on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

02.12.2021, 09:31

Херсонська легенда: не стало народного артиста Харіса Ширінського

  Невимовний сум і велика втрата для Херсонщини. Із життя раптово ...
30.11.2021, 10:26

Херсонці знову перемогли. Тепер у Тайбеї та Лос-Анджелесі

  Как ранее сообщало наше издание на кинофестивале «Бардак» ...
29.11.2021, 11:18

Нa Xepcoнщинi вiдбудeтьcя 18 кiнoфecтивaль дoкумeнтaльнoгo кiнo пpo пpaвa людини

  Зaпpoшуємo пpeдcтaвникiв ЗМI Xepcoнa тa гpoмaдcькиx aктивicтiв ...
> Організації > Література > Бібліотеки > «Кнbженятко» для Херсонського малятка

«Книженятко» для херсонського малятка

Залучити дитину до читання не так просто нині, коли книжка не є єдиним джерелом інформації. Наші діти виросли в часи, коли читання «на ніч» стало винятком, а батьки теж не належать до читаючого покоління. Тому дуже важливо з найменшого віку починати велике таїнство — виховання у дитини любові до книги. У Херсонській ЦБС розроблена загальносистемна програма «Книженятко», метою якої є активізація роботи з молодшим віком. Партнери в реалізації програми — шкільні бібліотеки, херсонські письменники, Будинки дитячої творчості та дошкільні установи.

Одним із напрямів програми «Книженятко» є залучення до бібліотеки дошкільнят. З ними, з одного боку, працювати легко, а з другого, — вони не будуть слухати, якщо їм не цікаво. Тому проводячи театралізовані екскурсії до бібліотеки, запрошуючи їх на різноманітні літературно-ігрові заходи, бібліотекарі постійно шукають нові форми залучення малюків до читання.

Заслуговує на увагу досвід Центральної дитячої бібліотеки, яка відкрила для своїх маленьких читачів «Казкову світлицю». Ця робота спрямована на формування художньо-естетичного сприймання казки, любові до літератури взагалі. Відвідують «Світлицю» дошкільнята з логопедичного садка № 1. А цього року в ЦДБ розпочала роботу інформаційна служба «Бібліоняня», що має на меті орієнтувати батьків дошкільників в сучасній дитячій літературі.
Вже другий рік поспіль в Херсонській ЦБС проходить день дошкільника, коли кожна бібліотека широко відчиняє двері для своїх майбутніх читачів. Функціонують куточки дошкільнят, в яких зібрано не тільки книги для малюків, а й іграшки, розвиваючі ігри та інформаційні матеріали для батьків.

Із 2008 року кожна неділя в бібліотеках ЦБС оголошена днем родинного читання, під час якого батькам, що прийдуть до бібліотеки разом з дитиною, будуть надані індивідуальні консультації та рекомендована література для сімейного читання. Дорога книги до серця дитини починається з батьківського прикладу. Дітям цікаво, що читали в дитинстві їхні бабусі і дідусі, тата і мами, а батьки із задоволенням перечитують улюблені дитячі книги. Тому так популярні книжкові виставки на кшталт «Прочитаємо всією сім’єю».
Відвідини бібліотек для багатьох малюків херсонських дошкільних закладів стали звичним явищем. Вони охоче беруть участь в екскурсіях, ігрових заходах та оглядах нових книжок.

Лариса Лібіга
“Голос України”.- №120 (4870).- 02.07.2010.- стр. 8

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.