on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

У пташиному царстві

Тиша така, що чути, як посохло шелестить листя на тому березі тихоплинної, мов думи, Інгулки - однієї з приток Дніпра, як ламається ще теплий сонячний промінь об тонесеньку бадилину. Не тиша — безгомінь! Із зачудованості і замрії нараз повертає у людську цивілізацію глухе бухикання човнового двигуна, стаючи все гучнішим. І ось із-за закруту, з-за дніпровського острова Зміїний (така, здається, його народна назва) вигулькує сам човен, неквапно розгортаючи не індигову більше - бурштинову воду. Два човнярі, стоячи на «палубі», притримуючи металеві клітки, правлять до згористого берега.

- Що там, хлопці? Багато привезли?..- стрічає прибулих із вранішньої туманності Віктор Мельниченко, голова Херсонської міської організації УТМР, головний мисливствознавець обласної організації.
- По акту і в наявності - півсотні...
- Ну тоді на острів!

Обережно, аби не пошкодити металевої клітки, і собі примощуюсь на борту човна. Курс - на Зміїний. Чому саме туди, а не, скажімо, в степ?
- На острові спокійніше - ні лисиць немає, ні браконьєрів, - перекрикують стукіт не зовсім слухняного японського мотора човнярі - старший єгер Херсонської міської організації УТМР Віктор Чорноусов та мисливці із Понятівки й Микільського Віктор Мордачов і Сергій Юдін.
До острова - веслом подати. Човен м'яко втикається алюмінієвим форштевнем (носом) у берег - ми на місці. Мисливці не без труда витягують на суходіл металеві клітки, відкривають засувку і, тріпочучи молоденькими, не звиклими до волі крильцями у зарості, обсипані сухолистом, із шумом розлітаються... фазани.

- Живіть! - кажуть мисливці.
- Фазани на острові житимуть не самі - разом із косулями і дикими кабанами,-  говорить голова Понятівського мисливського колективу Віктор Мордачов. - Корму і води вистачає. Щодня завозиться підкормка, аякже!

Повертаємося назад. На тихій воді при згористому березі полощуться у останньому теплі дикі качки - так близько бачити їх не доводилося! Неподалік, поряд зі свійськими гусьми, шукають у воді корм трійко червоних качок, або огарів, а ще - галагазів рудих. У Європі цього виду пернатих, включених до Червоної книги України і захищених двома конвенціями - Боннською і Бернською, порівняно небагато - від 19 до 33 тисяч. Воістину: дивовижне зовсім поруч!

У Віктора Мельниченка, голови Херсонської міської організації УТМР і головного мисливствознавця обласної, що не кажіть, а клопітне господарство. Одна цифра. Загальна площа водно-болотних, лісових і найбільших за площею польових, переданих у користування обласній організації УТМР, становить 1,5 мільйона гектарів мисливських угідь!

- Є де полювати, - кажу Віктору Васильовичу.
- Давайте по-іншому: є над чим працювати. Полювання - це вінець, а до того, аби було що полювати, треба докладати рук і рук! От і докладаємо - усі 20 районних та міських організацій. Негласний закон такий: віднімаючи - примножуй! Саме керуючись таким законом, в угіддях Новокаховської міської організації УТМР був створений розплідник дичини. Звідси щороку на мисливські угіддя випускається більше 3 тисяч голів молоді фазанів і дикої качки.

- Давно цей розплідник діє?
- Із 1960-х років, Правда, деякий час він перебував у занепаді, але з приходом до керівництва обласною організацією УТМР (це було два десятки років тому) Леоніда Величка розплідник знову ожив. І на сьогодні це поки що єдиний такий розплідник у системі УТМР в Україні. Загалом же маємо можливості щороку вирощувати до 5 тисяч голів фазанів. І будемо вирощувати! До сьогоднішнього дня ми випустили у дику природу півтори сотні голів диких качок і чотири десятки молоді фазанів, а сьогодні - ще 100 голів фазана. Частину дичини випускаємо восени, а частину - ранньої весни із тим, аби ця дичина загніздилася і через рік дала потомство.

- Вікторе Васильовичу, а чи так багато на ваших мисливських угіддях дичини, якщо щороку на древній промисел виходять сотні стрільців?
- Є норми, коли можна, а коли - ні. На фазана можна полювати тоді, коли його є 50 голів на тисячу гектарів, у нас же середня кількість фазана по області - понад 100 голів, а є райони, де і по 150-200.

- А вуханів?
- Щільність зайця - близько 100 голів на 1000 гектарів при нормі 20. Тож і тут повний порядок!

- Розплідник дичини, - продовжую розпочату тему, - це добре. Збити клітки нескладно. А от з кормовою базою як?
- За рахунок обов'язкової трудоучасті самих мисливців, а також благодійної допомоги для цього розплідника на сьогодні уже створений річний запас кормів. Ні птиця, ні звір з голоду не пропадуть...

...Моторний човен, яким молоденькі фазани з-під Нової Каховки прибули на острів Зміїний, відчалює від знову принишклого надвечір берега. Нинішній рейс - не останній у цьому році.

Василь Піддубняк
«Новий день».- №42 (5193).- 15.10.2015.- стр.7

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.