on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Теми > Музика > З музичної історії Херсону > Париж зустрів її оваціями

Париж зустрів її оваціями

07.06.2006

ФРАНЦУЗИ жартують, що у них стільки фестивалів, скільки сортів сиру. (Відомо, що сирів у них кілька сотень). Але один із найулюбленіших — фестиваль "Слов'янське мистецтво". Публіка, що відвідує ці концерти, у більшості — аристократія, еліта, прискіпливі меломани, що добре розуміються на високому мистецтві. Організатори запрошують тільки титулованих, прославлених виконавців.

У цьому році вперше було запрошено двох юних музикантів — скрипаля Славу Шестиглазова (вчиться у музичній Королівській школі в Мадриді) і піаністку із Херсона — Ірочку Карпову. Її педагог, директор приватної школи мистецтв "Ювента" Фіруза Анатоліївна Тимофеева розповіла, що потрапили вони до Парижа завдяки його величності щасливому випадку. Іру запримітили у минулому році на міжнародному конкурсі, а весною надіслали запрошення. Уявіть собі, шановні, компанію, до якої потрапили наші землячки — лауреати конкурсу ім. П.І.Чайковського, аспіранти Санкт-Петербурзької консерваторії, музиканти із Англії, Австралії, Словенії,
США і т.д. Сама онучка Скрябіна вітала Ірочку і висловила їй багато приємних побажань. Широко відомий за кордоном композитор Ігор Нікіфоров, почувши гру нашої дівчинки, запросив її і Ф.Тимофееву в гості у Сен-Жермен-де-Парі; водив до сусідки Марини Владі; подарував свої твори.

Найяскравіші номери були відібрані для гала-концерту. Іра мала грати насамкінець. Зустріли оваціями, її викликали тричі на біс, замість призначеного одного твору. Глядачі аплодували стоячи, не відпускали. У журналі "Ревю мюзикл де Парі" про Іру Карпову написали, що вона — піаністка-феномен. Французи сприйняли її з шаленим ентузіазмом. Після кожного концерту вони говорили про чудове поєднання краси дівчинки, сповненої високих прагнень, і музичності, артистизму, віртуозності. За виняткову технічну майстерність, глибоке розуміння твору, бездоганне володіння інструментом їй вручено диплом, а президент Російської музичної корпорації І.Панов передав також звернення, у якому закликає концертні організації інших країн, культурні заклади, приватних осіб, спонсорські структури надати своєчасну допомогу молодому багатообіцяючому даруванню. Якщо це буде зроблено, говориться далі, найближчим часом Іра стане гордістю не лише України, а й країн, які приймуть її із концертами.
Ось так юна піаністка із Херсона підкорила Париж, а своїм землякам Іра Карпова готує сольний концерт у вересні.

Ірина ЄВСТАФ'ЄВА
"Ефір" 11 вересня 1998р.
Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.