on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

Шлагбаум туристам - не перешкода

З початком нового року лісівники області планують, як захищатимуть ліси від пожеж, доглядатимуть за зеленими масивами та висаджуватимуть нові. І хоча в січні практично нереально передбачити, як складуться погодні умови, щоб зберегти ліси від природних катаклізмів та впливу діяльності людини, а також як приживатимуться новостворені ліси в умовах відсутності опадів і дефіциту вологи в грунті, втім, уже зараз спеціалісти лісового господарства завбачливо готуються до будь-яких випробувань. У цьому під час прес-конференції зізнався перший заступник начальника облуправління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко. Торік його підприємства висадили захисних лісових насаджень на площі понад 1,3 тис. гектарів. Але через посуху на 365 га молоді дерева загинули. В розсадниках виростили майже мільйон саджанців лісоутворюючих порід (сосни, акації, гледичії).

Водночас Держлісоохорона виявила 142 кубометри незаконно зрубаної деревини (383 тис. грн. збитків). Тільки напередодні новоріччя в лісі з сокирами та пилками затримали 19 осіб, котрі вирубали 58 сосен. Проти одного з них, жителя Цюрупинська, який зрізав 16 верхівок дерев, порушено кримінальну справу. Лісові господарства заготовили та повністю реалізували 8,5 тис. ялинок. За словами Володимира Михайленка, попит на живі дерева з кожним роком падає через зростання його на штучні. Натомість лісівники почали реалізовувати новорічні деревця з закритою кореневою системою (в горщиках).
196 лісових пожеж торік пошкодили 2605 гектарів лісу. Збитки перевищили 50 млн. грн., а витрати на їх гасіння -1,4 млн. грн. У 70% випадків причинами пожеж є діяльність людини (відпочинок у лісі, сінокоси та випалювання стерні), у 20% - грозові розряди.

Найбільше пожеж сталося в травні. Аби запобігти масштабному поширенню вогню, будували протипожежні розриви та мінералізовані смуги. Для обмеження доступу населення до зелених масивів перекрито 478 в'їздів. Втім, ліс на засув не закриєш. Тож під час майже 1300 рейдів з перевірки дотримання у лісі протипожежних вимог до адмінвідповідальності притягнули 215 порушників, яким довелося сплатити 5,8 тис. грн. штрафів.
Херсонським авіавідділенням Української державної бази авіаційної охорони лісів виявлено з повітря 106 пожеж на 100 тисячах гектарів Держлісфонду та 25 - на землях інших користувачів. Зі слів Володимира Михайленка, суттєву допомогу в охороні лісів надають встановлені на спостережних вежах відеокамери з радіусом огляду в кілька десятків кілометрів.

У разі виявлення загоряння лісу сигнал тривоги, який подається в автоматизованому режимі на пульт черговому, та можливість оптичного наближення об'єкта дозволяють точно встановити місце пожежі, аби оперативно спрямувати туди спецпідрозділи. Пожежонебезпечний період триває з другої половини березня ідо кінця жовтня. Буває, в цей час трапляється від 100 до 400 лісових пожеж — переважно в хвойних масивах Голопристанського та Цюрупинського районів, які розташовані на піщаних грунтах зі складним рельєфом. Це ускладнює, а то й унеможливлює використання пожежних автомобілів, автоцистерн, тракторів. Тому тут особливо назріло питання створення протипожежних водойм та під'їзних шляхів до них. Загальна потреба в лісових дорогах складає близько 350 км.

Оскільки вартість будівництва 1 км перевищує півмільйона гривень, це пояснює причину високого дефіциту шляхів. Тому процес гасіння пожеж часто-густо стає проблемою державного масштабу і виливається в мільйонні збитки для казни. Виходить замкнене коло. Фірма, яка займалася будівництвом лісових доріг та водойм у Цюрупинському районі, через порушену проти неї кримінальну справу призупинила роботи. В області працюють 27 власних лісопо-жежних станцій, що мають на озброєнні 40 пожежних автомобілів. Перший удар при локалізації вогню тримають саме вони. Втім, нерідко сили стихії і вогнеборців виявляються нерівними, і тоді для її приборкання доводиться залучати підрозділи управління МНС та з інших областей.

Олена Нечипуренко
«Новий день».- №4 (5051).- 24.01.2013.- стр.20
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.