on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
19.04.2024, 11:37

Онлайн-екскурсія «Маріуполь – Херсон: Гозадінови - херсонська та маріупольська гілки династії»

  Друзі, 19 квітня (п'ятниця) о 18:30 відбудеться онлайн-екскурсія ...

Кіно - мистецтво одержимих

Саме цей крилатий вислів, мовлений патріархом українського кіно, незабутнім кінорежисером Олександром Довженком, найповніше відтворював захоплюючу творчу атмосферу, яка владарювала на VIII Міжнародному фестивалі аматорських фільмів. Приємно відзначити, що цей фестиваль тут народився і місцем його щорічного проведення стала рідна Херсонщина. Цього разу він відбувся у чудовому пансіонаті «Експрес», що у селі Щасливцевому, цій справжній перлині бірюзового Азовського моря на Арабатській Стрілці.
- Метою конкурсного спеціалізованого фестивалю кіно й відео-фільмів є відродження кіноаматорства в Україні, - розповідає голова правління громадської організації «Кінокімерія» Євген Максимов. - А також налагодження культурних зв'язків з кіноаматорами з числа українців, згуртування талановитої та ініціативної молоді, для якої кіномистецтво - засіб творчого втілення своєї життєвої позиції.

- Приємно відзначити, що фестиваль щороку стає все більше популярним, - ділиться своїми враженнями член журі, головний режисер Херсонського академічного театру ляльок, народний артист України Борис Чуприна. - У 2006 році було представлено 60 конкурсних робіт, зараз ми переглянули 200 аматорських кінострічок. Щоправда, не всі вони рівноцінні, але є фільми, котрі зачеплять за живе і не полишать байдужим глядача. Бо в них гармонійно поєдналися режисерська, операторська, акторська праця, гарний музичний супровід. Відрадно, що наша творча молодь має змогу тут спробувати свої сили. Мій син Максим вдало дебютував на фестивалі стрічкою «Золота рибка». Потім закінчив інститут театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, тепер працює оператором на каналі СТБ.

Урочистим іхвилюючим стала церемонія підбиття підсумків кінофестивалю. Гран-прі «Кінокімерії-2013» присуджено Олександру Голубову та Карині Нежельській з Харкова за стрічку «Новорічна ластівка». Голова журі народний артист Росії Володимир Фокін та представник UNICA (Всесвітня організація кінолюбителів при ЮНЕСКО Яак Ярвіне (Естонія), під патронатом якої проходив цей фестиваль, вручили талановитим переможцям золоту медаль і диплом.
Посіли призові місця і відзначені почесними дипломами кінороботи в номінаціях:
- за оригінальну екранізацію світової класики методами анімаційного мистецтва фільм «Вій» (Даниіл Пінько, Анастасія Кариченко, Юлія Пономаренко, Андрій Чупрунов, Богдан Кулинич);
- за кращу професійну некомерційну стрічку «Не менше 50 кг» (Марина Артеменко);
- кращий фільм, створений студентами кіновузів «Чобітки» (Олександр Фещенко);
- кращий дитячий аматорський фільм «Про що співає козак Мамай» (Олександра Матяш, Олександра Губакова, Поліна Корнюшенко, Вероніка Шечук);
- кращий фільм, створений аматорськими колективами, авторами-аматорами «Мачуха» (Іван Дроняк) та інші.

Вдало були представлені аматори сонячної Херсонщини. Почесні нагороди отримали: за кінематографічне висвітлення проблеми збереження монументу «Легендарна тачанка» «Врятуйте наші душі» (Сергій Ус, Олександр Глущенко, м. Каховка), «Дивись і пам'ятай» (Олександр Єлагін, Віктор Бикодир, м.Херсон).
Крім того, дипломом від Петербурзького фестивалю «Белые ночи» нагороджено стрічку «Спасибо деду за Победу» (Тетяна Терещенко, Сергій Ус). Відзначено оригінальні фотороботи школяра з Каховки Ігоря Вороніна. До речі, присутні з інтересом ознайомилися з фотороботами Сергія Уса про перебування української делегації на міжнародному кінофорумі в Австрії.
На фестивалі, окрім українських аматорів, демонструвалися стрічки з Росії, Австрії, Болгарії, Естонії, Ізраїлю, Кореї, Франції.
Кращі фільми «Кінокімерії-2013» поїдуть до м. П'єштяни (Словакія) на 76-й Міжнародний фестиваль незалежного кіно «UNICA-2014».

Володимир Менисенко
«Новий день».- №41 (5088).- 10.10.2013.- стр.24
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.