on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Теми > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Українське козацтво в Таврії > Студенти досліджують Національний природний парк на Херсонщині


Студенти досліджують Національний природний парк на Херсонщині

Територію Національного природного парку «Кам’янська Січ» досліджують студенти Херсонського державного університету. Про це розповіли на сторінці парку.

Магістри-біологи першого року навчання Херсонського державного університету проходять виробничу практику у Національному природному парку. Під час практики студенти беруть участь у розробці туристичних маршрутів на території Парку, збирають матеріал для своїх випускних робіт, а також – для літопису природи НПП «Кам’янська Січ».

В рамках підготовки до туристичного сезону студенти відмітили рослини, які зростають на маршруті та підготували цікаву інформацію про них. Наукові дослідження були зосереджені на дослідженні трейтів (функціональних рис) степових рослин.

Всього було досліджено 10 видів: бурачок пустельний, вероніка рання, веснянка весняна, костянець зонтичний, осока вузьколиста та інші. Досліджувалися такі риси, як висота рослин, збиралися та сканувалися листки для встановлення співвідношення поверхні листка до його маси, збиралась біомаса на дослідження вмісту азоту та насіння для дослідження його ваги та співвідношення його розмірів.

«Це дуже важливий напрям досліджень, який дозволяє нам встановлювати напрямки змін, які відбуваються у рослинному покриві за будь-яким показником: чи то випас, чи то випалювання, чи то зміни клімату тощо. І це дуже сучасний тренд. Я був у 2019 році на останньому світовому конгресі IAVS (Світова асоціація науки про рослинність) в Бремені де були присутні 329 учасників з 44 країн (детальніше про конференцію можна прочитати за посиланням http://cbj.kspu.edu/images/PDF/2020/16.1/8.pdf ), то дослідження трейтів було найбільш популярною темою конгресу. Десь четверта частина усіх доповідей – це було дослідження функціональних рис. Наразі ми впроваджуємо ці новітні напрямки досліджень у нас. До речі, зібрані студентами дані увійдуть до Всеєвропейської бази даних функціональних рис рослин «TRY» (try-db.org). На жаль, в цій базі поки що дуже мало наших степових видів рослин. Тому наповнення цієї бази даними про наші рослини є дуже актуальним. Наявні у базі даних TRY дані є доступними для використання на певних умовах для дослідників усіх країн світу», – розповів завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету, доктор біологічних наук, професор Іван Мойсієнко.

Джерело інформації: сайт "Український Південь", 25.04.2021

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.