on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

У джазі тільки хлоп'ята

Веселого семирічного Ромчика фахівці називають справжньою сенсацією в джазовому світі! Найбільша інтрига полягає в тому, що у хлопчика, який ще не досяг десятирічного віку, серце і легені не дозріли для навантаження, яке повинен витримувати організм під час гри на трубі. Але для Романа Купріянова природа ніби «зробила виняток».

Бабуся-продюсер
До шести років Ромчик був звичайнісінькою дитиною з пересічної херсонської родини досить середнього достатку. Його батьки жодного стосунку до музики не мають: мати все життя працює кухарем, а батько - вантажником у порту. Тому унікальні здібності дитини - просто таки іскра Божа! Через складні житлові умови (батьки хлопчика живуть у гуртожитку), вихованням Роми займається його бабуся - Валентина Кузьмівна. Вона ж стала і першим «продюсером» юного генія.

- Йшли ми якось із Ромкою додому з дитячого садочка, - згадує Валентина Кузьмівна, - проходимо повз місцевий Палац культури, а там - із вікон ллється джазова музика. Ромка завмер на місці, оченята, бачу, заблищали. Слухав-слухав, а потім як рвоне до входу. І кричить мені на бігу: «Бабусю, ходімо! Там музика грає. Я теж так хочу!». Спочатку я вирішила, що це не більше, ніж дитяча забаганка. Мовляв, позаймається місяць-другий, та й покине. Тим більше що Ромка тоді на гімнастику ходив і навіть мав там певні успіхи...
Проте доля розпорядилася інакше: нове захоплення хлопчика виявилося не короткотривалим. На щастя, рідні підтримали Ромчика, а бабуся стала активно цікавитися, як можна допомогти внуку пробитися у яскравий світ професійної музики.

Ромчику дуже пощастило з першим учителем: засвоїти музичну техніку малому допоміг музикант із 50-річним стажем Семен Ривкін, керівник дитячого джазового колективу «Діксіленд» при Херсонському палаці дитячої та юнацької творчості. Треба зазначити, що ніяких поблажок для хлопця вчитель не робив - він репетирує на рівні зі старшими членами колективу. Правда, й хлопець усе розуміє та ловить з півслова. Спершу найбільшою проблемою для шестирічного музиканта було... втримати у руках важку трубу. Вона виявилася настільки важкою, що батькам порадили придбати для малюка так званий кишеньковий горн - зовні це та ж сама труба, але значно менша. На цьому музичному інструменті Ромчик сьогодні вже бере не тільки «до» третьої октави, як знаменитий Луї Армстронг, а вже й «ре» - недосяжний для багатьох справжніх професіоналів результат.

- Дістати в Херсоні кишеньковий горн було просто неможливо, - згадує мама Романа Любов Володимирівна. - Необхідно було замовляти його в Києві. А коли мені назвали ціну, я ледь не знепритомніла: викласти з сімейного бюджету триста доларів за якусь мало зрозумілу штуковину здавалося великою дурістю. Проте бабуся була непохитна: «Як треба буде - всю свою пенсію заради онука віддам! Сама на хліб та воду сяду, але Ромчик буде грати!» Ось так! Довелося всією сім'єю гроші збирати, щоб дитина отримала відповідний для його віку інструмент.

Маленька «зірочка» підкорює Європу
Всеукраїнську популярність Роман Купріянов завоював ще у 2007 році, коли отримав звання «Гордість України» у номінації «Рідкісний талант». Але незважаючи на вік, Романа можна сміливо назвати фанатом своєї справи. Це він довів на фестивалі джазу, що проходив у Коктебелі. Так сталося, що за день до виступу Ромчик обвітрив губи. Коли ж почав грати на трубі, нижня губа тріснула й потекла кров. Однак музикант мовчки терпів біль і грав, ніби нічого не сталося. Навіть для дорослої людини грати з тріснутою губою - катування. А хлопчик, щоб ніхто не помітив, то витирав кров хустинкою, то просто злизував. Про цей мужній вчинок знали тільки рідні та його вчитель. Інші нічого навіть не помітили! Зате всі професіонали були вражені: як такий худенький хлопчик видуває потужний, глибокий, соковитий звук на рівні дорослого професіонала?!

А незабаром для Ромчика відкрилася і закордонна сцена. В житті багато що вирішує випадок. Рік тому в херсонському Палаці дитячої та юнацької творчості проходив концерт. Зал був набитий глядачами. Серед них випадково опинився і житель далекої Голландії. Виступ юних музикантів його глибоко зворушив. «Ці діти - справжні професіонали!» - захоплено вигукнув він. Іноземець вирішив, що це «чудо» обов'язково повинні побачити його земляки. Через деякий час юні джазмени відвідали Країну Тюльпанів. Херсонці побували в Амстердамі, Гаазі, Бодегравене та інших містах. У репертуарі «Діксіленда» були й класична музика, й обробка українських народних пісень. Вражені глядачі аплодували херсонцям стоячи.

- Голландці були здивовані рівнем підготовки наших дітей: він виявився набагато вищим, ніж у голландських дорослих оркестрів, - зізнається «УМ» музичний керівник «Діксіленда» Семен Ривкін.
На одному із закордонних концертів херсонських дітей із «Діксіленду» почув англієць-меломан і загорівся бажанням показати колектив у Великобританії. Відтепер Романа Куп-ріянова та його друзів з музичного колективу чекає справжнє європейське турне.

Ірина Кирпа
“Україна-молода”.- №54 (3820).- 24.03.2010.- стр.11

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.