on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Таврія і сармати

Таврія і сармати

Сармати (греч. Σαρμάται, лат. Sarmatae) — загальна назва кочових скотарств ираноязычных племен (аланы, роксоланы, савроматы, языги та ін.), що розселилися в III веке до н. э.IV веке н. э. в степях от Тобола на сході до Дуная на заході.

Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%8B

Сармати - (лат. Sarmatae), загальна назва іраноязичних племен, що розселилися в III в. до н.е. - IV в. н.е. в степах від річки Тобол на Сході до річки Дунай на Заході. Рання історія сарматів пов'язана з савроматамі, в середовищі яких склалися крупні союзи племен сарматів на чолі з роксоланамі, аланамі і іншими племенами. Основою господарства сарматів було кочове скотарство. Землеробством займалися сарматів, які осіли в районах з колишнім землеробським населенням. Серед сарматів йшло розкладання родового ладу і почало классообразованія, з виділенням багатій родоплеменной знаті, військових вождів і їх дружин. Широке розселення саоматов і їх рух на захід було викликане необхідністю придбання нових пасовищ, прагненням наблизитися до міст і землеробських районів для торгівлі і грабежів.

Своєрідною межею суспільного устрою сарматів, особливо в ранній, савроматський період, було високе положення жінок в сім'ї і суспільстві. Вони були не тільки хранительками вогнища і вихователями дітей, але і воїнами нарівні з чоловіками. Знатні жінки нерідко виконували почесні жрецькі функції. Показово, що в могилу померлої жінки, навіть дівчатка, нерідко клали, окрім прикрас, і предмети озброєння. Геродот відзначав, що їх жінки «їздять верхи на полювання з чоловіками і без них, виходять на війну і носять однаковий з чоловіками одяг. Жодна дівчина не виходить заміж, поки не уб'є ворога».

Поховання сарматів виявлені на величезній території - в Криму, в Поднепровье і Подунавье, в Прікаспії. Учені припускають, що назви деяких річок, наприклад, таких, як Дніпро і Дунай - походження сармата. Часто культуру сарматів розглядають спільно з культурою іншого кочового народу - скіфів.

Цікаво «повернулися» до історії сарматів в одній європейській країні. З середини XVI століття польські гуманісти починають висловлювати думку про те, що польська шляхта походить від сарматів, стародавнього степового народу, відомого з грецької і римської етнографії. У XVII столітті ця теза стала основою ідеології польської знаті — сарматізма (свого роду соціальний расизм: аристократія вважалася нащадками сарматів, а простолюддя — слов'ян і литовців). У мистецтвознавстві є спеціальний термін портрет «сармата»: впродовж XVII і XVIII сторіч польські аристократи бажали, щоб художники зображали їх «сарматами».

Джерело: http://www.gazeta.ru/science/2006/07/11_a_696567.shtml

 

Посилання по темі:

http://www.emc.komi.com/02/17/009.htm

http://annals.xlegio.ru/i_sarmat.htm

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.