on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Привезли дві золоті медалі

Найкращий результат на Міжнародній олімпіаді з екології, що проходила в Стамбулі, показали Катерина Одарченко та Костянтин Гненний - цьогорічні випускники Академічного ліцею при ХДУ. Разом з науковим керівником завідувачем кафедри ботаніки інституту природознавства Херсонського держуніверситету Олександром Ходосовцевим вони упродовж двох років наполегливо працювали над темою екології і розвитку грибів Херсонщини.

Наукова праця спиралася на теоретичні знання та підкріплювалася поглибленими практичними дослідженнями. Особливо актуальною стала обрана тема, коли після глобальних лісових пожеж на Херсонщині почали гинути молоді лісові насадження, якими залісили колишні горільники. Працюючи безпосередньо на місцях загиблих саджанців, молоді екологи виявили, що саджанці потерпають від специфічного маловідомого патогенного гриба.
Тема дослідження відновлення лісів після пожеж виявилася доволі цікавою і актуальною, зважаючи на те, що від цього стихійного лиха щороку потерпає більшість країн. Тож для міжнародної спільноти проблеми вивчення наслідків лісових пожеж є доволі близькими та затребуваними. Аби максимально наблизити сприйняття представленого проекту до журі та учасників міжнародного форуму, Катерина та Костянтин переклали презентацію англійською та брали додаткові уроки з мови, аби гідно представити Україну. Нашу державу на міжнародній олімпіаді разом з херсонськими ліцеїстами представляла також школярка з Житомира, якій поталанило за власний проект здобути бронзову медаль.

Загалом у конкурсі брали участь 89 наукових робіт з 42 країн світу. Тож переможне «золото» далося юним херсонцям у тяжкій боротьбі. Журі високо оцінило пропозиції авторів дослідження: на 3—5 років ввести мораторій на висадження саджанців сосни на вигорілих територіях, а також висаджувати хвойні дерева не рядками, а мозаїчно, чергуючи їх з листяними породами (березою, акацією, дубами), які патогенний гриб не ушкоджує. Серйозна підготовка до участі в олімпіаді ускладнювалася ще й тим, що Катя і Костя якраз готувалися і брали участь у сесії ЗНО. Однак випробування вони витримали з честю. Винагорода, яку отримали українські переможці, варта витрачених зусиль і переживань, адже їх обох запросили вступати на бюджетну форму навчання до профільного факультету Київського національного держуніверситету ім. Т. Шевченка. За здобуту перемогу на міжнародному рівні Катя та Костя отримуватимуть стипендії Президента України. Вони і надалі налаштовані не припиняти наукових досліджень з обраного напряму. Наразі створили власний сайт www forest-ua.ucoz.net. де презентують свої наукові досягнення, фото- та відео- зйомки, запровадили форум з проблематики відновлення лісів після пожеж. Тож у молодих науковців із закінченням престижного ліцею попереду прекрасні перспективи у самоствердженні і розвитку вітчизняної науки.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новий день.-18.06.2009

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.