on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Теми > Музика > З музичної історії Херсону > Пісня, яка звеличує душу...

Пісня, яка звеличує душу...

15.03.2007

В останній день зими виповнилось 75 років від дня народження народного артиста СРСР і України, заслуженого діяча мистецтв Автономної Республіки Крим, повного кавалера ордена України «За заслуги» Юрія Богатікова. Його творчість, як співака, визнана більше ніж в 20 країнах світу.

Деякий період часу він жив, працювавши творив на Херсонщині. Юрій Йосипович назавжди полюбив безмежні просторі таврійські степи, лагідне південне сонце та працьовитих людей, які проживають на цій землі.
Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення 75-річчя з дня народження видатного естрадного співака Ю. Богатікова».
Автором цієї Постанови є народний депутат України Леонід Грач, друг і соратник Юрія Богатікова, який ділиться з читачами газети «Булава» спогадами про творчість артиста.

Сьогодні можна по-різному оцінювати творчість Богатікова. Але незаперечно одне - пісні, які виконував Юрій Йосипович, йшли із глибини серця, наповнені патріотизмом, любов'ю до землі, на якій він народився і виріс, на якій працював і творив, любов’ю до людей...
- Здається, з часом затихає біль від втрати близької людини. Але життя підтверджує зворотне. Я не знаходжу слів, щоб говорити про Юрія Богатікова в минулому часі. Люди і досі захоплюються глибиною його пісень. Вони відчували, що в цій невеликого зросту, але Великій Людині — ні грама фальші. Юрій мав унікальний дар, який розвивав титанічною працею. Все своє свідоме життя співак прагнув, щоб його талант служив людям.
Багато хто говорить про «свободу творчості» тепер і про диктатуру партії щодо культури тоді. І чи не здається вам, що тоді пісні були заідеологізованими?

- В такій «свободі творчості», яку ми сьогодні спостерігаємо, немає нічого хорошого. Зараз все дозволено. А яскравих особистостей, якими ми б могли пишатись на міжнародному рівні, навскидку і десяти не згадаєш. Хоч і родить наша земля таланти, але їх, як діаманти, нема кому шліфувати.
Колись Юрія Йосиповича запитали, що для нього особисто означає громадянська, патріотична пісня. Юра посміхнувся і відповів: «Для мене критерієм, якщо хочете — над завданням, завжди було відношення виконавця пісні до своєї землі, своєї Батьківщини, свого народу, Я - за пісню, яка звеличує душу і думки людини».

Мабуть, це саме те, що характеризує справжнього професіонала...
— Так, Юрій Богатіков був Професіоналом з великої літери. Він постійно працював над собою. В концертах співак подавав своїм глядачам пісні кожен раз по-іншому, ніби заново їх переживши...
Взагалі про життя та творчість Юрія Богатікова можна написати цілі томи...
- Його яскравий талант надихав, запалював, він не міг залишити байдужим нікого. Успіх супроводжував його на сценах театрів та у концертних залах, на імпровізованих майданчиках та стадіонах. І переважна більшість українців пам'ятає цього співака, чиє ім'я назавжди залишилось в одному ряду Із іменами видатних діячів культури та мистецтва другої половини XX сторіччя.

Підготовила Алла Дігтяренко
Булава.-2007.-15 марта

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.