on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

02.10.2020, 14:59

Вісім пісень з ізоляції: херсонці в опері від Apple, знятій на iPhone

Вісім пісень з ізоляції: херсонці в опері від Apple, знятій на iPhone Компанія ...
23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...

 

"Мельпомена" робить перші кроки

11 квітня організатори Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» зустрілися з журналістами і розповіли, як проходитиме святкування X фестивалю. Цього року він буде особливим, ювілейним, і відбуватиметься напередодні 230-річчя з дня заснування Херсона - з 15 до 22 червня.

Справжні театрали знають, що «Мельпомена Таврії» - фестиваль, який за своїм масштабом в Україні, напевно, не має рівних. Кожного року зіркові українські та міжнародні театральні колективи з'їжджаються на херсонську землю, щоб порадувати своєю творчістю глядача.

Уже сьогодні організатори свята зіткнулися з перешкодами; Міністерство культури та туризму України відмовилося фінансувати фестиваль, мотивуючи це звичними словами: не вистачає коштів.

- Новий міністр бачить культуру нашої держави глобально, прагне всебічно розвивати її, впроваджуючи щось нове і незвичне, - говорить директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру Олександр Книга. - Це добре. Але не можна при цьому забувати вже існуюче, що стало традицією. Сьогодні у нашого театру є свій імідж, ніша, яку він займає в театральному житті. І невід'ємною частиною цього іміджу є фестиваль, покликаний радувати людей, показувати, що театри - це не тільки будівлі, а й свято, що приносить відчуття щастя.

За словами Олександра Андрійовича, «Мельпомена Таврії» відбудеться за будь-яких умов. У Херсон приїдуть театри, що були переможцями минулорічних фестивалів, або показали дуже високий рівень своїх виступів. Через недостатність коштів організатори змушені були поставити перед театральними колективами умову: відмовитися від масових постановок, а натомість проявити себе у виставах, де грає якомога менше акторів.

Та навіть за таких умов, за прогнозами Олени Федкевич, директора «Фестивального центру», цьогорічна Мельпомена коштуватиме близько 700 тисяч гривень. Зібрати таку суму допоможуть міська та обласна влада, попечительська рада, яка активно включилася в організаційний процес. Уже зараз до участі в програмі фестивалю запрошені 17 театрів, серед яких театри з Молдови, Росії, Латвії, Польщі. Взяти участь у святі виявили бажання чимало колективів, але багатьом довелося відмовити, щоб витримати високий рівень мистецького продукту.

Білет на вистави коштуватиме в середньому від 25 до 50 гривень, як на звичайну виставу нашого театру. На деякі постановки (наприклад, театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв») - дорожче. Програма фестивалю буде побудована так, щоб кожна хвилина була ефективно використана і всі колективи змогли показати якомога більше вистав. Усе для того, щоб глядачі надовго запам'ятали X Ювілейний міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії».

Ірина Маренич
"Новий день".- 2008.04.17

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.