on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

23.03.2017, 11:33

Демократичний розвиток областей України – Херсонщина не пасе задніх...

31.10.2016, 09:39

Відкриття фотовиставки "Європейці в Таврії"

27 жовтня в Херсонській  обласній універсальній науковій бібліотеці ...
19.10.2016, 12:02

На Zабалці 2016 - триб'ют парасолькам!!!

> Теми > Література > З історії літературного Херсону > «Троянди й виноград - красиве і корисне...»

«Троянди й виноград - красиве і корисне...»

У розпал літнього сезону курортний Скадовськ започатковує нову традицію - зустрічі шанувальників салонної творчості. Слово це значною мірою забуте, як забуте і саме поняття салону, тобто місця для вишуканого дозвілля.
Допомогла відродити цю традицію херсонська поетеса Світлана Білоусова. Світлана Валентинівна - відома у Херсоні бізнес-леді, вона очолює створений нею кілька років тому Міжнародний інститут бізнесу і права. Цей учбовий заклад користується визнаною повагою і авторитетом, насамперед, завдяки новаторському підходу до справи, солідній науково-технічній базі. У Світлани Валентинівни безліч друзів і однодумців, з якими вона плекає своє дітище і допомагає студентській молоді знайти свою стежку в житті. У неї є родина, широке коло інтересів... Але все-таки життя її було б неповним без поезії, зізнається ця енергійна, яскрава жінка.

До Скадовська Світлана Валентинівна приїздить на відпочинок. Так склалося, що саме в цю літню пору вийшла друком її остання, третя за рахунком поетична збірка «И душа с душою говорит».
Презентувати її С.Білоусова вирішила у колі друзів, яких було запрошено до ресторану «Таврія». Цього вечора тут панувала романтична атмосфера, на столах майоріли квіти та вогники свічок. Авторка читала вірші з нового збірника та розкривала секрети своєї поетичної лабораторії. «Мої вірші - це буденність, осяяна натхненням... Адже у нашому житті немає нічого випадкового. Кожна подія є знаковою, особливою» - ділилась заповітними думками Світлана Валентинівна з присутніми. І на підтвердження цих слів звучали рядки з її нових віршів. Про кохання, жіночу дружбу, материнство, про рідне місто... Всі її поезії - про наше сьогодення. Але тим і відрізняється поезія від, скажімо, публіцистики, що вміє показати буденність через призму вічності і осяяти ліризмом речі найбільш прозаїчні. І ще одна важлива, суттєва деталь, яка полягає у тому, що сприйняття поезії вимагає відповідної обстановки. Вона, як рідкісна квітка, розкривається лише у особливих умовах... Святковий вечір презентації ознаменовував не лише появу нового збірника Світлани Білоусової. Він засвідчував служіння присутніх прекрасній і величній Музі - Поезії.


Поетична творчість стала невід'ємною частиною життя С.Білоусової, оскільки допомагає розкрити себе, висловити найзаповітніші почуття. А вони живуть у душі кожного. Усі присутні мали Змогу подарувати господині вечора свій творчий подарунок. Власні поезії прочитала лікар-пенсіонерка Алла Василівна Дервоєд, її колеги Діна Григорівна Кравченко та Неля Василівна Завгородня виконали класичні романси. Звучала скрипка та гітара... Від імені присутніх за чудовий вечір подяку С.В.Білоусовій висловила Ірина Дмитрівна Бартчук, голова громадської організації «Екологічна варта», яку з С.В.Білоусовою пов'язує давня дружба та спільна громадська робота. Втім, під час цієї зустрічі не говорили про політику та проблеми суспільства... Можливо, це також знаково: в усякому разі, розмов на цю тему не бракує, а от чи багато конкретних заходів. «Нам би навчитися це робити, і зробити це традицією!» - так говорили учасники зустрічі, які отримали на згадку і чудове видання поезій Світлани Білоусової з автографом автора.

Наталія Гаврись
м. Скадовськ
Наддніпрянська правда.-№64.-19.08.2009.- стр.2
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.