on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Організації > Музика > Фестиваль "Чорноморські Ігри" > Свято року на Чорному морі

Свято року на Чорному морі


Такого в Україні ще не було! Блакитні хвилі моря, 75 тисяч глядачів, пряма національна телетрансляція…
І все це — заради найталановитішої дітлашні країни! Здійсненню найзаповітніших дитячих мрій і втіленню найдобрішої казки не стали на заваді жодні світові кризи та негаразди у державі. 22—24 серпня у Скадовську, на узбережжі Джарилгацької затоки, відбувся ХІ Всеукраїнський благодійний фестиваль «Чорноморські ігри». Свою підтримку наймасштабнішому дитячому святу надали не лише меценати і спонсори. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко особисто прибула до Скадовська заради того, аби потиснути руку майбутньому цвіту української нації і сказати: «Вітаю!». Але про все по черзі.


Єдина умова — талант
Тільки уявіть, 724 заявки з усіх куточків країни! Членам журі ще у Києві довелося витратити не один тиждень, аби у цьому великому гроні обдарованих дітлахів обрати найдостойніших. А вже до столиці фестивалю, міста Скадовська, виборювати головний приз — статуетку дельфіна (символ «Чорноморських Ігор»), що й уособлює гран-прі, — прибули 22 вокалісти і декілька десятків танцювальних колективів.
— З кожним роком бачимо все менше середнячків, — зауважує незмінний голова журі вокалістів, генеральний продюсер телеканалів М1 та М2 Валентин Коваль. — Якщо на І, ІІ «Чорноморських» учасники «підтягувалися» безпосередньо у ході фестивалю, то сьогодні все зовсім інакше. Більше того, «Чорноморські» кардинально змінюють життя багатьох дітей. Так, наш «випускник» минулих років Іван Березовський з дитинства мріяв бути економістом і вже збирався вступати на відповідний факультет. Але члени журі, побачивши його здібності, сказали: «Ваню, ти маєш співати». І сьогодні він вже є солістом Національної опери ім. Т. Шевченка.


Те саме можна сказати і про хореографічні колективи. Яскравими і самобутніми виступами вони перетворили головну сцену фестивалю на неповторне мистецьке мереживо. Якщо порахувати дітлахів з усіх ансамблів разом, танцювальна ланка фестивалю налічувала з півтисячі учасників. Під зоряним небом, у найвибагливіших сценічних костюмах, діти виробляли такі па, що у глядачів просто перехоплювало дух. Невже у такому віці можна настільки досконало володіти своїм тілом і випромінювати шалений артистизм?!
А за що цей фестиваль цінують самі учасники, батьки та художні керівники? Після спілкування з добрим десятком людей зрозуміли головне: якщо маєш великий талант, фактично ти і є потенційний учасник «Чорноморських Ігор». Журі немає ніякого діла до того, яких статків твоя родина. Адже участь БЕЗКОШТОВНА! Головна мета, яку ставлять перед собою організатори — «Таврійські Ігри» — виявити і дати шанс у велике мистецьке майбутнє кожній обдарованій українській дитині. Більше того, фестиваль благодійний. Він не заробляє, а, навпаки, витрачає кошти заради дітей.


— За ці 11 років «Чорноморські Ігри» подарували Україні багато справжніх зірок. Це і Тіна Кароль, і Настя Каменських, і Міка Ньютон, і багато-багато інших. Ми розуміємо, що такий фестиваль дійсно потрібен підростаючому поколінню, і тому прийняли рішення, що всупереч усім кризам «Іграм» бути, — поділився думками «батько» фестивалю, народний депутат України Микола Баграєв.



«Ігри» без Скадовська, а місто без «Ігор» вже не уявити
Від першого дня народження фестивалю Скадовська міська рада виступає співорганізатором заходу. Та саме три роки тому, коли «Ігри» переживали важкі часи, команда міського голови Олександра Гавриша доклала власних зусиль, аби «Чорноморські Ігри» продовжували жити і не змінили місто своєї прописки. Без перебільшення, разом з «Чорноморськими Іграми» росте і Скадовськ.
— З одного боку, це велика відповідальність для нас, — розповідає Олександр Васильович. — Під час гала-концерту на цьому пляжі збираються майже сто тисяч людей. Від того, як гостинно ми усіх приймемо, чи виявиться затишним відпочинок, залежить приїзд туристів у майбутньому. З другого боку, нам вже легше забезпечувати належну якість, оскільки позаду 10 фестивальних років. Довкола «Ігор» значно виросла інфраструктура міста і взагалі його популярність як дитячого курорту. Подивіться, сьогодні до нас приїхала половина херсонців. Хіба це не показник?!
Що й говорити, коли навіть голова журі Валентин Коваль вважає найбільшим враженням фестивалю за всі 11 років не запалення якогось нового імені, а «…те, що відбулося зі Скадовськом. Кожного року він стає все цікавішим і цікавішим. Фактично «Чорноморські Ігри» дали друге життя дитячому курорту».

Не ми — до «Ла Скала», а він до нас
24 серпня, рівно о 20.00, у прямому ефірі телеканалу «1+1» українці почали приймати привітання від своїх найталановитіших дітей. Цьогоріч «Ігри» співпали з двома найбільшими державними святами — Днем державного прапора та Днем незалежності. Організатори заходу вважали за честь приурочити фестиваль до цих дат. Дух національного свята на головній сцені створювали і чарівні ведучі Маріетта Іванова та Дмитро Бурундуков, а також дитячі хореографічні колективи, які виступали у кращих традиціях українського народного танцю. А ще… рівно о 20-й на найбільший дитячий фестиваль країни завітала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Мабуть, на цьому гала-концерті вона була одним з найуважніших глядачів, адже за декілька годин зізналася, наскільки її вразили ці маленькі митці.


— Я зрозуміла сьогодні одну важливу річ, — звернулася Юлія Володимирівна з великої сцени, — що абсолютно точно нашим виконавцям не доведеться їхати до «Ла Скала». «Ла Скала» приїде в Україну. Усі ми ніби побували у казці. Це неможливо. Такі голоси! Такі танці! Наші діти — просто гордість України. Я переконана, що через 10 років ті, хто сидить у журі, будуть з великими труднощами діставати квитки на концерти тих, кого вони сьогодні оцінювали.
І саме з рук прем’єра одержували гран-прі цьогорічні переможці конкурсів вокалу та хореографії. Ними стали: 10-річна Вікторія Літвінчук з м. Городка Хмельницької області та дитяча студія балету «А-6» «Excellence», м. Київ (художній керівник — Анжела Копотя).
Одразу після церемонії нагородження кореспонденту «НД» вдалося почути і перші враження володарів головного призу.
— Я дуже хвилювалася, не сподівалася на те, що отримаю гран-прі. Тому дуже дякую, усім, хто мене весь цей час підтримував, — зауважує маленька співачка Вікторія Літвінчук.


— У тебе є свої кумири серед дорослих співаків?
— Дуже люблю творчість Ані Лорак.
— А яка найбільша мрія твого дитинства?
— Мабуть, аби в мене була маленька студія.
Виявляється, Вікторія приїхала на цей фестиваль разом з мамою Антоніною Адольфівною. Донька займається вокалом з п’яти років і за цей час об’їхала всю фестивальну Україну. Щоправда, на сцені «Чорноморських» побувала вперше: «Якби ви знали, які ми щасливі», — зізнається мама переможниці.


— А чому Вікторія мріє саме про дитячу студію?
— У нас немає великих коштів, а потрібно ж і пісні записувати, і використовувати найсучаснішу техніку для цього, — відповіла Антоніна Літвінчук.
Не менше радіють своєму гран-прі і в дитячій студії «Excellence».
— «Чорноморські Ігри» знають скрізь. Багато хто просто боїться сюди їхати, адже начувані високим рівнем учасників. А ми вперше заявили тут про себе вісім років тому, — зауважує художній керівник студії Анжела Копотя. — Старалися, вчилися, працювали… І ось, нарешті, досягли головної мети. Повірте, більшої радості сьогодні для нас просто не може бути.


Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
"Новий день".-№ 35.-27.08.09.- стр.10
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.