on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Туризм, відпочинок, розваги > Відпочинок на Чорноморському узбережжі Херсонщини > Кращою рекламою є незабутні минулорічні враження

Кращою рекламою є незабутні минулорічні враження

...У сусідки баби Люби, як то кажуть, «все забито». Сама гос­подиня, як шахтар у вибої, не підіймає голови: пере, прасує, прибирає. Але ця обставина її не засмучує, навпаки, тішить. Адже «сезонний день рік годує» - це аксіома життя курортного містечка.

Давайте не будемо про економічні негаразди. Вже яким чином, але ж спромігся наш люд заполонити пляжі Скадовська, Красного, Лазурного (загалом - Скадовської курортної зони) так, що яблуку точно ніде впасти. Лежать щільно, покотом. А ввечері так само щільно заповнюють десятки - і лік вже пішов на сотні - барів, ресторанів, забігайлівок, «Шашличних», «Колиб»... Давно відгомоніли часи, коли на все побережжя існував собі одиноднісінький ресторан, та й той чомусь на солідній відстані від моря. Нині ж Скадовську набережну так і хочеться назвати - Парадіз, чи ще якимось лунким, дзвінким і екзотичним словом, аби передати атмосферу буйного літнього свята. ПОЇДЕМО У СКАДОВСЬК?

У Скадовській курортній зоні мають свої заклади відпочинку кріворожці, херсонці, тернополяни. Те, що сезон у них відбувся - кращий доказ життєздатності вітчизняної індустрії. Але ж до повного використання можливостей Скадовської курортної зони ще далеко. Тут, насправді, ще доволі багато резервів. Переконує у цьому й прогулянка на острів Джарилгач. Це омріяне місце відпочинку для багатьох туристів, любителів морської екзотики. Є на острові й заповідні зони, та при розумному використанні місця вистачить усім. Загалом, дуже чистенько й цивілізовано. Чого не скажеш про решту території острова... Побутове сміття на тлі чарівних, неповторних пейзажів - тут, повірте, сприймається як болісний виклик почуття естета і природолюба. І навіщо звинувачувати державу, ринкову економіку чи її відсутність, коли «вся перебудова» починається з того, що треба просто зібрати свої недогризки у свій же пакет і вивезти їх з острова?

На жаль, це проблема, й доволі серйозна - елементарна невихованість наших курортників. Може, причина якраз у тім, що ... рідко відпочивають на морі? Не знаю, як для кого, але це, коли я бачу, приміром, парубка, що зі зверхнім виглядом заходить у море з цигаркою в зубах, щоб недокурок потім гойдався на хвилях - я точно знаю, що до моря він дістався вперше. Тому й не думає про те, що завтра йому ж доведеться скупатися у власних помиях. Як радує на пляжі охайність, ввічливість, завбачливість - не передати. У такі хвилини, вдивляючись у синю далечінь, думаєш тільки про хороше, радієш життю - коротше, запасаєшся чудовим настроєм на увесь рік.

Наталя Гаврись
«Булава».- 9.08.2001


 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.