Таланти Новотроїцького краю
30 березня на базі Новотроїцького Центру культури та дозвілля відбувся Огляд аматорського мистецтва району на підтвердження звання народний та зразковий аматорський колектив. В Огляді взяли участь 8 клубних формувань, що носять звання «народний» та «зразковий» та 1 – претендент на його отримання. У районі вже багато років плідно працює народна студія образотворчого мистецтва «Сиваський віночок», яка була представлена виставкою «Чарівний світ». Чудові роботи виконані у стилі декоративного розпису на папері, деревині, кераміці тощо. Загалом на виставці було представлено понад 100 робіт студійців.
Народний клуб «Вишиваночка» презентував себе виставкою декоративно-ужиткового мистецтва, на якій було представлено понад 180 робіт, виконаних у різних техніках (вишивка хрестиком, бісером, в’язання, топіарії, картонаж, папертоль, пойпарт, пачменкрафт та багато ін.). Традиційно, прикрашав виставку великий арт-об’єкт «Метелик», прикрашений вишитими рушниками різних регіонів України.
У хоровому колективі «Слобода» (кер.М.Аширов) відбулась зміна керівника та частини складу, але не зважаючи на це, колектив показав гарний рівень виконавської майстерності. Хор має свою манеру, володіє елементами вокально-хорової звучності. Репертуар різноманітний, позитивним є те, що виконання йде під живий супровід. Колектив живий, артистичний, відповідає канонам сценічної культури. Побажання керівникові - звернути увагу на формування голосних, які інколи звучать дуже відкрито.
Виступ творчого об’єднання «Сари-Булат» (кер. І.Варава, М.Аширов) представлений на достатньо хорошому рівні. Позитивним є те, що у виконанні вміло та вдало поєднані хореографія, інструментальний та вокальний жанр. Побажання солісту більш зібрано виконувати вокальну лінію та ближче формувати звук.
Дитячий хоровий колектив «Ровесник» (кер. М.Палазнік) був представлений 16-ма учасниками. В цілому виконання було на середньому рівні, інколи не зовсім точний стрій. У зв’язку з тим, що хор є навчальним колективом, завжди відбувається зміна учасників, що призводить до обмеження в репертуарній політиці. Керівникові була надана порада урізноманітнити репертуар та більше удосконалювати засоби виразності для досягнення і розкриття художнього образу у вокально-хорових творах.
Оркестр народних інструментів (кер. М.Кулівець) має в своєму складі 20 виконавців. Добре злагоджений та зіграний колектив, відчувається постійна та системна робота над вдосконаленням виконавської майстерності. Дуже вдало виконані твори «Осіннє золото», «Ти до мене не ходи» з солістами-вокалістами, які мають достатньо високий рівень вокальної техніки. Присутня динаміка, штрихи, керівник застосовує всі засоби музичної виразності для досягнення і розкриття художнього образу.
Чоловічий гурт «Слов’яни» (кер. Д.Кас’яненко) виконав різноманітні твори та показав достатній рівень. Побажання комісії до учасників - більш округле виконання голосних, а також визначитись з манерою виконання.
Вокальний ансамбль «Зорецвіт» продемонстрував високу виконавську майстерність. Вокалісти працюють, застосовуючи акторську гру, роблять з вокального твору міні-виставу. Українські народні пісні a-capella представлені на достойному рівні, але побажання до виконавців - більше урізноманітнити динамічну трактовку твору, виходячи з літературного тексту.
Хореографічний колектив «Сюрприз» ЦКД (кер. І.Варава), який претендує на присвоєння звання «зразковий», представив на огляді чотири хореографічні композиції. Учасники колективу показали належний рівень виконавської майстерності, якісний підбір репертуару. Колектив працює у жанрі народно-сценічного танцю, але в репертуарі існують композиції народно-сценічного танцю в сучасній інтерпретації. Керівник витримує стилістику у постановках, використовує цікаві ідеї і втілює їх у хореографічних образах. Колектив активно приймає участь у різноманітних конкурсах, концертах, фестивалях та інших заходах міжрегіонального, обласного та районного рівня. За підсумками перегляду програми, керівникові було вказано на деякі моменти, на які необхідно звернути увагу, і в своїй подальшій роботі скоригувати їх: необхідно працювати над манерою виконання, а також над поставою (особливо це стосується верхньої частини корпусу і спини); працювати над більш чітким та точним методичним виконанням рухів; звернути увагу на окремі частини в танцях, які необхідно доповнити хореографічною лексикою; використовувати лексику, яка відповідає стилю музичного матеріалу та якою зможуть оволодіти виконавці і виконати технічно і методично грамотно всі елементи. Таким чином, при невеликих коригуваннях і посиленні деяких виконавських навичок в своїй роботі, колектив може бути рекомендований на присвоєння звання «зразковий».
Оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації
Підтвердити звання «народний» та «зразковий» наступним колективам:
- оркестру народних інструментів ЦКД (кер. Микола Кулівець);
- хоровому колективу «Слобода» ЦКД (кер. Мустафа Аширов, Анатолій Полішевський);
- студії образотворчого мистецтва «Сиваський віночок» ЦКД (кер. заслужений майстер народної творчості України Марія Гусак);
- хоровому колективу «Ровесник» дитячої музичної школи (кер. Микола Палазнік)
- творчому об’єднанню «Сари-Булат» ЦКД (кер. Ірина Варава, Мустафа Аширов);
- вокальному ансамблю «Зорецвіт» ЦКД (кер. Євген Угрюмов);
- клубу декоративно-ужиткового мистецтва «Вишиваночка» ЦКД, (кер. Жанна Безродна);
- чоловічому вокальному гурту «Слов’яни» ЦКД, (кер. Дмитро Кас’яненко).
За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні, буде визначено питання щодо підтвердження звання:
- драматичному колективу «Джерело» Володимиро-Іллінського СБК (кер. Віктор Ковальчук);
Залишити на повторний перегляд до жовтня поточного року:
- ансамбль народного танцю «Вихиляс» ЦКД;
Зняти звання:
- ансамблю народної пісні «Вечорниці» Сиваського СБК № 1.