on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новини регіону

06.07.2024, 00:02

На міжнародному кінофестивалі в Ірландії покажуть стрічку “Редакція”

  12 липня на міжнародному кінофестивалі  “Galway ...
05.07.2024, 23:56

На війні загинув письменник із Херсонщини Василь Паламарчук

  3 липня на східному напрямку в бою поліг військовий із Херсонщини ...
05.07.2024, 23:46

З народної у заслужену: колаборанти з Херсонщини Рубльова та Максимов отримали звання від РФ

  У Кремлі колаборантам із Херсонщини Ружені Рубльовій та Євгену ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Питання культорології > «Література-Театр-Мистецтво»

«Література-Театр-Мистецтво»

20-21 жовтня, в Херсонському державному університеті, зібрались знавці театру та літератури для того, аби обговорити стан та основні тенденції розвитку сучасного театрального мистецтва
Організаторами симпозіуму «Література - Театр - Мистецтво» виступила кафедра світової літератури та культури ХДУ за участі Київського державного університету ім. Шевченка та Одеського національного університету ім. Мечникова. Серед учасників заходу були науковці з різних куточків України та Росії, які приїхали на Херсонщину для того, аби поділитись напрацюваннями у галузі літератури та театрального мистецтва.

Головна мета симпозіуму - обмін інформацією, яку кожен зібрав за певний час, своїми напрацюваннями в науковому дослідженні. «Нам необхідна оцінка нашої роботи професорським складом, - говорить одна з учасниць симпозіуму Світлана. - Адже треба отримати пояснення, провести аналіз. Думаю, тут кожен отримав максимально корисну інформацію. Не кажучи вже про те, що у нас була можливість просто поспілкуватись з колегами, з друзями».

Відкриття симпозіуму відзначили урочисто - концертом симфонічного оркестру ХДУ. На святкуванні були присутні представники влади області та міста. Зокрема, заступник Голови обласної державної адміністрації Андрій Яценко, вітаючи учасників заходу, зазначив, що для Херсонщини симпозіум - досить важлива подія: «Для нас дійсно велика честь вітати науковців з усієї країни. Досвід, яким ви тут обмінюєтесь, ми завдяки університету потім втілюємо в програми розвитку області».

Ректор Херсонського державного університету, академік, доктор наук, професор, заслужений діяч мистецтв України Олег Мішуков зазначив, що проведення таких заходів, як симпозіум, дозволяє розвиватись всій нації, тим самим утверджуючи її самобутність. І досвідчені науковці, молоді вчені мають змогу довести, що наша культура, наше мистецтво варті того, аби ними пишатись: «Уже вчетверте у нас проходить такий симпозіум. Цього разу до нас приїхало надзвичайно багато гостей - це наші колеги, вчені, професори, аспіранти, режисери, практики, суспільствознавці, історики. Думаю, їм насправді цікаво, тому що ми проводимо круглі столи, засідання, виникають дискусії Ми отримали хорошу можливість також дізнатись, як працюють наші колеги, обмінятись з ними досвідом, адже тема «Література-Театр-Суспільство» завжди актуальна. У результаті - чимало заявок на публікації стосовно і зарубіжної класики, і сучасного театру, і взаємодії українського театру з зарубіжними».

Вочевидь, тому що подібні заходи таки мають місце в нашому суспільстві, можна стверджувати, що наша культура все ж розвивається, розвивається і саме суспільство. І не втрачає своїх цінностей, а навпаки, працює над їх розвитком, і своїми власними напрацюваннями доповнює культурно-духовну скарбницю всієї нації.

Маргарита Коваленко
«Акценти».- №41 (243).- 26.10.2011.- стр.2

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.