on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
02.09.2024, 19:04

Херсонцям провели музичну терапію «Коло життя»

    У Херсоні відбулась прем'єра музично-терапевтичної ...
> Організації > Декоративно-прикладне мистецтво > Творче об’єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва „Декор”

Творче об’єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва „Декор”

Творче об’єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва „Декор” було створено у 1999 році при Херсонському обласному краєзнавчому музеї.

            Основна діяльність об’єднання – вивчення та відродження ідей, образів, сюжетів і символів усіх видів народного мистецтва. Майстри намагаються розвивати традиції південноукраїнського декоративно-ужиткового мистецтва. Їх творчість уособлює в собі чарівний світ рідної землі, сповнений гармонії, барв та мрійливої поетичності.

            Діяльність клубу стає все помітнішою і проводиться у декілька напрямках. Це, перш за все, художній текстиль, різьблення по деревині, лозоплетіння, бісероплетіння, живопис, художній розпис, вишивка.

            Протягом останніх років вишивальниці ретельно досліджують та вивчають орнаменти рушників, які знаходяться у фондах музею, відтворюючи давні і старовинні візерунки у своїх роботах.

            Різноманіття фантазій і досконалу техніку демонструють херсонські майстрині з в’язання гачком.

            Традиційно з покоління в покоління передає наш народ і майстерність в художній обробці деревини. Навіть у степовій Херсонщині є майстри, які опанували глибоке розуміння властивостей матеріалу, органічне узгодження декоративних мотивів з формою і призначенням предметів.

            Тяжіння до краси і творчості засвідчують роботи майстрів художнього розпису, які вміло користуються символічною мовою розмаїття барв.

            Різноманіттям виробів, створених талановитими руками майстрів, представлений такий вид народного ремесла як лозоплетіння.

            Привертають увагу чудові ляльки і привабливі картинки з біокераміки різної тематики.

            Майстри бісероплетіння продовжують художні традиції цього ремесла. Їх роботи продумані як композиційно, так і колористично, в них приваблює вишуканість, барвистість, класична стриманість.

            Діяльність творчого об’єднання „Декор” стає все помітнішою, його лави поповнюються новими творчими особистостями. На сьогодні це близько 30 майстрів. Творча біографія декорівців багата подіями. Учасники об’єднання активно пропагують народне мистецтво шляхом участі у різноманітних виставках –  республіканських („Український сувенір” м. Київ, „Барвиста Україна” м. Київ, „Українське село запрошує” село Пирогів м. Київ), міських (до різних пам’ятних дат), а також представляють персональні виставки. Їх виставкова діяльність відіграє важливу роль у розвитку духовної культури і продовжує культурні традиції

Галереї


З колекції костюмів Марії Хряпенкової і Марини Абікулової

Статті

12.03.2011 "Країна фантазії і казки"
03.01.2002 Вторая выставка-отчет работ участников клуба "Декор" декабрь - январь 2002года.
1. 14.09.2016 15:05
Алла
Добрый день!Будьте добры , поделитесь контактами с ТОДПИ "Декор"

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.