on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

10.11.2021, 16:28

Завершився міський етап конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля – Україна»

Днями на базі Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості, відбувся ...
10.11.2021, 11:09

Національний природний парк «Кам’янська Січ» підписав меморандум з представниками «Rewilding Ukraine»

Нацпарк підписав меморандум про співпрацю з проєктом, розробленим фахівцями ...
04.11.2021, 14:54

Виставка про безпеку в інтернеті: у херсонській бібліотеці вчать медіаграмотності

Міжнародна виставка The Glass room: Misinformation Eddition, створена за ...

Маленька Баварія у Великому Херсоні

Разом із етнічними українцями Херсонщину населяють представники ще майже 120 національностей. В області діють 33 національно-культурних центри та товариства, плідно працюють 56 національних аматорських колективів а 65 окремих виконавців, які залюбки беруть участь у громадському та культурному житті міста й області. Нині, зокрема, на Херсонщині проживають майже 40 тисяч німців. Одне з найактивніших національних товариств - Херсонський міський Центр німецької культури та ділового співробітництва, головою якого є діловита й чарівна жінка - Лідія Циммер-Лазебна. Вона гуртує навколо себе представників німецької національності, дбає про збереження рідної мови, культури, традицій.

Одним з найяскравіших заходів, які організовуються спільно з обласним Центром народної творчості, є свято німецької культури «Маленька Баварія у великому Херсоні», що відбулося 23 травня цього року біля супермаркетів «Оскар» у мікрорайонах «Корабел» та «Таврійський». На свято прибули національні творчі колективи та окремі виконавці з Високопільського, Каланчацького районів нашої області, гості з Миколаєва, а також представники російського, грецького та польського національних культурних товариств міста Херсона, які щиро побажали всім учасникам та присутнім творчого натхнення та подальшої плідної роботи у напрямку збереження національної самобутньої культури. Концертна програма, за задумом головного режисера обласного Центру народної творчості Валентини Сапожнікової, була як пізнавальною - в плані подачі присутнім історії та культури Німеччини - так і дійсно святковою, колоритною. На свято зібралося чимало глядачів, які мали змогу послухати німецькі народні пісні, помилуватись прекрасними, самобутніми танцями та ще й стати учасниками традиційного пивного чемпіонату де розігрувались неабияк призи за перемогу.

Не залишились без уваги організаторів свята і малюки, яких теж чимало зібралось на ньому. У веселих пізнавальних іграх діти розгадували німецькі імена дівчаток, називали міста Німеччини, малювали на кульках «людей планети» та творили ще багато чого цікавого. Усіх маленьких переможців було нагороджено «солодкими призами» та іграшками, національними прапорцями і кульками.
Тож, свято німецької культури «Маленька Баварія у великому Херсоні» дійсно стало заходом, яке продемонструвало високу культуру міжнаціонального спілкування та плекання Нових яскравих талантів.

Лариса ВАРЕГА,
Наддніпрянська правда.-05.06.2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.