on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

14.02.2022, 08:47

VI Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «DANCE-клас»

Положення про конкурс «DANCE-клас» Дитяча громадська ...
12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...
> Теми > Музика > Музичні гастролі в Херсоні > Мистецтво не має кордонів


Мистецтво не має кордонів

Періоди оновлення суспільства завжди глибоко впливають на перебудову світогляду і психологію людей, духовне життя в цілому. Підтвердженням цих слів стала творча зустріч з майстрами мистецтв з Ізраїлю.

Координатори спільного українсько- ізраїльського проекту з боку Ізраїлю : заслужений працівник культури України Б. Кереселідзе, художній керівник абонементу "Джерело" м. Ашкелона; культурний центр під керівництвом О. Солтиновича; з українського боку - Херсонський державний університет (за сприяння ректора університету, професора Ю.І. Беляева та першого проректора, професора О.В. Мішукова), український культурний центр ХДУ (керівник - заслужений працівник культури України В.Ф. Усатюк) надали можливість провести творчі зустрічі у концертних залах м. Херсона з молодою ізраїльською вокалісткою Світланою Кундиш та концертмейстером Ольгою Кереселідзе. С Кундиш привезла різноманітну за складністю виконання програму. У концертах звучали твори М. Равеля, Д. Шостаковича, М. Скорика, С. Рахманінова тощо.

Якщо з мистецтвом піаністки О. Кереселідзе херсонці знайомі майже 23 роки з того часу, як вона після закінчення Одеської консерваторії працювала в Херсонському музичному училищі, то С. Кундиш вперше була на українській землі з концертними програмами і, зрозуміло, дуже хвилювалась, як її прийме український глядач. З тринадцяти років Світлана живе в Ізраїлі, закінчила фортепіанний відділ школи мистецтв Тель-Авіва. Сьогодні успішно навчається на музикознавчому факультеті Тель-Авівського університету. На концертах мене, особисто, вразила її акторська майстерність, яка дуже допомагала в реалізації задуму вокальних творів.

Продовженням проекту стала поїздка до Ізраїлю двох викладачів факультету культури і мистецтв ХДУ: заслуженої артистки України (солістки Херсонської обласної філармонії) Н. Лелеко і заслуженого працівника культури України (викладача Херсонського музичного училища) Н. Левченко. Мені здається, що найкращою рецензією на концерти наших колег стануть цитати зі статті Е. Добрикіна, надруковані в місцевій пресі м. Ашкелона: "... Майже дві години йшов концерт двох відомих виконавців з України: Н. Лелеко і Н. Левченко, на якому були присутні представники посольства України в Ізраїлі, керівники спілки репатріантів з України, суспільно-мистецьких організацій м. Ашкелона... У програмах концертів - складні, цікаві твори; в виконавстві - висока культура, артистизм, технічна досконалість... А ще було море квітів, "Браво!", яке довго не стихало, та захоплення глядачів після закінчення концертів...".

Завершуються концерти, гастролі, але залишаються теплі спогади про високу майстерність, професіоналізм та надія на подальші творчі зв'язки між ХДУ і нашими закордонними колегами.

М. Левченко, доцент,
декан факультету культури
і мистецтв
Університетська панорама.-2007. - №10, 7 лютого

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.