиком.
- У новому хобі у мене теж все виходить. Подивіться самі; декоративні вази для фруктів та печива, шкатулки, настільна лампа, бра - все з дерева та фанери. А інкрустована люстра виявилася ще тим міцним горішком: над нею мені довелось працювати три місяці! А це - по шість годин на день, без вихідних! Та втоми я не відчуваю, а лише отримую велике задоволення від того, що дарую людям радість! Свої вироби із задоволенням дарую родичам, друзям та знайомим.
І це — чиста правда! В оселі подружжя Ленських я побачив десятки оригінальних інкрустацій із дерева. Руками майстра створено їх понад 150! І всі вони самобутні та неповторні.

Наша розповідь про майстра з Нововоронцовки була б неповною, якби не додати кілька штрихів до його життєвого шляху. У свої 74 роки Віктор Сергійович може пишатися не лише дружною родиною, а й своєю винятковою працьовитістю, порядністю, чуйністю й умінням дарувати людям добро. Сьогодні він активно займається волонтерською діяльністю, зокрема, лагодить електропобутову техніку. За відсутності в районі спеціалізованої ремонтної майстерні, він безкоштовно надає жителям містечка цю послугу. Його старанність помітили в райдержадміністрації, обласній та районній радах ветеранів, нагородивши почесними грамотами.

У молодості Віктор Ленський закінчив Харківське технічне училище зв'язку та сумлінно працював електромонтером Нововоронцовського районного вузла зв'язку. Це завдяки його та умілим рукам інших зв'язківців в усіх селах району були змонтовані автоматичні телефонні станції та забезпечено бездоганне їх обслуговування. У 1976 році був направлений заступником голови колгоспу «40 років Жовтня» та обраний секретарем парткому. Не без його участі в селі Нововоскресенському спорудили та поставили на міцні ноги великий тваринницький комплекс з відгодовування свиней на 24 тисячі (!) голів. Трудовий колектив комплексу працював, як годинник! У ті часи в степовий район польського та бразильського м'яса не завозили! Потім багато років він працював у райкомі партії, але поваги й авторитету не розгубив, а навпаки лише примножив! Крім заслуженої поваги багатьох людей, удостоєний державної нагороди - ювілейної медалі «60 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 pp.».

Микола Гурепко
«Новий день».- №35 (5029).- 23.08.2012.- стр.20

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.