on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

 

Усі країни - на херсонській землі


У дні святкування 233-річчя Херсона буде не зайвим згадати, що історію міста на Дніпрі з перших днів творили багато націй; українці, росіяни, німці, поляки, греки, євреї, болгари. І навіть більш як через два століття сучасний Херсон важко уявити без національного різноманіття. Не дивно, що новою візитною карткою міста став Громадський музей національних культур просто неба.

Про необхідність відкриття такого музею говорили давно. Адже в Херсоні проживають близько 110 національностей, більшість із них створили міські та обласні етнічні суспільства, несуть свою культуру в маси, а їхню мову вивчають діти в місцевих школах. Тому коли Громадська рада за херсонського мера на чолі з Миколою Музикою виступила з ідеєю про створення музею, Володимир Сальдо із задоволенням підтримав ініціаторів.

Музей нацкультур розмістився у ботанічному саду Херсонського держуніверситету. Вибрано це місце невипадково. Саме тут кілька років тому, у рамках святкування Дня міста, розмістилася Херсонська фортеця у мініатюрі. Тоді це було справжньою подією, але відбулося днями своїм розмахом, яскравістю та емоційним зарядом явно перевершило. Під час урочистостей херсонці, які проїжджають повз ботанічний сад, буквально обліпили всі вікна машин і маршруток і намагалися зрозуміти, що за барвисте видовище відбувається у звичайний будній день. На святі зібралися представники всіх національних діаспор, які мешкають у Херсоні, і навіть приїхали іноземні делегації. Так, із Польщі прибула команда яхтсменів, яка бере участь у парусній регаті пам'яті Маріуша Заруського. Також було багато школярів та студентів.

Багато національних товариств до дня відкриття музею вже встигли розмістити мініатюрні копії символів своїх країн. Наприклад, греки-Акрополь, німці - Бранденбурзькі ворота, азербайджанці - Дівочу вежу, поляки - пару білих лелек. Також тут є російський Кремль, ізраїльська Стіна Плачу, болгарська Шипка, а Україну втілює майдан Незалежності. До речі, автор більшості скульптур – молодий скульптор, 5-курсник Херсонського національного технічного університету Влад Лякутін. А ось оформлення зеленої зони на себе взяли працівники ботанічного саду та волонтери діаспор, які входять до Громадської ради.

Біля кожної країни під час урочистостей вишикувалися діти у національних костюмах, розвіваючи рідний прапор. Презентація кожної нації відбувалася під рідну музику. Слухаючи пісні різними мовами, глядачі обдаровували артистів оплесками, а коли черга дійшла до України, пісню «Як у нас на Україні», не змовляючись, підхопили Росія, Болгарія, а потім усі інші країни. Це був один із найзворушливіших моментів усього свята. І недаремно мер Володимир Сальдо назвав Херсон однією багатонаціональною родиною і додав, що немає сумнівів, що музей національних культур тільки зростатиме та розвиватиметься. Вже найближчим часом тут з'являться символи Грузії та Вірменії. Чи то ще буде!

Тетяна Підгородецька
«Новий день».- № 39 (4981).- 22.09.2011.- стор. 4

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.