on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Новини регіону > У Генічеську пройшов фестиваль "Таврійська родина"
Всі новини

04.09.2017 16:09

У Генічеську пройшов фестиваль "Таврійська родина"

26-27 серпня у Генічеську традиційно пройшов фестиваль національних культур «Таврійська родина». Його було започатковано ще у 1993 році. Бо саме на Херсонщині у мирі та злагоді живе більше 120 різних національностей, які зберігають свої традиції, мову, культуру.

Відтоді фестиваль стає популярним, щороку збільшується кількість учасників, які приїжджали не тільки з України, а також з ближнього зарубіжжя.

 У цьому році у Генічеську фестиваль проводився в 17 раз. Його організаторами виступили: управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, обласний Центр народної творчості, Генічеська районна державна адміністрація, Генічеська районна рада, Генічеська міська рада, відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Генічеський районний Будинок культури.

 На фестивалі були представлені 14 національностей: українці, русини, болгари, євреї, роми, поляки, німці, чехи, кримські татари, турки, курди, араби, корейці, габонці.  Своє виконавське мистецтво продемонструвало 40 творчих колективів і 25 майстрів, а це більше ніж 300 учасників з Київської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Донецької, Сумської та Закарпатської областей.

 В день відкриття фестивалю представники національних товариств та керівники колективів взяли участь у прес-конференції, яка проходила в Генічеському краєзнавчому музеї. Вони розповіли про культурні традиції національних меншин та обмінялися подарунками і сувенірами.

 Фестиваль розпочався 26 серпня з багатонаціональної ходи. Колективи з українськими та національними прапорами пройшли вулицями міста від парку ім.Т.Г. Шевченка до площі Відродження: з піснями й чудовим настроєм. Учасників фестивалю вітали: Валентина Січова, радник голови Херсонської ОДА, Олександр Воробйов, голова Генічеської РДА, Гульнара Бекірова, заступник голови Генічеської  РДА,член Меджлісу кримськотатарського народу, Віктор Краєвий, заступник голови Генічеської районної ради, Олександр Тулупов, Генічеський міський голова, Оксана Степанова, заступник директора Херсонського обласного центру народної творчості, Вікторія Сухорукова, начальник відділу культури Генічеської РДА.

Відкрив концертну програму на площі Відродження Заслужений ансамблю пісні і танцю Збройних сил України. Гостей фестивалю зустрічали хлібом та запашним короваєм, які виготовили майстрині генічеського хлібозаводу. У перший день на площі були яскраві танці та пісні з неповторними колоритними мелодіями і мовами, проводилися ігри та забави народів світу, проходила виставка декоративно- ужиткового мистецтва. 

На 25-метровому столі були представлені страви різних національностей, кулінарні вироби, напої, фрукти та овочі. Різноманітну українську кухню запропонував колектив ПТУ №27 на чолі з Анатолієм Шведовим. Учасники та гості фестивалю мали змогу віддати свій голос за найсмачнішу страву.

 Змагалися не тільки представники колективів сільських Будинків культури з Чонгара, Генічеської Гірки, Азовського, Новоолексіївки,Червоного, Щасливцево, Риковської школи естетичного виховання, Генічеської мусульманської громади «Салям», але й гості. Болгарським млином пригощало село Гюнівка Запорізької области, а времіївськими пампушками – народний театр народної пісні «Україночка» з Великовасильківського району Донеччини. Господині фольклорного ансамблю «Рябінушка» з Сумської області привезли запашний український коровай. Сподобалися присутнім томати з ТОВ агрофірми ім. Шевченко (с. Догмарівка) та ПСП «Чоль» (с. Петрівка), який пригощав ще й солодкими динями. Діти та дорослі жваво розбирали кулінарні вироби та фрукту ТОВ «Дніпро».

Дипломи та подарунки отримали: ресторан «Генічеськ» за страву «Азовська уха», кафе «Сандал» за кримськотатарську страву «Шурпа», але найбільше всього голосів глядачі відали кулінарним майстрам з Чонгара на чолі з сільським головою Галиною Коваль.  

А 27 серпня на стадіоні «Будівельник» відбувся гала-концерт «Таврійське коло дружби та єднання», на якому кожна національність представила своє мистецтво. Під оплески глядачів було запалено вогонь дружби. А театралізоване дійство, яке відбувалося на полі, не залишило байдужим нікого. Символом фестивалю цього року став соняшник. 

 Під час гала-концерту звучали самобутні національні ритми, а скрізь відчувалась доброзичливість та щирість сердець. Усі колективи отримали дипломи за участь у фестивалі, подарунки від організаторів та кораблики, виготовлені генічеською майстринею Інною Голбай. Цікавим був виступ фаєр-групи «ХОРС» з міста Нова Каховка. А потім усі присутні заспівали Гімн України, підкреслюючи, що наша сила в єдності. Великим хороводом дружби завершилося свято.

Фестиваль «Таврійська родина» в місті Генічеськ відбувся завдяки фінансовій підтримці районної державної адміністрації, районної ради,управлінню культури Херсонської ОДА, Херсонського обласного Центру народної творчості.

Велика подяка від організаторів фестивалю всім, хто надав спонсорську допомогу та сприяв у вирішенні організаційних питань: Лідії Сидоренко, Івану Осташевському, Миколі Ніколенко, Анатолію Русаку, Олександру Кістечку, Людмилі Кістечок, Наріману Аблязову, Олексію Апоріну, Анатолію Харламову, Мансуру Сейтумерову, Альберту Черепахі, Світлані Чумаченко, Людмилі Кобець, Олександру Коробкову, Джепарову Нусрету, Володимиру Гурковському, Вадиму Васильчуку, голові Генічеської міської ради Олександру Тулупову, головам Новоолексіївської та Партизанської селищних рад, головам Щасливцівської, Азовської, Чонгарської, Рівненської, Червонській сільських рад, Генічеській мусульманській общині «Салям», підприємствам та організаціям: районному Будинку культури, ПТУ №27, районному відділу освіти, Генічеському районному управлінню Головного управління Держспоживслужби в Херсонській області, Генічеському відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Херсонській області, районному відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій у Генічеському районі Херсонської області, Генічеському РЕЗ і ЕМ, Генічеському управлінню ПАТ «Херсонгаз», Генічеському медичному училищу, станції Е(ш)МД КЗ «ОТЦЕМД» та МК ХОР,  Генічеському краєзнавчого музею, районній центральній бібліотеці, КП «Стадіон «Будівельник» ім.Т.В.Свиридова», КП  «Азовкомунсервіс», КП “Генічеське ВВКГ”,  кафе «Сандал», «Маклай», «Лунний Блюз», «Троянда», ресторану «Генічеськ».

Дякуємо за допомогу волонтерську групу: Стрельцову Віру, Фролову Людмилу, Ступак Ларису, Кальницьку Вікторію, Затону Юлію, Кулікову Інну, Булаш Олену, Сухорукова Олексія,  Селіванову Альону, Брянцеву Анастасію, Олару Дар`ю, Марченко Тетяну, Ігнацевіч Любов, Корпун Інну, Головко Тетяну, Сагачко Олену, Таран Анну, Фінченко Христину, Дику Юлію, Яхно Ольгу, Тимошенко Івана .

Подяка перевізнику Генічеського АТП № 1 (директор Олександр Пустовіт) та базам відпочинку ПП ВКС «Чайка-2» (директор Константин Кірік), Хакіму Раджабову (готель «Гюнай»), пансіонатам «Прибой» (Ольга Дем’янова) і «Автоіскра» за надання якісних послуг.

За інформацією відділу культури Генічеської РДА.

Джерело інформації





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.