on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Ліс рубають і вдень, і вночі

Через знищення лісосмуг уздовж Північнокримського каналу селу Чорнянка Каховського району загрожує підтоплення
«Я живу біля каналу і часто бачу, як на мотоциклі «Міг-10» приїжджають по ночах і пиляють дерева, які потім продають на дрова людям. Це роблять Валерій С., Олександр М., Олексій Ж. і Олександр О., — написала у своєму листі до «Нового дня» жителька Чорнянки, ім'я якої (як і вказані у листі прізвища) зі зрозумілих причин ми не вказуємо. — Через них лісосмуга біля села стала такою рідкою, що нею впоперек можна машиною проїхати. Самі хлопці ніде не працюють, а живуть на широку ногу: влітку і восени крадуть цибулю, капусту, помідори з полів фірми «Геліос» і продають. А під зиму переходять на акації у лісосмузі і продають дрова не лише місцевим, а й жителям сусідніх сіл».

— Я можу ще з десяток прізвищ назвати, хто вирубує ліс. Їх у нашому селі всі знають, — коментує голова Чорнянської сільради Сергій Мась. — Зараз вони пиляють акацію на околицях села — біля центру лише пеньки залишилися та тополі, які не чіпають — погано горять. Охороняти дану територію повинні працівники каналу. Наскільки мені відомо, ще нікого всерйоз за це не покарали. Хоча я сам нещодавно на гарячому зловив хлопців, тут же подзвонив в екологічну інспекцію з проханням приїхати і все задокументувати. Але інспектор мені сказав, що приїхати не зможе, і, протримавши людей кілька годин, довелося їх відпустити.

Проїхавши вздовж села у лісосмузі біля каналу, ми побачили десятки свіжозрубаних акацій. Сліди біля деяких з них вказували на те, що рубали буквально кілька годин тому.
— Кожного дня, навіть у вихідні, ми чергуємо біля каналу, але боротися проти добре поінформованих, мобільних бригад лісорубів дуже важко, — говорить начальник служби охорони управління Північнокримського каналу Геннадій Чорний. — Причому ці «лісоруби» орудують не тільки вночі, а й удень. 25 лютого ми чергували біля теплиць на околиці Чорнянки, і вдень на наших очах під'їхав мотоцикл, кілька людей швиденько спиляли дерево і втекли за лічені хвилини, ми навіть не встигли їх затримати.

У той же час біля Брилівки Цюрупинского району хтось вирізав кілька десятків дерев. Саме ці два села додають нам найбільше проблем. Після нового року дерева вирубують ледь не щодня. Невже люди не розуміють, що вони висаджені тут не лише для краси, а й забезпечують захист від зсуву та ерозії грунтів? Якщо у лісосмузі знищать всі дерева, дуже скоро ці села почнуть потерпати від підтоплення: вода піде просто у підвали й фундаменти будинків.

На території управління ПКК можна побачити чимало дров, які працівникам служби охорони вдалося відібрати у браконьєрів-лісорубів, спійманих на гарячому кілька місяців тому. Вартість завданих збитків тільки в даному випадку склала понад 20 тисяч гривень. Самі ж лісоруби продають дерева на дрова і на виробництво меблів значно дешевше — від 300 грн. за куб. І люди купують, підтримуючи злочинців своєю копійчиною.
— Ми знаємо, хто саме орудує у лісосмугах, знаємо всі їхні машини, мікроавтобуси, мотоцикли. Проте порушувати проти них кримінальні справи повинні правоохоронці. Боротися дуже важко: просто фізично неможливо чергувати вздовж усього каналу, — додає Геннадій Чорний.

На думку сільського голови Сергія Мася щоб припинити варварську вирубку лісу треба сурово покарати хоча б одного лісоруба. «Для цього треба його спіймати, до вести провину і добитися, щоб суд виніс йому суворий вирок. Тоді інші побачать до чого це може призвести», — підкреслив він. Поки що ж про це можна тільки мріяти. Так, нещодавно Каховська міжрайонна прокуратура порушила кримінальну справу проти чорнянських лісорубів. Але, як повідомили нам у місцевом. райвідділі УМВС, справу нещодавно було закрито через те, що особи тих, які вчинили злочин, так і не було встановлено.

Олег Батурін.
“Новий день”.- №11 (4901).- 11.03.3010.- стр.8

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.