on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Персоналії > Візуальне мистецтво > Гончаренко Володимир Іванович > «Образи нерукотворні» - в «Галереї на Спаській 45» відкрилась Великодня виставка

 

«Образи нерукотворні» - в «Галереї на Спаській 45» відкрилась Великодня виставка

В "Галереї на Спаській 45" відкрилась тематична Великодня виставка монотипії - "Образи нерукотворні" херсонського художника Володимира Гончаренка, - повідомляє кореспондент СВІДОК.info.

Ця пасхальна виставка планувалась в галереї ще декілька років тому. Одначе лише зараз вдалося її привезти до Миколаєва. Як розповідає художник, її вже експонували в Херсоні та Новій Каховці. 

Тим не менше з "Галереєю на Спаській 45" та Миколаєвом, херсонець Володимир Гончаренко знайомий давно. Щонайменше 4 роки, коли вперше взяв участь у пленері спільно з миколаївськими митцями. В Миколаєві вже була його персональна виставка в Муніципальній виставковій залі на Нікольській.  Розповідає, що зала в Галереї на Спаській 45" ідеально підходить для цієї пасхальної експозиції - вона світла, затишна та камерна. Твори Володимира присвячені торжеству миру, світла та злагоди. Художник розповідає, що намагався підкреслити особливість цього свята, цей світлий дух та почуття певної схвильованості. 

На його роботах образи Христа, зображення янголів, сцени з різних біблійних сюжетів. Але відвідувачі можуть прочитати і деякий прихований зміст, - розповідає мистецтвознавець Олександра Філоненко. 

О.Ф.: Можно узнать укорененные в европейской культуре образы в этих изображениях. Есть ряд людей, которые любят разгадывать в искусстве ребусы. Здесь каждый может увидеть что-то свое. 

Цікава техніка в якій працює автор - монотипія - мистецтво художніх відтисків. Монотипія дозволяє отримати унікальну роботу завдяки відтиску фарби, що залишається на папері. В ній є певний елемент творчого чуда - адже роботи унікальні і їх неможливо відтворити чи розтиражувати. 

В.Г.: Она сложна в том плане, что она не планированная, не прогнозированная, очень много случайностей.  И в этом плане она как раз и интересна. 

До речі першою своєрідною монотипією Володимир називає саме плащаницю Христову. Розповів нам художник і як створювалась ця виставка. Як і будь-яке чудо, виникла вона раптово. та певною мірою невідворотно. 

В.Г.: Попал мне в руки календарь церковный на мелованной бумаге. И вот на обратной стороне, на чистой (как раз монотипию нужно делать на мелованной бумаге) я начал печатать просто экспромтом. Получились какие-то образы, получились святые. Посчитал - их 12 получилось. А потом пришло - почему бы не сделать выставку. Потом пришлось доработать какие-то большие листы, чтобы получилась цельность.

Загалом, Володимир Гончаренко стверджує, що краса навколишнього світу, як і талант творити - створив один величний митець. А завдання художників - передати цей величний задум та розповісти про його красу людям. 

В.Г.: Я верю в Бога-Создателя, который самый главный художник, который создал эту красоту. Мы, художники - маленькие подражатели, пытаемся ее воссоздать, поддержать.

Джерело інформації

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.