on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

Осіння рапсодія

Цікава та різноманітна робота клубу за інтересами «Дивослово», що вже декілька років працює при центральній районній бібліотеці, який об'єднує талановитих людей Каланчацького району - самодіяльних письменників, поетів та прихильників літературного слова.

Ось і днями відбулось чергове засідання клубу під назвою «Осіння рапсодія». На занятті літературного об'єднання, крім його постійних учасників, взяли участь і активісти бібліотеки. Приємною несподіванкою була присутність нових членів клубу, які пишуть вірші не один рік, але не афішували своє захоплення, не друкували свої літературні надбання. Вперше, цього осіннього дня в центральній бібліотеці вони представили шанувальникам поетичного слова свої літературні надбання. Це Людмила Кулинич, Олександр Тупиця, учениця 11 класу Каланчацької загальноосвітньої школи №1 Аліна Рибак. «...Осінь. Вона прийшла так тихо і неспішно, І ніби неба аромат, Розкинула над лісом шати, Перетворивши в жовтий сад. Червоний, жовтий і зелений, Оранжевий вже лист летить, І тільки нічого не треба, Лише затримати цю мить!»

Керівник клубу «Дивослово» бібліотекар Інна Красновська цими ліричними рядками розпочала зустріч. А далі лунали вірші... Спочатку класиків російської та української літератури: О.С.Пушкіна, ААФета, Ф.І.Тютчева, М.Т.Рильського, В.М.Сосюри, А.С.Малишка, З.Асадова, М.Светлова, А.Філяєва... для яких ця чудова пора року була по-особливому творча, адже осінь бентежила душу і серце людей різних поколінь в усі часи.
Далі своїми новими тематичними добірками ділились постійні учасники клубу «Дивослово», місцеві самодіяльні поети - Анатолій Сугангяк, Євген Ейсмонт, прозвучали чудові ліричні вірші Сергія Чурая, а вірші Наталії Стародуб читала її мама - вчителька Каланчацької загальноосвітньої школи №1 Тетяна Іванівна Стародуб. Вона ознайомила присутніх і з літературними доробками Юлії Стринжи. Вірші Нелі Глушко читала також мама - Раїса Андріївна. Член клубу, одна з постійних найактивніших читачів центральної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей вчитель Каланчацької загальноосвітньої школи №1 Любов Дмитрівна Степко читала вірші своїх учениць - Надії Коваленко та ранні твори Аліни Рибак.

Лірично, по жіночому ніжно прочитала свої твори Людмила Кулинич. Затамувавши подих присутні слухали виступ молодого талановитого самодіяльного поета Олександра Тупицю. Олександр вперше знайомив любителів поетичного слова з своїми віршами, яких у нього досить багато. Це і ліричні твори, і серйозні начерки, такі, як «Молитва», «Гімн Каланчака», вірш присвячений найдорожчій людині на Землі - Мамі та інші. За фахом лікар-стоматолог, а за станом душі - поет-романтик, він зразу ж, з першого слова, захопив присутніх своєю щирістю, доброзичливістю. І на прохання присутніх читав свої чудові твори... А учасникам зібрання хотілось слухати його вірші, навіть не по темі вечора.
Осінь! Як багато у неї кольорів, відтінків, нюансів...

Красота її неповторна і не зрівняна.
Вона підвласна пензлю лише досвідченого художника, тільки талановитого поета... Вона народжує, дарує, привносить у наше життя лише добро, красоту, Любов... Вона об'єднує творчі душі.
І цього жовтневого дня вона об'єднала самодіяльних поетів, любителів і шанувальників поетичного слова, актив центральної бібліотеки в бажанні спілкуватись, слухати, ділитись враженнями, радитись...
І дійсно так, адже на засідання літературного клубу завітали і любителі співучого літературного слова, люди різні за фахом, віком, родом занять, які ще не випробовували себе на літературній стезі, але з великим захопленням, увагою більше двох годин були в чарівному літературному полоні. Це нові відвідувачі клубу: Ю.Гелеверя, Р.А.Глушко, Т.Д. Петруненко, В.П.Маличенко, старшокласники: Олександр Пашков, Аліна Рибак, Аня Возна та інші, вчителі, приватні підприємці Г.О.Матвієнко та В.Ф.Чвартковська.

Ведучі заходу бібліотекарі відділу обслуговування центральної бібліотеки - Інна Красновська та Наталя Хребір при допомозі музичного оформлення Олени Гриценко вдало підібраними поетичними рядками з відомих творів класиків світової літератури створили чудовий святковий настрій усіх присутніх. Тому, і прозвучала пропозиція учасників клубу зустрічатись не тільки кожного останнього четверга щомісяця, а двічі в місяць.
Ласкаво запрошуємо любителів та шанувальників літературного слова, тих, хто складає вірші та пише прозові твори, любить слухати та обмінюватись думками про прочитане до чергової зустрічі в читальному залі центральної бібліотеки в останній четвер листопада.

Надія ФЕДКЕВИЧ, директор Каланчацької ЦБС.
Наддніпрянська правда.-14.11.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.