on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новини регіону

14.02.2022, 08:47

VI Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «DANCE-клас»

Положення про конкурс «DANCE-клас» Дитяча громадська ...
12.01.2022, 09:14

"Суспільне: Херсон" запрошує на передпоказ документальної програми «Херсонська бавовна або невдалий радянський експеримент»

  12 січня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній ...
03.01.2022, 11:26

Для xepcoнcькиx дiтeй opгaнiзувaли нoвopiчний зaxiд у тeaтpi ляльoк

  З нaгoди нoвopiчниx тa piздвяниx cвят, Xepcoнcьким мicьким ...

Мода від БардачоваНову колекцію одягу до весняно-літнього сезону підготував студентський будинок моделей Херсонського державного технічного університету. Важко повірити, що всі ці вишукані зразки - із звичайного льону. Студенти хочуть показати їх у столиці, аби привернути увагу до можливостей традиційних вітчизняних тканин, а також селян-льонарів, текстильників, швейників і працівників торгівлі.

- Наш будинок моделей, - пояснив проректор університету Георгій Сарибеков, - не розвага й не комерційний проект, а невід'ємна частина навчального процесу. Треба вже забути про той час, коли ми готували фахівців для легкої промисловості, котрі навіть не замислювалися, куплять їхні вироби чи ні.

Нині на технологічному факультеті майбутні інженери вивчають маркетинг і менеджмент, а також дизайн. До читання лекцій і проведення практичних занять ми залучили художників-професіоналів. Студенти самі створюють нові типи тканин, тчуть їх на місцевому бавовняному комбінаті, самі моделюють і шиють готові вироби. А через моделі та їх публічний показ приходять до розуміння, що ж таке попит на ринку.

Херсонський технічний університет стає законодавцем моди не лише у розробці нових фасонів одягу. За питомою вагою докторів і кандидатів наук він у четвірці провідних вузів країни. Тільки тут захищають свої дисертації фахівці-текстильники з усієї України і тільки тут на сучасному поліграфічному рівні видається нині наукова література з проблем розвитку галузі. Якщо є такий потенціал, то треба, вважає ректор Юрій Бардачов, братися за розв'язання найскладніших завдань.

Першим в області колектив взявся за створення цільного навчального комплексу, що об'єднує профтехучилище, ліцей, технікум, коледж, інститут і університет з його трьома філіалами. По новому підійшли і до вирішення давніх освітніх проблем регіону. Університет уклав угоди з вузами Києва, Харкова, Одеси, Донецька, завдяки чому випускники місцевих шкіл можуть у рідному місті вивчитися на юриста, фахівця сфери зовнішньоекономічних відносин, торгівлі та харчової промисловості. Батьки схвально оцінили це починання, адже неважко підрахувати, що безплатне навчання дитини у чужому далекому місті обійдеться дорожче, ніж платне удома.

Вуз пропонує на ринок специфічний і досить дорогий товар - підготовлені ним кадри. Та є ще й інший, теж цінний. Це наукові розробки. У портфелі університету більше двох тисяч патентів і авторських свідоцтв на винаходи. Такий доробок для багатьох підприємливих людей міг би стати джерелом збагачення. Взяти хоча б останні пріоритетні дослідження з нетрадиційних джерел енергопостачання. Вузівські установки поєднують вітряки з сонячними батареями і відзначаються високим коефіцієнтом корисної дії. У ці дні розглядається питання щодо їх використання в оздоровчих зонах на Чорноморському узбережжі. Які ж це курорти, якщо всюди димлять котельні?

Саме технічному університету доручено розробку обласної програми ресурсозберігання. І саме тут народилася і знайшла наукове обґрунтування ідея Національного текстильного центру. Вона передбачає створення сировинної біржі, спеціалізованого банку і страхового товариства, інших структур, що забезпечать відродження галузі, яка найбільше потерпіла від кризи.

- Якими б масштабними не були задуми, - наголошує Юрій Бардачов, - усе це робиться для наших вихованців. І той же Текстильний центр врешті для того, щоб випускники університету могли впевнено сказати: "Хочу працювати на бавовняному комбінаті".
Щоб це стало престижним і ... навіть модним.

Власн. інформ.
20 лютого 1999 р.

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.