on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

02.12.2021, 09:31

Херсонська легенда: не стало народного артиста Харіса Ширінського

  Невимовний сум і велика втрата для Херсонщини. Із життя раптово ...
30.11.2021, 10:26

Херсонці знову перемогли. Тепер у Тайбеї та Лос-Анджелесі

  Как ранее сообщало наше издание на кинофестивале «Бардак» ...
29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...

Книги - дітям!

1 лютого 1924 року дитяча Центрочитальня у Херсоні вперше відчинила двері для своїх користувачів. На той час фонд бібліотеки налічував 3300 примірників. Бажаючих взяти ці книги було так багато, що користувачі записувались у чергу, тому всі сили бібліотекарів були покладені на те, щоб збільшити фонд. І це їм вдалося! Вже напередодні війни книжкове зібрання дитячої бібліотеки налічувало майже 60 тисяч примірників.

Однак майже все надбане було втрачене під час війни. І лише з допомогою жителів міста бібліотека відродилася, набувши, зі створенням Херсонської області, статусу обласної. Багато книг надійшло і від бібліотек колишнього Радянського Союзу. І сьогодні на полицях можна побачити видання зі штемпелями Державної бібліотеки для дітей, Іркутської обласної бібліотеки, Білоруської республіканської бібліотеки, Азербайджанської державної публічної бібліотеки, Куйбишевської обласної бібліотеки, Самарської центральної міської публічної бібліотеки...
У цьому році Херсонська обласна бібліотека для дітей святкує своє 85-річчя. Нині фонд бібліотеки налічує майже 100 тисяч примірників сучасної цікавої популярної літератури на 46 мовах світу. Це не лише книжкові видання, а й періодичні, аудіовізуальні та електронні документи.

Колекційний фонд становить до 200 примірників книг і журналів, виданих у минулому та позаминулому століттях. Майже всі вони були опубліковані ще за життя авторів. Найстаріша книга бібліотеки належить перу Василя Немировича-Данченка - це «На краю света друг за друга», що датується 1893 роком.
Широкою популярністю у наших маленьких читачів користуються книжки-малючки і книжки-гіганти, книжки-«подушки», книжки-іграшки, розмальовки, книжки-«пружинки». А для більш дорослої аудиторії в бібліотеці зібрана колекція мініатюрних видань. Серед них -«Заповіт» Т.Г.Шевченка, «Місто моє рідне», Езопові «Байки», «Вислови» Конфуція та інші.

Давній дух меценатства живий і нині. Так, нас щедро обдарувало херсонське видавництво «Наддніпряночка». Справжнім скарбом для дітей стали нові видання «Херсон - первьій порт на Черном море», «Аскания-Нова», «Тарханкут - грань двух миров», фотоальбоми «Мгновения жизни» Дем'яна Мойсова, «Фотографії Вацлава Мошинського»...
У письменників Херсонщини також є добра традиція дарувати дитячій бібліотеці власні видання з автографами. Особливо ми вдячні М.Братану, О.Олексюку, А.Марущаку, Л.Федоровській, І.Немченку, В.Нижеголенко, С.Сухопарову, В.Мелещенку, Т.Щербі...

Протягом року книгозбірня провадить акцію «Подаруй бібліотеці книгу». На неї відгукнулися не лише наші читачі, але й жителі Херсона, які передають свої колекції зібрань класичної та сучасної літератури, рідкісні, цінні видання, видання довоєнних років, знаючи, що увесь цей скарб збережеться для нащадків та отримає нове життя. На кожній подарованій книзі читачі побачать екслібрис «Дарунок від...», куди занесене прізвище мецената. Тому особу дарувальника кожної такої книги в бібліотеці легко встановити.

Херсонська обласна бібліотека для дітей та її користувачі дуже вдячні всім читачам та читацьким родинам, які брали участь у цій акції, зокрема І.В.Федоренко, Л.О.Безкровній, П.В.Чижевському, Насті Дяченко, Олександру Лабузенко, Анастасії Кондратенко, Андрію Шобік, Андрію Єршову.
Подаровані вами книги стали відчутним поповненням фонду. Ми ж готові з вдячністю донести І до наступних поколінь зібрані у ваших особистих бібліотеках тематичні колекції книг, довідкову та художню літературу, новітні електронні видання.

Сподіваємось, що добра традиція дарувати бібліотеці книги, започаткована ще в далекому 1924 році, триватиме й надалі. І кожен з цих дарів знайде вдячних читачів. Чекаємо на вас!

Ольга ДАВИДА, завідуюча відділом комплектування і обробки документів обласної бібліотеки для дітей.
Наддніпрянська правда.-01.04.2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.