on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

 

Суботник із виставою: креативна акція у Херсоні

Незвичну мистецько-екологічну акцію влаштували Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша та громадська організація «Zero Waste School». Її учасники спочатку дружно прибрали занедбану територію біля річморвокзалу, а потім стали глядачами. На майданчику, вже без сміття, показали моновиставу.

Колись це було одне з найпривабливіших місць у Херсоні. Білосніжна будівля річморвокзалу спроектована у формі корабля. Тут працювали ресторан і готель. Само собою, каси і простора зала очікувань - від набережної кожні півгодини відправлялися теплоходи, «ракети» і т. д., які курсували не лише Херсонщиною. Зараз тут причалюють поодинокі плавзасоби, які обслуговують дачників. А на набережній в районі річкового порту можна хіба що фільми жахів знімати. Розбиті вікна і діряві карнизи... Будівля вокзалу починає руйнуватися, на даху вже й дерева виросли.

Завідувачці літвідділу театру ім. М. Куліша, молодій поетесі Альоні Мовчан зараз не до віршів. Озброївшись «дрябалкою», дівчина виходить на полювання... на крокодила. А якщо без жартів, то якісь рептилії точно могли б жити в колишньому переході перед річморвокзалом. Підземка, яку давно ніхто не чистив, затоплена, тут плаває сміття. Стаючи на каміння, Альона виловлює пластикові пляшки. Нашу розмову, яка відлунюється у підземці, перекрикує «Бітлз». Це молодь за декілька десятків метрів, співаючи легендарну і дуже символічну в даному контексті «Yellow Submarine», зафарбовує рекламу наркотиків. Адресами, де в Херсоні продають «фен» (амфетамін), розписана вся будівля річморвокзалу.

- Подивіться, на кожному кроці такі оголошення, це б’є в очі і дуже обурює. Не знаю, якій там молоді це подобається. Ми та молодь міста, яка проти. «Ні» - наркотикам, - розповідає учасник акції Сергій.

З граблями, господарськими рукавичками і пакетами для сміття на акцію прийшов Олександр Книга. Як і всі її учасники, очільник храму Мельпомени у вихідний обрав для себе не відпочинок десь на морі, а екологічне місіонерство.

- Театр завжди виконує місію, причому не лише культурну. Маємо достукатися до людей, очищуючи і душі, й навколишнє середовище, - розповів генеральний директор - художній керівник обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

За півтори години - чотири десятки пакетів зі сміттям. Такий результат прибирання в річковому порту. Учасники акції прагнуть привернути увагу власників занедбаної будівлі, яка свого часу була візитівкою Херсона. Споруда річморвокзалу належала «Укррічфлоту», та, як стало відомо з інсайдерських джерел, не так давно її викупила білоруська компанія. Що збирається тут робити новий господар, не відомо, але, кажуть, на місці його представників ще не бачили. Хочеться вірити, що будівля таки отримає нове дихання, а не перетвориться на чергову міську руїну...

Найактивніших прибиральників нагороджують миючими засобами, що, знову ж таки, символічно. Чистота і ще раз чистота! А далі релаксуюча частина акції - мистецька. Ідея зіграти моновиставу просто неба, після прибирання, належить головному режисеру театру ім. М. Куліша, креативному Сергію Павлюку. Постановці «Лис-філософ» вже понад два роки, її грали у творчій театральній майстерні «Сцена під колом». Сюжет вистави перегукується з темою екології, адже порушує проблеми довкілля. Актор Павло Костенко грає лиса-філософа. Герой постановки міркує про те, ким же є гомосапієнс - найрозумніша істота на землі. Спочатку він хоче бути людиною, але у фіналі свою думку змінює.

- Людина навіть не замислюється над тим, якої шкоди завдає природі, зокрема тваринам. Тому, на жаль, інколи звірі стоять на сходинку вище за людину, - розповів Павло Костенко.

Це вже не перший проект просто неба для херсонського театру. Таке рішення тут знайшли зі стартом карантину. «Театральний дворик», лісовий театр, акустичний концерт на «Станіславських скелях»... Далі буде!

Марина Савченко
«Новий день».- №31.- 29.07.2020.- стр.16

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.