on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
Всі новини

11.02.2019 11:37

Мальовані пісні Олени Рибальченко

Так називається виставка наївного живопису, яка відкрилась 7 лютого у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості.

Ім’я Олени Рибальченко достатньо відоме на Херсонщині, за межами нашої області і навіть за кордоном. Мистецтвознавці називають її херсонським Гогеном, тому, що як і відомий французький живописець, вона малює без мистецьких університетів за плечима і її стиль - наївний реалізм.

У такому стилі творили відомі на весь світ українські художниці Марія Приймаченко, Катерина Білокур, наша землячка Поліна Райко. На відкриття виставки завітали студенти Херсонського державного університету та училища культури, які навчаються образотворчому мистецтву професійно. Їм дуже цікаво було познайомитись з мисткинею, яка малює полотна за покликанням серця.

Свої картини художниця часто створює наспівуючи, тому багато з них   передають сюжет тієї чи іншої народної пісні. На виставці втілені у художні образи  пісні «Несе Галя воду», «Лелеченьки», «Подруженько моя милая», «Вернися, Іванку», «Не летіть літа так швидко» та багато інших. Не дивлячись на те, що художниця все життя прожила у місті, улюблена тема її робіт – яскраві сценки із сільського життя.

Сюжетні картини взагалі родзинка творчості Олени Рибальченко. Кожна робота має свою історію, свій задум та сценарій. Кожна картина щось розповідає нам.

У творчому наробку художниці є картини і за біблейською тематикою, і яскраві колоритні квіткові натюрморти. На погляд професійного художника картини можуть здаватись недосконалими, написані без дотримання композиційних та світло-тіньових співвідношень. Але всі вони несуть у собі простосердечну народну магію, щире дитяче захоплення, всі говорять із глядачем простою мовою емоцій та настроїв.

Саме у стилі наївного живопису в Україні так фактично ніхто не працює. І це давно оцінили мистецтвознавці. Величезна кількість картин херсонської художниці прикрашає фонди музею ім. І.Гончара та Національного музею народного мистецтва у Києві, художніх музеїв рідного Павлограда та Херсону. Найкращі роботи не раз експонувалося у галереях Києва, Львова. Її картини є у приватних колекціях у Канаді, США, Голландії, Німеччині, Франції, Іспанії, Ізраїлю.

Не дивлячись на вік - а художниця 27 грудня 2018 року відмітила свій 90-річний ювілей! – Олена Павлівна має великі творчі плани і для цього у неї є могутній творчий потенціал і величезний життєвий досвід.

Тож, будемо знати і плекати талановитих людей нашого краю, шанувати свої самоцвіти!







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.